Analyysi arkkipiispan anteeksipynnöstä!

Onpa oiva ja oikeaan kohtaan osunut analyysi. Arkkipiispa ei todellakaan kunnioita raamatun arvoja.

http://www.kotipetripaavola.com/arkkipiispananteeksipyynto.html
9144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Paavolan Petrin aivopieruihin ei kenenkään kannata tuhlata sekuntiakaan.

Äänestä
  • Onko avaaja Petri Paavolan kanssa siitäkin samaa mieltä että laspikaste on Saat.anasta?

    Äänestä

Kirkko sai sitä mitä halusi. JULKISUUTTA

Äänestä
  • Kukapa nyky-Suomessa (tai missään länsimaissa) kykenisi vastustamaan kiusausta ratsastaa nykyisen gay-villityksen aallonharjalla? Jäljittely on ihmisen luontaisimpia ominaisuuksia.

    Äänestä

Onko kirkko valmis siunaamaan Erika Eiffelin avioliiton Eiffeltornin kanssa?

Jos vastaus on ei, niin miksi kirkko hyväksyy vain osan seksuaalisista suuntauksista ja osan jumalan luomista suuntauksista jättää siunauksen ulkopuolelle?

Itse Eiffeltorni ei ole mitenkään alisteisessa asemassa suhteessa eikä ole kyseessä seksiin pakottamisesta tai seksistä alaikäisen kanssa koska torni on yli 150 vuotta vanha.
Kirkolla olisi anteeksipyynnön paikka esineisiin seksuaalisesti suhtautuvien hylkivästä kohtelusta.

Äänestä

Raju homma.

Äänestä

Onhan se siellä lopussa – Paavolakin sen tunnustaa.

”Se on ikävää ja valitettava tosiasia, että seksuaalivähemmistöjä on syrjitty, tahallisesti loukattu, vihattu, halveksittu jne. Heitä kohtaan on tehty syntiä, joka on väärin ja josta pitäisi tehdä parannus. On myös oikein pyytää anteeksi jos on syyllistynyt tekemään syntiä homoseksuaaleja kohtaan.”

http://www.kotipetripaavola.com/arkkipiispananteeksipyynto.html

Äänestä

Yhdyn täydellisesti arkkippispamme anteeksipyyntöön.
Samalla rukoilen, että seksuaalivähemmistöt saisivat täyden tasa-arvon niin yhteiskunnassamme kuin kirkossamme. Rukoilen, että samaa sukupuolta olevien avioliitot mahdollistuisivat myös Suomessa ja että samaa sukupuolta olevat parit saisivat halutessaan avioliitolleen myös kirkollisen siunauksen. AMEN.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


creanova kirjoitti:

Onpa oiva ja oikeaan kohtaan osunut analyysi. Arkkipiispa ei todellakaan kunnioita raamatun arvoja.

http://www.kotipetripaavola.com/arkkipiispananteeksipyynto.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu