Stubb istuntosalissa vain median läsnäollessa

1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuppi myöstää kataisen hallituksen tehneen pahoja virheitä.

"Edellisessä hallituksessa tehtiin virheitä, jotka nyt on korjattu, sanoi pääministeri Alexander Stubb (kok.)"

Luuleeko tupppi että noiuden kahden "virheen" korjaaminen laittaa talouden kuntoon?

Edellinen hallitus on tehnyt kyllä emähölmöyksiä. Nuo kaksi on niistä pienimpiä.

"Hänen mielestään virheitä olivat yritysten edustuskulujen verovähennyskelpoisuuden poistaminen ja valtion voimalaitosveron eli windfall-veron perustaminen."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


narsismia kirjoitti:

http://www.suomenmaa.fi/etusivu/pekkarinen_hiiltyi_stubbin_ja_ministerien_karkaamisesta_6978153.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu