pitäisi tehdä pitempää päivää töissä,että turvataan julkinen sektori:DDDD
Päivän paras uutinen oli
:DDDDD
790
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No jonkun ne suojatyöpaikoissaan maleksivat virkaloisetkin on elätettävä!
Vai luuletko että niistä olisi oikeaan työhön? Jos ihminen on vuosia nyhjännyt jossain virastossa, ei siinä työkykyä paljoa jäljellä ole!
Ei yksityisellä sektorilla kauaa katsota tyyppiä, joka tulee töihin, nappaa tietokoneen päälle ja pitää tunnin kahvitauon. Sitten siirtää pari paperia pinosta toiseen ja lähtee ruokatunnille ja sen jälkeen kotiin.
dktk.... Onko hän Kouvolan kaupungilla töissä, kun tuntuu niin tutulta?
Äänestäjillä jotka äänestivät tätä puoluetta näiden pitäisi totella nurkumatta johtajansa tahtoa ja ottaa omalta kohdaltaan asia käytäntöön heti puutumatta muiden työaikaan.
Tuppeen sahattu veivikaula halusi nostaa eläkeikää eli tätä puoluetta äänestäneet pitää kieltäytyä eläkkeestä sadan vuoden ikään asti vapaa ehtoisesti.
Miksi te haluatte eläkkeelle...ei se ole mitään!
QQQQQQQQQQQQQQ
-------------------------
Kuntia yhdistetään ja mistähän syystä. Tulle muka säästöjä ja mistä? Sama väki moninkertainen miehitys 5v suojatyöpaikka, ketään ei irtisanota vaikka pitäisi. Poistumaa tulee vain ns. luonnollisen poistuman kautta. Eihän sieltä ketään irtisanota, kun jokainen on jonkun puolueen suojatti.
Valtiokin säästää vain supistamalla poliisivoimia, kun Suomi on niin turvallinen maa. Mitä nyt pienet rosvoturistit nehän ryöstää mummoja ja kuka niistä piittaa. Ym.. ulkomaisista rosvoturisteista.