Vasemmisto kannattaa museon perustamista rakennuksen tarvitsema rahoituksen osuus kaupungin varoista on pieni osa hanketta
kyllä guggenheimille
vasemmisto hyväksyy
21136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
perustettaessa olisi pitänyt tyhmimmällekkin tulla selväksi että Arhinmäki ajaa vain ja ainoastaan omia etujaan. http://yle.fi/uutiset/arhinmaki_syyttaa_soinia_takinkaannosta/5351239
Samassa puheessa Arhinäellä oli jo pientä paniikkia että persut olisivat menneet hallitukseen ja silloin Paavo hätäpäissään alkoi tyrkyttämään omaa minipuoluettaan sinne hinnalla millä hyvänsä.
Ovatkin luvanneet tukea museon perustamista hyväksi kokonaisuudessaan Suomelle
Tämän museon ajaja ajaa itselleen vaan parempaa työpaikkaa !
Hanketta valmistelussa parannettu versio valmistuu lähi aikoina kaupungin varoista on tukea hankkeelle luvattu
Paska juttu!
Hieno että saadaan museo hkiin
Aika pieni osa kaupungin ja valtion rahaa hankkeessa
Parantaa suomen mainetta maailmalla kulttuuri väen keskuudessa
Tässä Paavo"vas" Törkyturpa on neuvottelemassa summista venäjällä kaivosmiesten kanssa, koska Paavon"vas" , mielestä vastuunkanto kuuluu myös kaivostyöläisille, että saataisiin se Guggenheim mahdollsimman sujuvasti Suomeen.
Guggeliheimillahan on tarkoitus merkitä historiaan Topitalkoiden("työväen"puolue kok&co) aikana aikaansaadut suoritukset ja maineteot, joita kaikki muut historian merkkihenkilötkin kadehtivat.
Tässä Paavo"vas" keskellä. Huomatkaa Paavon"vas" terävä katse ja vastuunkantamisen(kok&co) aiheuttama rasitus.
Paavo"vas" on ikäänkuin "reissussa rähjääntynyt":
http://www.youtube.com/watch?v=ffG-F3wYn5k
Ooh Guggenheim, tuo taidemuseoiden Mäkkäri.
Ajavat voimakkaasti hanketta eteenpäin vaativat rakentamisen aloittamista heti suunnittelun jälkeen
Oikeasti vain oikeisto kannattaa museon perustamista "rakennuksen tarvitsema rahoituksen osuus kaupungin varoista on pieni osa hanketta", väittää oikeisto!
Saadaan aikaan museo päätös ja rahoitussuunnitelma valtion ja kaupungin varoista
Suomen maaseutuväestö kaikki taiteiden esillepano aiheuttaa suurta hengenahdistusta. Maaseudulla on taidetta vihattu aina, vai muistaako väki edelleen Edelfeldtiin, Schjerfbeckiin, Gallen-Kallelaan, Sibeliukseen, Järnefeldtiin ja Merikantoon kohdistuneen halveksinnan ja uhkailun.
Suomi ei ansaitse Guggenheimia, eikä muutakaan taidetta. Persut haluavatkin purkaa niin Ateneumin, Kansallismuseon kun Kiasmankin ihan vain siitä syystä että tuohesta voi tehdä monenlaista.
Kepun uhrien mätänevät ja paisuneet ruumiit virtaavat ohitseni seisoessani kumisaappaissa löyhkäävän maatalouden päästöistä saastuneen joen törmällä, joka on täynnä juoppojen jälkeensä jättämiä viinapulloja ja kepun vaalimainoksia. Joen ylle kohoavat sisältä lahot, lehdettömät koivut, kuin elävät vainajat vartioiden tumman veden roskien peittämää pintaa. Kaiken kattona on auringon peittävä lyijynharmaa taivas, joka enteilee kylmää sadetta. Kenties noista raskaista pilvistä syöksyvä vesi synnyttää uuden kaiken edeltään pois pyyhkivän tulvan, joka vie kepulaisetkin mennessään, aina aavojen ja ankeiden peltojen taakse saastaiseen Itämereen tai rannan törmille haisemaan pahalta.
Guggenheim on maailmassa maailman ala-arvoisinta taidetta!
Kävin Barcelonassa ja olin todella pettynyt!
Onko todellakin mahdolliusta, että Guggengheimissa on maailman surkeinta taidetta?
Valirtettavasti totta!
Heidän kokoelmillaan ei ole mitään rahallista arvoa!
Sinä juopporetku et ymmärrä taiteesta mitään. Barcelonassa ei sitäpaitsi ole Guggenheimia.
Taidat olla Tampereelta kun joka paikassa pitäisi saada vetää viinaa ja blosseja että edes joku tulisi paikalle? http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194914090476/artikkeli/alkoholin nauttiminen kiellettiin puistojuhlassa tampereella katso huvittava lopputulos.html
Lopeta tuo valehteleminen, koska kukaan ei usko sinua. Ei sinulla ole varaa ja päätä matkustaa kuin korkeintaan päiväristeilylle Tallinnaan.
Juuri kaltaisiasi varten en mainitse Bilbaoa!
Haluan että te tyhmyrit iskette ohi!
Kuka vaan kykenee olemaan kaltaisesi tyhmä!
Tartuit täkyyn!
Älä viitsi selittää, olet kaikesta ulkona kuin lumiukko kun elämäsi on täällä suomi24:ssä.
Jos joku sukulaisesi kustantaisi sinut ihan oikeasti johonkin Guggenheimiin, niin et ymmärtäisi yhdenkään taideteoksen pointtia.
Tuskin malttaisit ostaa sieltä edes postikorttia, saati ainuttakaan taideteosta. Arvostelukykysi on nollatasoa ihan joka elämän alueella.
Suosittelisin sinulle pientä kierrosta ihan vain kotimaan taidemuseoissa ja kiinnittämään huomiota muihin ihmisiin, jos vaikka huomaisit, että olet kummajainen.
Totta on, että itse luonto on minulle suurinta taidetta, toisin kuin teille "älyköille"!
Pitäkää museonne!
Luonto ei ole museo!
Miljardi sinne tai tänne. Ei se ole somaleilta pois.