Jo ikivanha Beowulf teos kertoo kuka on Danin heimon ja Suomenkin päävihollinen kun on järjestetty kansanmurha ja kansanraiskaus. Tuon teoksen mukaan se on ilman muuta Ranska.
Ranska on Danielin kirjan kolmannen pedon (leopardi) yksi neljästä päästä.
Itse näin Fidan kirpputorilla arabiankielisen lehtisen, jossa oli piirroksin esitetty se mitä Pyhässä Suomenmaassa on tapahttunut. Tuo lehtinen oli ranskalaisten tekemä. Siinä kuvataan piirroksin kuinka Venäjän kautta lähetetään afriikkalaisia Pyhään Suomenmaahan.
Mutta onhan myös Venäjä, Kiina, Ruotsi, Britannia Pyhän Suomenmaan perivihollisia. Britannia ei vieläkään ole solminut toisen maailmansodan jälkeen rauhaa Pyhän Suomenmaan kanssa, vaan olemme yhä sodassa Britanniaa yms.Amerikan banaanitasavaltoja vastaan.
Pyhä Suomenmaa on Tämän tuhatvuotisaikauden lopussa järjestämällä järjestetyssä kansanmurhassa ja kansanraiskauksessa eniten kärsinyt maa ja kansa. Onhan toki Afrikassa ja Syyriassa menossa samanlaisia juttuja ja nekin ovat kärsineet paljon.
Vain ne, jotka noudattivat Jeesuksen Vuorisaarnaa ja rakensivat kallolle ovat kestäneet jonkin verran tätä Aikakausien lopun tuhotyötä.
Aikakausien loppu - järjestettty kansanmurha!
3
139
Vastaukset
- alfa123om222
Tuonkin tiedämme, että Pyhän Suomenmaan opettajien ja poliisin joukossa on paljon ulkonäöltään brittejä. He ovat erikoistuneet Pyhän Suomenmaan lasten ja nuorison turmelemiseen esim. pedofilialla.
Kuinka kauan tämä sota Pyhä Suomeenmaata vastaan on jatkunut on epäselvää, mutta luulten, että kyse on Profeetta Aamoksen kirjassa yms. kirjoissa mainitusta IKUISESTA SODASTA.
Olemme pahasti alakynnessä, mutta Jehovan mielestä seuraavat 200 vuotta tulee rukoilla alituiseen: PÄÄSTÄ MEIDÄT PAHASTA! - guukli8uhj
Nuo Danielin kirjan sekoilut ovat varmaan jonkun huumeenkäyttäjän hallusinaatioita. Tuollaiset vertauskuvalliset sepustukset voi sovittaa mihin aikaan ja paikkaan hyvänsä. Yhtä hyvin vuoteen 100, 1000, 10 000 tai 100 000. Ei niillä ole mitään erityistä tekemistä nykyajan kanssa.
- alfa123om2222
Jeesus tosiaan sanoi: Kaikki jotka tulivat ennen minua olivat murhaajia ja varkaita ja nimitti itseään ainoaksi hyväksi paimeneksi.
Mutta mistä sitten otamme pohjan ajattelulle ellei pyhistä kirjoituksista. Ja joka tapauksessa uusia pyhiä kirjoituksia tulee joka ajalle uusia (Koraanissa lukee niin). Sekä vielä tulee joka heimolle oma pyhä kirjoituksensa (Mormonin kirja).
Ultra lehdessä luki, että egyptiläiset katsovat olevan 36 525 pyhää kirjoitusta, joista 2000 käsittelee maailman rakennetta. Newtonista Einsteiniin asti siis tämän uuden ajan tiedeopukset ovat myös olleet pyhiä kirjoituksia, joihin on tukeuduttu.
Mutta nyt on ilmaantumassa Antikristus koko valheen, taikuuden ja ihmeiden voimalla. Kestävätkö nuo materialistiset maailman rakennetta kuvaavat teokset Antikristuksen ihmeiden puristuksissa.
Beowulf on Danin heimolle tarkoitettu pyhä kirjoitus 500-l.uvulta jKr. Tuo Beowulf on luultavasti Kristus itse, joka kävi Pohjolassa 40 päiväisenä ylösnousemis odotuksen aikana (Juudaksen evankeliumi).
Jos raamattu ja evankeliumi on totta niin tulen tämän elämäni aikana saamaan kymmeniä taloja ja peltoja sillä olen Kristuksen tähden luopunut omaisuudesta monta kertaa. Mutta jos onkin niin, että esimerkiksi Maailman rakennetta kuvaavat pyhä kirjoitukset ovat tärkeämpiä kuin evankeliumi niin voidaan katsoa, että MYÖS EVANKELIUMI ON VANHENTUNUT SEKOILU, JOKA TUSKIN PITÄÄ PAIKKANSA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1113617
- 663257
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4342724- 832543
- 852458
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j422154- 972113
Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil501792Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan221730- 121716