Media murhasi Brasilian joukkueen - valmentaja toivotettiin helvettiin
http://www.iltalehti.fi/jalkapallon-mm-2014/2014070918476789_jf.shtml
Ottaa se koville..
http://www.iltalehti.fi/jalkapallon-mm-2014/2014070918476789_jf.shtml
Ottaa se koville..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Saksa pelaa robotti-konemaista peliään. Sakut lähtee vireriölle voittamaan ei sambaamaan. Holenskit tuntevat kantapään kautta sakujen pelisysteemin.
Seittemän-yks ei kellee heidän kaa toteudu.
Rohkenen olla eri mieltä robotti-konemaisuudesta. Saksan peli on saman aikaisesti sekä tehokasta, näyttävää, että luovaa. Sanalla sanoen taitavaa.
On se niin oikein että Brasilia hävisi Saksalle ja tiputti koko maan jalkapallohulluutta pilvestä alemmas, ja makeampaahan se on sitten taas kun tulee voittoja, samaa sais kokea myös Argentina illalla alkavassa ottelussa, toivon todella että Hollanti voittais, ja samoilla lukemilla!
eihän tuo ole kun jalakapallua.
Ma 14.7 kesä alkaa oleen ns. hänessä. Nesteralli, muutama yleisurheilu maaottelu ja itä-länsi pesisottelut. Alkaa syksysateet, jotka muuttuvat myöhemmin rännäksi.
Mut nää 100 tuntia eletään kuin possut vatukossa.
Kyllä Saksan pelaamista on ilo seurata.
Saksalaiset ovat rodultaan ylivertaisia muihin nähden. He hallitsevat maailmaa.