Kirkko ei lähde ihmisestä

Kirkosta voi erota, mutta kirkko ei lähde ihmisestä, jos joskus lapsena on saanut kristillisen kasvatuksen.

Kadonneet lampaat tulevat takaisin.
984
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Luotsi, voisit poistaa kaikkinuo herjaavat tekstit, joita tuo yksi syytää kopioina ketjusta ja viestistä toiseen. Täällähän on käsittääkseni massapostittaminen kielletty.

Äänestä
  • No poista nyt sentään tuo minun poistokehoituksenikin sitten, kun sen massapostituksenkin poistit - nyt syntyy mielikuva, että minä väitän keskustelun aloittajaa massapostittajaksi :D.

    Äänestä

  • 139 kirjoitti:

    No poista nyt sentään tuo minun poistokehoituksenikin sitten, kun sen massapostituksenkin poistit - nyt syntyy mielikuva, että minä väitän keskustelun aloittajaa massapostittajaksi :D.

    ... ja sen jälkeen vielä myös tuo edellinen viestini sekä tämäkin viestini :)

    Äänestä

Arielilla tahrat lähtee paremmin.

Äänestä

Miten se kirkko vois ihmisestä lähteä kun se ei ole ihmisessä koskaan ollutkaan!

Äänestä
  • Ai, nytkö sinä p**** väität, ettei kirkko ole koskaan ihmisessä ollutkaan, vaikka olet tänäänkin kymmenissä eri viesteissäsi väittänyt, kuinka luterilaiset uskovat "kirkon vääristelemiä" Raamatun tekstejä jne. jne. :D

    Ei ole päätä eikä häntää noissa sinun oksennuksissasi, balttis :D

    Äänestä

  • 139 kirjoitti:

    Ai, nytkö sinä p**** väität, ettei kirkko ole koskaan ihmisessä ollutkaan, vaikka olet tänäänkin kymmenissä eri viesteissäsi väittänyt, kuinka luterilaiset uskovat "kirkon vääristelemiä" Raamatun tekstejä jne. jne. :D

    Ei ole päätä eikä häntää noissa sinun oksennuksissasi, balttis :D

    Olet varmaan valehdellut muutakin! ei keski kokoinen kirkko sopisi edes jättiläisen maahaan! joten olet p**** ite!

    Äänestä

  • uhgytr kirjoitti:

    Olet varmaan valehdellut muutakin! ei keski kokoinen kirkko sopisi edes jättiläisen maahaan! joten olet p**** ite!

    Mitä ihmettä sinä edes yritit sanoa tuossa? Oletko kännissä? :D

    Äänestä

  • 139 kirjoitti:

    Mitä ihmettä sinä edes yritit sanoa tuossa? Oletko kännissä? :D

    En ole holisti mutta okei okei, kai sä sitten olet kirkon niellyt!!!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


näin on kirjoitti:

Kirkosta voi erota, mutta kirkko ei lähde ihmisestä, jos joskus lapsena on saanut kristillisen kasvatuksen.

Kadonneet lampaat tulevat takaisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu