Pertsalle ja Balttikselle

http://www.youtube.com/watch?v=p7e2ihw71J0

35:34

Balttis, toivoisin sinulta kunnioittavamapaa ja sävyisämpää suhtautumista Pertsaan. Ymmärrät varmaankin, mitä tällä tarkoitan. Vai kuinka? No, laitan vielä Raamatunjakeenkin, jotta käy varmasti selväksi.

" Olkaa veljellisessä rakkaudessa helläsydämiset toisianne kohtaan; toinen toisenne kunnioittamisessa kilpailkaa keskenänne. "

Room. 12:10
354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei kyllä Balttiksen oli nyt vain puolustettava evankeliumin totuutta eikä kuvitella pertsan2012 olevan veljensä, kun tuo peeveli ihan Vara-Moosekseksi äity lakiuskontopäissään.

Äänestä
  • Jos hän on hengellisesti nuori veli ja vielä sokea näillä lakiin liittyvillä alueilla, hän tekee parannuksen, joka on hänelle elämäksi - ja koituu siunaukseksi - sekä pääsyksi pois lihallisuudestaan ja asettumisestaan lain alle ja sitä lain kirjainta palvelemasta, - sillä kirjain vain kuolettta mutta Henki se on joka eläväksi tekee, ja uudessa liitossa jokaista uskovaa myös: pienimmästä suurinpaan siis Herran tuntemuksessa johdataa, jos on korva kuulla mitä Henki sanoo, ja alttiutta siihen että sen opetuksen myös totena pitää: Jer.31:31-34; Hes.36:26,27; 1 Joh.2: 26-29 - ja Hengen opetus on "elävä toora" kirjoitettuna sydänten lihatauluihin Jumalan Hengellä: opetuksena, johdatuksena ja Herran ollessa läsnä elämässämme todellisesti IHMEELLISEN NEUVONANTAJANA: Jes.9:5.

    Äänestä

JOOO TOI Balttis on niin kovin tiukka, noissa hengellisissä asiossa etteise tunne ketään niitä puolustaessaan lihan mukaan edes, omia sukulaisiaankaan pidä veljinään, sisarinaan tai äiteinään, jos ne julistaa väärennettyä evankeliumia, mihin kaiketi tuo pertsa2012 taisi kotikutoisena Vara-Moosekesena, leppoisine sapatti ja papatti lakeineen päivineen syyllistyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kilpailkaa keskenänn kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=p7e2ihw71J0

35:34

Balttis, toivoisin sinulta kunnioittavamapaa ja sävyisämpää suhtautumista Pertsaan. Ymmärrät varmaankin, mitä tällä tarkoitan. Vai kuinka? No, laitan vielä Raamatunjakeenkin, jotta käy varmasti selväksi.

" Olkaa veljellisessä rakkaudessa helläsydämiset toisianne kohtaan; toinen toisenne kunnioittamisessa kilpailkaa keskenänne. "

Room. 12:10

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu