Kissat haluavat ihmisiltä vain ruokaa ja miehet naisilta pillua.
Koko juttu perustuu siihen, että ihmiset kuvittelevat, että kissat tykkäävät heistä ja naiset kuvittelevat, että miehet rakastavat heitä.
Koko juttu perustuu siihen, että ihmiset kuvittelevat, että kissat tykkäävät heistä ja naiset kuvittelevat, että miehet rakastavat heitä.
Vastaukset 33
Vanhimmat
No eivät naisetkaan oikeasti välitä miehestä.
Haluavat vain lapselleen mahdollisimman paljon suojaa, miehen resursseja ja statusta kanamaisten kavereidensa keskuudessa.
Eli naiset on huijareita (tarkoittaa samaa kuin rosvo) ne vie miehiltä rahat, järjen ja lopulta tajun.
Miehiltä menee järki kun ne näkee kauniin naisen ja huomaavat että nämä eivät haluakaan miestä vaan joitain miehen "ominaisuuksia", kuten rahaa, itsekkyyttä ja valtaa.
Naisilta menee järki kun ne tajuavat että miehet haluavat vain pillua ja jättävät naisen löydettyään kauniimman sekä pettävät aina.
http://www.psychologytoday.com/blog/the-attraction-doctor/201208/james-holmes-mental-illness-or-social-frustration
http://takkirauta.blogspot.fi/2012/08/nihilistisin-paatelma-vahaan-aikaan.html
Naisten parinvalintapreferenssin takia siis Kristinusko onkin totta. Tämän maailman ruhtinas on saatana, ja aidot kristityt siis hyvät ja kiltit ihmiset eivät ole tästä maailmasta, mutta joutuvat kestämään tämän maailman saatanallisuuden seksittömyyden muodossa.
"Joka voi valita tämän ratakisun, valitkoon"
Hyvä teksti Ruukinmatruunalta, taisin juuri pikkaisen ihastua.
Kissat haluavat myös suojaa, lämpöä ja hemmottelua sekä puhtaan vessan.
No ainakin miehet haluavat jotain, mikä on naista itseään. Naiset sen sijaan haluavat vain rahaa ja näyttelyesineen, jolla keulia kavereille. Nainen on näissä pariutumisjutuissa kylmempi ja tunteettomampi, se on ehdoton totuus.
haista sinä paska. Minä haluan miehen seuraksi, ystäväksi, elämänkumppaniksi, surujen ja ilojen jakajaksi, jonkun jota hemmotella, jonkun jonka vuoksi elää. Ikinä en ole ollut rikkaan miehen kanssa enkä sellaista etsinyt. Köyhiä on minun miehet ollut, paskoja vaan siinä suhteessa kun pettämään menivät ja minä en sitä suvaitse joten siihen on loppunut.
En vaadi mitään muuta kuin uskollisuutta ja kunnioitusta molemminpuolisesti.
Monenko nussima olet?
Veikkaan että haluat kyllä jotain muutakin kun uskollisuutta ja kunnioitusta, sillä uskollisia ja naistaan kunnioittavia miehiä on läjäpäin. Nämä ominaisuudet eivät ole sellaisia mitkä näkyisivät ihmisestä päälle päin, joten joudut valikoimaan ne miehesi jollain muulla perusteella, sillä kyllähän sinäkin nyt jollain perusteella valikoit. Ja ne kriteerisi ovat johtaneet siihen pettäjän valitsemiseen uskollisen sijaan.
En minäkään. Kaikki tarvittava yhdessä lauseessa
Kissat antavat paljon enemmäin kuin saavat, kylläisinä ja hyvin nukkuneinakin. Tuovat joskus hiiriäkin ovelle, jos vain maistuisi.
Joku kisu saattaa tuoda pihalle jopa jäniksen tai ns. riistalinnun, varmaan iso kolli.
Jotkut panee omia kissojaan (eläimiinsekaantujat) minä en ole semmonen.
Olen lukenut, että kissat eivät näytä tunteitaan avoimesti, koska se ei ole luonnossa viisasta. Omat kissani kyllä tunkevat jatkuvasti syliin.
Sano tuo tunteiden näyttäminen koirille, niin ne nauravat sinulle kippurassa.
Kissa tunkee syliin, kun se haluaa että sitä hellitään, ei sen takia että se sitä hellyttää haluaisi itse jakaa. Onko itsekkyys tunteiden näyttämistä?
