Stubb sai 100 000 euroa vaalirahaa Eu-vaaleissa

Ei senttiäkään pannut itse rahaa vaaleihin.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hieno homma, että pääministeri osoittaa ymmärtävänsä taloutta. Stubbin vaalirahailmoituksesta myös selviää, että rahoitus on saatu täysin laillisesti.

On siinä iso ero kuinka kepuanterot keräävät rahat kaikenlaisilta hämärämiehiltä. Esimerkiksi Mika Lintilä sai 10000 euroa KMS:n korruptiorahaa. Vanhasen vaalirahoituksessa oli paljon epäselvyyksiä ja Esko Ahokaan ei ole vieläkään paljastanut presidentinvaalikampanjan rahoitusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kakorahat kirjoitti:

Ei senttiäkään pannut itse rahaa vaaleihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu