Stubbi varmaan ainakin tykkää köyhästä...
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288703345294.html?pos=ksk-trm-vhde-ostu
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288703345294.html?pos=ksk-trm-vhde-ostu
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Juppid ei ole ihminen vaan KONE. Kone ei tykkää köyhistä, mamuista tai muista B kansalaisista. Silti KOE hymy tulee automaattisesti, kun Juppid valehtelee olevansa reilu ja tasapuolinen leikatessaan KÖYHIEN ja ELÄKELÄISTEN rahoja, jotta rikkailta ei tarttis leikata.
Jos Juppid olisi ihminen, se olisi Nalle Väälröössin koeputki poika. Äiditön kone ei omaa tunteita vaan pelkä quardaali talous ajattelun, kaikki mitataan rahassa, joka on isin tilillä.
Juppidin The ILME tehoaa naisiin ja kok rahosto kiittää lahjottajiaan.
Osakeasuntoni vuoksi moni ei pidä minua köyhänä, mutta koska tulojen puolesta olen köyhä, vastaan kuitenkin.
Alexander Stubbin suosio ja puoluejohtajuus on siitä hyvä asia, että kuuleman mukaan hänen politiikkansa vie Kokoomusta poliittisesti oikealle. Jos näin tapahtuu, se johtaa kannatuksen vähenemiseen poliittisen keskustan kannattajien vaihtaessa äänestyskohdetta. Puolue voi silloin menettää asemansa suurimpana.
Yleisesti ajatellen on demokratian kannalta hyvä, että puolueet erottuisivat nykyistä enemmän toisistaan.
Juu, tykkään.
Aika monet on Stubbin kanssa erimielisiä aika monesta asiasta:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288703473160.html?pos=ok-nln
Kiintoisaa kuunnella, mitä tosikot ja veitikat Stubbin jutuista tykkäävät?
http://areena.yle.fi/radio/1298063
Alex vie meidät YTIMEEN! Ja sinne ME mennään, hopsansaa. Håp håp, jonossa eteenpäin...
En tykkää.loppu-