Kyl mun kissani aina syliin tulee ja vatii rapsutusta.
Se kynsimine ei niin kivaltatunnu ko tulee mahanpääl.
itse miehenä ainakin haluan rakastaa ja tulla rakastetuksi, läheisyys ja molemminpuolinen välittäminen on ihan parasta mitä vaan voi olla, seksi tulee vasta toisena kaiken tämän jälkeen, voisin vaikka olla ilmankin seksiä.
Ei ole kissaa mutta pidän niistä. Sellaisen näkee hiiviskelevän tuolla jossakin, kuin aasialaiset isoserkkunsa. Jännä seurata, kun ne välttelevät avomaastoa. Metsikön reunalta suorinta tietä seinänreunalle ja sitä pitkin eteenpäin. Jos olisi kissa, niin ei haittaisi vaikka se ei "välittäisi" minusta. Itsenäinen kulkijahan tuo loppujen lopuksi on?, vaikka lautasen ääreen palaisikin? Mukavaa se olisi, jos kattirontti joskus tuossa sylissä siliteltävänä köllöttäisi. Vain huomannut, että kissalla on rauhoittava vaikutus.
Kyl ulkokissast näi kesäsi on huolii.
punkin, madot, ampiaisen pistot ja käärmeen puremat, et saa aina tarkkailla ko sisäl tulee.
Kissat on tappajia, katsokaapa joskus millaiset torahampaat niillä on. Näyttävät sööteiltä mutta ulkokuori pettää.
Moniko kissa on hyökänny ja raadellu ihmisen, niinku ihmisen paras lemmikki koira?
"Moniko kissa on hyökänny ja raadellu ihmisen, niinku ihmisen paras lemmikki"
Kuinkahan kävis jos kissat ja koirat olis saman kokoisia? Mä voisin suhteellisen luottaa hyvin koulutettuun isoon koiraan, jopa potentiaalisesti vaarallista rotua olevaan.
Jättikisuun en luottaisi.
Juu, luottamusta koiriin tuntuu ihmisiltä löytyvän vähän liiankin kanssa. Sen takiahan näitä vakavia koirien hyökkäyksiä niin paljon tapahtuukin, kun eivät ymmärrä ettei koira todellisuudessa ole pätkääkään luotettavampi kuin samankoinen kissa.
Mies on kuin koira joka kiintyy siihen, joka antaa sille ruokaa, pimppaa ja rapsuttaa leuan alta, mutta saattaa vaihtaa naiseen, jolta saa vielä parempaa ruokaa ja parempaa pimppaa ja rapsuttaa vieläkin enemmän leuan alta. Nainen on kuin kissa, joka teeskentelee kiintymystä, että saa rahaa ja statusta, jotta voi mennä omia menojaan ja tilaisuuden tullen vaihtaa uuteen miehen, jolta saa vielä enemmän rahaa ja statusta.
ja paskat, mies kylläisenäkin lähtee vieraisiin, kun mikään ei riitä , älä luule itsestäsi liikoja
Kissoista ja koirista kun on puhe, niin tuossa on pari hupaisaa videota, joissa näkyy melko hyvin nuo kissojen ja koirien luonteiden eroavaisuudet yleisellä tasolla:
https://www.youtube.com/watch?v=GbycvPwr1Wg
https://www.youtube.com/watch?v=4fsSAPyHxJI
Kissat on mulkkuja.
No joo, tuon videon perusteella sekä kissat että koirat ovat aika omituisia kavereita. Hiukkasen huolestuttavaa lemmikkien omistajien kannalta, mikäli sanonta ”seura tekee kaltaisekseen” pitää paikkansa.
tosi hauska!!!!!!!!!!!!!
Pyh, miehet tarvitsevat niin syvästi äitihahmoa elämäänsä, että alkoholisoituvat tai jopa tappavat itsensä jos liian kauan joutuvat olemaan ilman.
Pyh, naiset tarvitsevat niin syvästi isähahmoa elämäänsä, että muuttuvat itse sellaiseksi, jos jäävät ilman.
Mielenkiintoinen teoria.
Kyllä miehet sen pillun ohella haluavat myös muutakin naiselta ja kyllä miehet oikeasti rakastaa naisia eivätkä voi elää ilman heitä, eivät vain halua myöntää sitä koska heillä ylpeys ja iso ego menee edelle.