Miten saadaan Raippari pois Pulinoista? Itse en koe tätä paikkaa yhtä kotoisana :(
Tulipas tässä mieleen
HeKeKee'd
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Poistaminen ei varmaan onnistu, mutta tulee mieleen TM:n artikkeli Morris Marinan dieseliöimisestä: Jos et halua Marinaa, vaihda se Rolinaan.
Eli opettakaa se tavoille?
Kyllä se Raippari siitä rauhoittuu... Täällä nyt nautitaan siitä, että on sateenkaari vapaa alue...
Minäkin tykkään enemmän Pulinoista, sinne löytää helpommin...
Niin ja kaiken lisäksi täällä ei ole luotsia. Oikeastaan se on etu Raipparille, mutta meille ei. Oikeastaan tämä sopii täydellisesti hänelle. Ehkä kuitenkin Trollaus-palsta kuitenkin... Voisimmeko kuitenkin hänelle kertoa?...
Tosiaan, Pulinat oli kotoisampi ja siellä jokainen keskustelu oli tärkeä! Ollaan nyt sitten suojassa ainakin Raipparin viesteiltä. Tuskinpä hän tänne uskaltaa tulla, jos hänelle ei ole kerrottu. Sitten voisimme yksinkertaisesti päätellä, kuka rekisteröityneistä on Raippari. ;)
Eihän kellään ole profiilissa viestit näkyvissä, koska Raippari saattaa vilkaista ihan milloin vain viestejämme, kuten minäkin. Senhän vuoksi hänen profiiliaan ei pääse näkemään, koska hänellä on jokin profiili, jota hän ei missään nimessä halua kertoa meille. Hän siis voi olla täällä, mutta ei uskalla lähettää viestiä paljastumisen vuoksi, mutta toinen mahdollisuus on se, että hän stalkkaa viestejämme... Hän voi myös tietysti eksyä ihan milloin vain tänne...mutta siitä ei ole huolta, jos häneksyy tänne, kun emme enää tänne mitään kirjoittele.
mä voin houkutella sen tänne
Raipparin tänne tulo on sen ajan murhe ja onhan pulinoissa luotsit...
Nyt tosin tilanne on rauhoittunut, mutta onpa turvapaikka vastaisuuden varalle.
Älä viitsi, sä et ole yhtään mitään, eikä sun mielikuvituskaverit. Mä pelkästään lässytän huuhaalla jos viitsin, olet tyhmä!
Ehdotan, että odotamme tilanteen kehittymistä ja Pulinoissa jätämme Raipparin puheet huomiotta. Kyllä häi lopulta kyllästyy.
Ei kai se ainakaan yksin jaksa puhua.
Hänelle pitää avata sellasia söpöjä riehumisketjuja, missä saa rellestää. Täälläkin oli 17kpl sellaisia, mutta poistettiin viime viikolla.
tämä raipperi saattaisi tullu hyvin juttuun kotkon kanssa.
Saattaisi tulla V V:n kanssakin toimeen. Minun kanssa ei.