Onko kukaan törmännyt farkku-Relluun, joka pelleilee Haikala-Metsäkylä-vanha hml-tie -välillä? Yleensä aamuisin 07-08 aikoihin ja iltapäivisin 15-17 aikoihin.
Olen useasti ajanut auton perässä (ohi se ei päästä, koska kiilaa eteen). Sitten se hidastelee 60-alueella ajamalla 30-40 km/h. Välillä se ruiskuttaa takana tulevan päälle pissapojan nesteet ja ajaa pientareelle, pöllyttäen hiekkaa ja soraa vielä päälle.
Kaiken kukkuraksi kuski ilmeisesti kuvaa kaiken? Salamavalot vain välähtelevät välillä ja pitää kameraa kädessään kuvaten kaiken.
Viimeinen kohtaamisemme sattui aika vaarallisesti, sillä ajettiin letkassa muiden autojen kanssa ja yht'äkkiä tämä rellu tulee tuhatta ja sataa takaani, ohittaa minut ja alkaa jarruttelemaan ja tiputtaa vauhtini puoleen rajoituksesta :D ... eikä päästä ohi. Ja sama rumba alkaa taas.
Seuraavaksi soitan poliisit, koska meininki on sen verran härskiä. Ajotyylistä päätellen voisi hyvinkin luulla, että kuski on umpihumalassa.
Vaarallinen Renault-kuski
huolestunutKlalainen
1
265
Vastaukset
- neek4
Laguna?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi viesti häneltä ja ottaisin takaisin
Mutta ei sitä tule. Ja ehkä parempi niin, tein jo valintani. En saanut häneltä tarpeeksi, kaikki muu meni minun edelle j613840Sä olet epävakaa
tai ainakin yrität onnistuneesti vaikuttaa siltä. Ei sun kanssa uskalla ruveta yhtään mihinkään, menis hommat ojasta all492414Mieti miten paljon yritin
Löytää yhteyttä kanssasi uudelleen sen väärinymmärryksen jälkeen. Koen etten tullut puoleltasi hyvin kohdelluksi mies😔612064Keskisarjan puheet
Onko kansanedustajan sopivaa puhua tuollai vai pitäisikkö potkia pois eduskunnasta?4061829- 811412
- 691394
- 741290
- 681100
Helena Ahti-Hallberg laukoo suorat sanat - Tämä voi olla ongelma uudella TTK kaudella: "Jos on..."
Helena Ahti-Hallberg - tuo upea ja vaativa TTK-tuomari! Tanssii Tähtien Kanssa suosikkiohjelma starttaa syksyn iloksi ja211074- 281045