mä täs tapsin chatis aivan ihanan tyypin ja ollaa nyt muutama viikko mailailtu, textailtu ja soiteltu.. nyt molemmat alkaa olla aika rakastuneita ja molemmilla on palava halu nähdä toisensa. pientä ongelmaa tuottaa yli 100km:n välimatka ja se ettei kummallakaa oo ajokorttia viel. tää ei kuullosta mitenkää hyvältä suhteen alulta, koska itse en usko et chatist voi löytyä kunnollisiaki miehiä. miten saada kaukosuhde toimimaa??? auttakaa joku!
liian kaukana
9
1729
Vastaukset
- m86
Ehkä kannattas tollasen muutama kuukausi viä tutustua puhelimen ja niiden mailien kautta, koska et voi ikinä tietää onko se vastapuoli tarpeeksi tosissaan. ( On omakohtaista kokemusta, kuinka muija puolenvuoden jälkeen alkaa puhua aivan muuta ja peruu jo kaiken)
Tälläiset netinkautta alkavat suhteet voi toimia jos on nähty molempien kuvat,juteltu pitkänaikaa ja molempien täytyy olla satasella mukana siinä jutussa ja sitten sopia tapaaminen johonkin yleiselle paikalle. Ethän sä välttämättä siinä autoa tartte, kulkeehan junat ja bussit.
Tottakai on kunnollisia miehiä chateissakin aina jokunen.
Kannattaa jutella ja kysyä siltä mitä se haluaa, monesti käy niin että joiltain loppuu se into koko kaukosuhteeseen, mutta sillon ei kyllä rakkauttakaan ole. - milli
mulla oli suhde, jossa välimatkaa 250km... en haluu pahoittaa sun mieltä mutta se ei oikeen toiminu. siis just siks kun ei nähty, niin rupes näkeen muitakin....
- Pekka
Välimatka voi olla ongelma, mutta muuten.. täh? Chätissä istuu ihan tavallisia ihmisiä. Osa niistä käyttäytyy kuin dorkat, mutta hei, osa ihmisistä käyttäytyy muutenkin kuin dorkat. Tollasta ei mun mielestä kannata jäädä miettimään, sopii vaan treffit jonnekin julkiselle paikalle ja tapaa. Ei se niin kauheeta voi olla. Voi olla hauskaakin.
- peter
miksi netistä ei voisi löytyä kunnon miehiä? Samanlaisia ihmisiä täällä on, kuin myös kaduilla ja baarissa.
Eikä tuo matka mikään hirveä ole. Eihän tuohon matkaan mene kuin n.tunti.
Mutta tottakai, joillekin kaukosuhte käy, joillekin ei. Oma tyttöystäväni asuu n.50km päässä, eikä tuo tuota mitään ongelmia, alle tunnissa pääsee kullan luokse. - defdef
Ette te rakastuneita ole, vaan ihastuneita toistenne virtuaali-minään.
Mutta eipä tuo haittaa, monesti se virtuaali-minä voi olla erittäin lähellä sitä oikeaa minää. Ei kannata kuitenkaan sopia aloittaa seurustelua pelkän netin kautta, pitäähän sitä oppia tuntemaan toinen OIKEASTI, eikä pelkän netin ja puhelimen välityksellä.
Tuo suhde ei tule yksinkertaisesti toimimaan jos ette ala näkemään tosianne. Ei välttämättä tarvitse kovin useinkaan nähdä, kerran parissa viikossakin voi riittää, mutta sehän riippuu ihan henkilöstä. Eikä 100km ole mahdoton matka, liftauskin voi olla halpa mutta hidas tapa päästä perille (en tosin suosittele nuorille tytöille).
Tämä jäi vähän ihmetyttämään:
"mä täs tapsin chatis aivan ihanan tyypin"
"itse en usko et chatist voi löytyä kunnollisiaki miehiä"
Etkö osaa päättää? - uskis87
ette voi olla vielä rakastuneita toisiinne, ihastuneita kylläkin. Ihastuminen monta kertaa sekoitetaan rakastumiseen, vaikkei se olekaan yhtään sama asia. Sopikaa tapaaminen jonnekin yleiselle paikalle, eli vaikka esim. jonnekin kahvilaan..
Ja tuo reilu 100kilsan välimatka ei ole mielestäni paljonkaan.. koska yleiset kulkuneuvothan on keksitty.. voitte vaikka nähdä viikonloppuisin.. joka toinen viikonloppu ootte aina toisen kotona.. - ou nou
Mulla ja mun kumppanilla on 8300km välimatkaa. Ei kännykkää eikä tietokonetta. % kk pitää odottaa.
Herää.....miten te oikei onnistutte siinä??? ei mulla oo enää sen tyypin kans juttua mut kiinnostais tietää miten teil onnistuu se yhteydenpito ja muut???
- ei helppoa.
LumiTekiEnkelinEteiseen kirjoitti:
miten te oikei onnistutte siinä??? ei mulla oo enää sen tyypin kans juttua mut kiinnostais tietää miten teil onnistuu se yhteydenpito ja muut???
oli virhelyönti kirjoituksessani. Siis 5 kk ilman yhteyttä. Täytyy vaan luottaa ja odottaa, että rakkaus tulee takaisin. Jos ei tule, ei se mitään ollutkaan.
Ei tämä helppoa ole kun ei tiedä toisesta juuri mitään nyt...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996154
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv983065Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302892Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262125Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371091Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?861049Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚126991- 48784