Aluksi, en kuulu FDL:ään (Finnish Defence League) enkä edes tunne ketään, joka kuuluisi. Poliittisesti sijoitun ehkäpä keskusta-vasemmisto paikkeille. Arvoasioissa olen maltillinen ja kannatan pohjoismaista hyvinvointiyhteiskuntaa.
Katselin juuri netistä videoita FDL:stä enkä löytänyt järjestöltä sellaisia lausuntoja, joita normaalit, rauhaa rakastavat ja moraalisesti kunnolliset ihmiset eivät voisi allekirjoittaa. Järjestö vastustaa väkivaltaisia, uskonnollisia ääriliikkeitä ja haluaa levittää faktatietoa näistä liikkeistä sekä ennaltaehkäistä sellaisen liikehdinnän yleistymistä ja eskaloitumista Suomen kaltaisissa yhteiskunnissa.
Yllätyin löytämästäni tiedosta, koska olen aiemmin törmännyt siellä täällä väitteisiin, että FDL olisi jotenkin fasistinen natsien järjestö.
Miten on? Mikä selittää tämän ristiriidan? Jos sanon tuttavapiirissäni pitäväni FDL:n agendaa hyvänä ja hienona, mahdetaanko minua pitää kajahtaneena?
Katselin juuri netistä videoita FDL:stä enkä löytänyt järjestöltä sellaisia lausuntoja, joita normaalit, rauhaa rakastavat ja moraalisesti kunnolliset ihmiset eivät voisi allekirjoittaa. Järjestö vastustaa väkivaltaisia, uskonnollisia ääriliikkeitä ja haluaa levittää faktatietoa näistä liikkeistä sekä ennaltaehkäistä sellaisen liikehdinnän yleistymistä ja eskaloitumista Suomen kaltaisissa yhteiskunnissa.
Yllätyin löytämästäni tiedosta, koska olen aiemmin törmännyt siellä täällä väitteisiin, että FDL olisi jotenkin fasistinen natsien järjestö.
Miten on? Mikä selittää tämän ristiriidan? Jos sanon tuttavapiirissäni pitäväni FDL:n agendaa hyvänä ja hienona, mahdetaanko minua pitää kajahtaneena?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Fdl on mieelenkiintoinen agenda on hyvä, mutta porukassa mielenkiintoista väkeä. Esim. Pia Veijalainen joka uhoaa motoristeilla, erityisesti sanojensa mukaan helvetin perkeleillä. Miehellään kuulema liivit. Mielenkiintoista, että veijalainen kuitenkin kahvittelee poliisien kanssa ja pohjaa tietämyksensä googleen ja poppiin(ennustajiin).
Selkärangattomana henkilönä kovin tykkää huutaa ja muokkailla facen chattia mieleisekseen kiusaamistarkoitukseensa. Julkinen mustamaalaus ja perus alkoholisti porukan möly on erityisesti Piian mieleen. Vaikka itse väittääkin nykyisin raitis olevansa.
Perus rasisti ei oikeaa tietoa, ja toistaa varmistamatonta tietoa kovalla paukkeella sopivasti muokattuna tukemaan harhojaan.
Tämän henkilön kaltaiset henkilöt kaatavat tappelullaan ja huudollaan hyvän aatteen.
Porukassa on myös täyspäistä porukkaa nämä sekopäiset tappelijat ja huutajat vaan tulevat selkeämmin esille.
FDL on juutalaisten perustama valeoppositio, jonka keskeisin tavoite on pitää suomalaiset tietämättöminä juutalaisten roolista monikulttuurin suhteen. FDL vastustaa monikulttuuria ja heiluttaa Israelin lippua, mikä on aika kummallinen yhdistelmä, kun juutalaisomisteinen media on suurin monikulttuurin tukija ja juutalaispoliitikot avasivat Suomen rajat massamaahanmuutolle.
FDL:ää vetää Mimosa Dedanann, jonka nimi ei kuulosta lainkaan suomalaiselta ja kyseinen henkilö näyttää aika pitkälle 100 prosenttiselta juutalaiselta.
FDL on samaa kuin ADL, sionistien vale-organisaatio. Tottakai niiden sivuston propaganda on sliipattua että saavat täältä jäseniä mukaan, ja rahoitustakin..
Tutustaukaa ADL:ään, FDL ei eroa tuosta yhtään, ytimeltään:
http://exposingsatanism.org/showthread.php/43-Zionism-amp-Anti-Semitism
"..There are Jews who are using the "Gods chosen people" as a way to cover what they are doing. They are working with other satanic groups such as the Masons, Jesuits, The Vatican, and yes these so called Christian leaders to advance a global agenda. It's time to drop all this anti-Jew crap and expose the hidden trash that will give rise to the son or perdition. .."
palstan kärkkäinen eli idiootti natsitrolli saanut taas sionistit vedettyä sotkemaan ketjun.
Yksi ainut spämmärihörhö pitäisi saada palstalta pois mutta ei näy onnistuvan, Uskomatonta.
Homma-perSSujen väkivaltaosasto.
Sekava yritys puolustaa Suomalaista arvomaailmaa. Heti kun yksikin muslimi, oli se sitten vaikka Bilal Phillips sanoo yhdenkin lauseen jonka rasismisyytöstenpelkoiset tonttumoderaattorit bongaavat, alkavat he orgastisella kiimalla jakelemaan näkemystään että;
"katsokaa: Islam on myös suvaitsevainen uskonto jossa on ainakin toivoa eriävistä mielipiteistä, me itkemme nyt onnen kyyneleitä koska meillä ei ole munaa oikeasti olla mitään mieltä mistään joka saattaisi pahoittaa jonkun mielen. Nyyh".
Ei kiitos FDL, ei ole olemassa hyvää fasismia ja pahaa fasismia, on vain pahaa jota ei tarvitse ymmärtää ja islam on paha fasistinen ideologia 1400 vuoden perinteillä. Ainoa syy mikä erottaa natsifasistin ja muslimifasistin on se että toinen osasi rakentaa välineet tavoitteeseen pääsemiseksi.
Fanittaa Israelia, puolustaa homoja. Vastustaa maahanmuuttoa ja VIHAA nationalisteja, kansallissosialisteja!!! (sama asia pääosin).
Melkoinen sekametelisoppa vailla logiikan häivääkään. Valitettavasti tämä paremminkin muutoksen jarruna toimiva järjestö uppoaa joihinkin massamamutukseen kielteisesti suhtautuviin. Nykyään onneksi valistus alkaa kantamaan hedelmää, joten nykyään harvemmassa määrin.
Ovat se pieni maksettu "protesti" porukka, joka mölyää turuilla ja toreilla johtaen ihmisiä harhaan.