inman aligner

Ajattelin ottaa kasin jälkeen kesäloman ajaksi ( pari koulukuukautta päälle) ingman alignerin raudat. Toimiiko sojottaville hampaille? Kellään käyttökokemuksia? Ihan kaikenlainen tieto raudoista ja koko hoitosessiosta tärkeää. :)
4104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

IA:lla ei saa hampaita painettua kuoppiinsa päin.

Äänestä

Mulle tahtiin Inman oikominen Medidentissä ja olen todella tyytyväinen.
Kaks yläleuan etuhammasta sojotti ulospäin.
Pidin kojetta kaikkiaan 4 kk.

Äänestä
  • Heheh, joopa joo

    Äänestä

Jopa on nopeeta hoitoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yw447 kirjoitti:

Ajattelin ottaa kasin jälkeen kesäloman ajaksi ( pari koulukuukautta päälle) ingman alignerin raudat. Toimiiko sojottaville hampaille? Kellään käyttökokemuksia? Ihan kaikenlainen tieto raudoista ja koko hoitosessiosta tärkeää. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu