Kivitipun ruoka

Onko Kivitipun ruualle tehty mitään muutoksia,ainakin aiemmin oli todella yksipuolista ja sitkeää,haluaisin tietää kannattaako enää tulla.
301560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Ilmeisesti ole jo siellä, kirjoituksen perusteella?

Äänestä
  • Siis kuinka niin kirjoituksen perusteella?? Osaatko lukea lainkaan?

    Äänestä

Eikö sua ole kotona opetettu että kaikki ruoka on syötävää?
Huonot vanhemmat siis olleet!
Syy ei ole ruoassa vaan SINUSSA ja itsekeskeisyydessäsi ja nirsoudessasi.

Äänestä

Erittäin hyvää ruokaa oli.

Äänestä

Ilmeisesti salmonella on saatu remontin myötä kuriin

Äänestä

Ruoka ko. laitoksessa on todellakin erittäin huonoa.

Aikanaan joskus -90 luvulla se oli hyvää..

2000 luvulla alkoi alamäki, joka jatkuu.

Nyt tietysti joku sanoo ettei ole pakko syödä..

No, joskus täuytyy sukulaisa käydä sidellä pohjanmaala katsomassa ja pelkkä peti ei riitä, joutuu syömäänkin, kun lähiympäristössä ei ole ruokapaikkoja.

Äänestä

Nyt on kysymys siitä,kun majoittuu,millainen ruoka sisältyy hintaan.kokemuksesta voin sanoa,että Peurungassa huippuruuat,härmässä hyvät,Kunnonpaikka ja Kivitippu samaa hyvin vaatimatonta tasoa.

Äänestä
  • mikset valittanut henkilökunnalle, täällä sitten höpisee joutavia?

    Äänestä

Kiwitipussa onn niin kaaunista,kaunis luonto on enemmän kun puol ruokaa

Äänestä
  • Avaajalle sanoisin, kyllähän sinua on Petetty elämäsi aikana muilloinkin, kun Kivitipussa ruokaillessas, sinä poloinen olen niitä järvellä syntyneitä "Mammanpoikia", joita vieläkin on, valitettavasti sielläkin Kivitipussa .

    Jos Kivitipun ruoka ei maistu, niin sellaiselle ihmiselle ei maistu m9ikään ruoka, turhaa paskanjauhantaa koko ruoka- moitteet, se on yksiasia, mikä on varma. Syö edelleenkin kotonasi, älä tule tänne näitä Kivitipun loistoruokia arvostelemaan, kyllä näin on näreet, Jumalaparatkoon.???????

    Äänestä

  • Ruoka on hyvää. kirjoitti:

    Avaajalle sanoisin, kyllähän sinua on Petetty elämäsi aikana muilloinkin, kun Kivitipussa ruokaillessas, sinä poloinen olen niitä järvellä syntyneitä "Mammanpoikia", joita vieläkin on, valitettavasti sielläkin Kivitipussa .

    Jos Kivitipun ruoka ei maistu, niin sellaiselle ihmiselle ei maistu m9ikään ruoka, turhaa paskanjauhantaa koko ruoka- moitteet, se on yksiasia, mikä on varma. Syö edelleenkin kotonasi, älä tule tänne näitä Kivitipun loistoruokia arvostelemaan, kyllä näin on näreet, Jumalaparatkoon.???????

    Jos ruoka ei ole hyvää niin syö vähemmän

    Äänestä

Jos samalla hinnalla saa valita todella monipuolisesta pöydästä,tai kermaperunat ja sitkeän ´lihan,kumman otat?

Äänestä

Lappajärven lähikalaa usempana vaihtehtona ja vaikkapa rantakalakeittoa näitten moitittujen lisäksi,niin asia olisi jo aivan toinen.Paikkahan on muuten ihan viehättävä.

Äänestä

Mitä mahtoivat keittää tänään Kivitipussa?Lappajärveläiseen pöytään kuuluu ainakin
perunoita jossakin muodossa,jälkiruokana riisipuuroa,lopuksi kuppi americano kahvia jota voi nauttia ingmannin jäätelön kera jos ei ole loppunut.
Tällainen resepti ja moni parempiin ruokapöytiin tottumaton lappajärveläinen on sitä mieltä,että ruoka ei voi olla parempaa,varsinkin jos sitä on riittävästi jotta isompikin ihminen tulee kullaiseksi.

Äänestä

Olin siellä sukulaisen syntymäpäivälounaalla jokin aika sitten. Varattiin pöytä ja mentiin porukalla syömään. Siis seisovasta pöydästä syötiin
Oli tarjolla Lappajärven kalaa, ja todella hyvää oli. Muutenkin ruoka oli aivan normaalia, en mitenkään haukkuisi huonoksi. No, ehkä Härmässä on parempaa ja monipuolisempaa, mutta ihan kelvollista oli Lappajärvelläkin.

Äänestä

Tosi asia on ,että Kivitipun ainoat vetovoimatekijät ovat kaunis luonto,hyvä ,mieluummin parempi ruoka kuin muilla ja ehkä muikun nuottausta ja syömistä -vaikka show mielessä

Äänestä

kävin syömässä herkullisen aterian.

Äänestä
  • Kyllä purukalusto pitää olla kunnossa ja leukavoimat on niin sitkeää lihaa.Onkohan kotimaista epäilen.

    Äänestä

  • lihahansyöjä kirjoitti:

    Kyllä purukalusto pitää olla kunnossa ja leukavoimat on niin sitkeää lihaa.Onkohan kotimaista epäilen.

    Veitsi ja haarukka on keksitty.

    Äänestä

Niin jäi minultakin suurin osa nautapihvistä syömättä, oli aivan valtavan sitkeää.

Äänestä

Mites Alajärven ruokapaikat, oletteko käyneet? Siellähän on monta paikkaa joista saa ruokaa.

Äänestä

Muusta en tiedä, mutta kanavankevarin grillistä ainakin saa mahantäytettä.

Äänestä
  • Heikin grilli sieltä saa maukkaita annoksia kohtuu hintaan,voittaa Kivitipun sitkeät pihvit .Palvelu ensiluokkaista

    Äänestä

kivitipun kuulu ruokaperuna lajike on saturnaa.

Äänestä

Eikös se Saturna ole teollisuus tärkkelys perunaa,oli kummallisen makuisia ja liha oli jänteistä ja mahdottoman sitkeää.Kannattaisi palkata joku vanha maatalon emäntä kokiksi niin taso paranisi huomattavasti.

Äänestä

Kivitipun ruoka on erittäin hyvää!

Äänestä

Fanithan fanittaa fanittamisen vuoksi.Ei huonosta hyvää saa puhumalla(kirjoittamalla).

Äänestä

Muikkuvellijä ei ollu muikkuvellijä

Äänestä

sunnuntaisin ruoka on suorastaan erinomaista

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kerran petetty kirjoitti:

Onko Kivitipun ruualle tehty mitään muutoksia,ainakin aiemmin oli todella yksipuolista ja sitkeää,haluaisin tietää kannattaako enää tulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu