Täällä on selvästi Kremlin masinoimia trolleja ja spämmääjiä. Käyttävät ihan samaa kieltä ja argumentteja kuin Venäjän johto ja "kapinalliset" (venäläiset).
Nämä vielä plussaavat itselleen jonkun skriptin avulla lisää plussia.
Ihan selvä homma, tämä on Suomen suosituimpia keskustelupalstoja joten on otollinen Venäjän maksamien desanttien rellestyspaikka. Näkeehän sen läpikin ihan helposti, miten epätoivoisesti ja mielipuolisilla argumenteilla yrittävät vaikuttaa mielipiteisiin.
Maksettuja huoria, ei edes ruplan arvoisia. Ihmissaastaa olette.
Nämä vielä plussaavat itselleen jonkun skriptin avulla lisää plussia.
Ihan selvä homma, tämä on Suomen suosituimpia keskustelupalstoja joten on otollinen Venäjän maksamien desanttien rellestyspaikka. Näkeehän sen läpikin ihan helposti, miten epätoivoisesti ja mielipuolisilla argumenteilla yrittävät vaikuttaa mielipiteisiin.
Maksettuja huoria, ei edes ruplan arvoisia. Ihmissaastaa olette.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ja samaan aikaan Venäjällä...
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2014070418464561_ul.shtml
Putin rakentaa diktatuuria. Täytyy kyllä myöntää, että taitavan hienovaraisesti. Suurin osa ei huomaa.
Mitä tulee suomalaisiin maansamyyjädesantteihin, niin täällähän ne tolskaa ja jumaloi Putinia. Samoin löytyi sotien aikaan punikkeja jotka auttoivat venäläisiä ja desantteja. Osa muuttikin Venäjälle jossa Stalin ne sitten lahtasi, mikä olikin ihan oikein. Toivottavasti nämä kotoiset Putinin munanimijät muuttavat Venäjälle jossa Putin sitten voi ne hoitaa. Eivät reppanat tajua että Putin ei ikinään arvosta maanpettureita, vaikka ne ovatkin vieraan maanpettureita. Luikuruutta harva arvostaa.
Käyttää hyväkseen tuommosia bäcmanneja, aivan surutta, vaikka kiristääkseen sellaisia jollain syyllä, eihän sitä muuten ymmärrä, noin järjetöntä meininkiä.
Tuo Bäcmanni voi hyvinkin olla tappouhan alainen, ja kiristyksen kohteena, ja siksi puhuu täysin järjettömiä-jopa omaa maatansa kohtaan.
Olipa asia miten tahansa, niin älkäämme koskaan olko niin hyväuskoisia, että luottaisimme venäjän johtoon ! "ns. hyvät naapuruus suhteet " PITÄÄ AINA ottaa huomioon, ettei koskaan olla liian hyviä naapureita, vaan venäläiset ON SAATAVA näyttämään "ketun häntänsä" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-.että osaamme tehdä oikeat johtopäätökset !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Juuri näin!
Tälläisiä Lev Stipakoveja on on tullut rajan yli!
http://levstipakov.puheenvuoro.uusisuomi.fi/172433-venajalta-vaaditaan
Lev Stipakov
Oulu
Sitoutumaton
Olen työn perässä Suomeen muuttanut venäläinen. Minua kiinnostaa historia, kieli ja Suomen ja Venäjän väliset suhdet.
Venäjältä vaaditaan
Suomen ulkoministeri Erkki Tuomioja sanoi, että ”Venäjältä vaaditaan nyt uskottavia toimia Itä-Ukrainan separatisteille kulkevan tuen katkaisemiseksi ja rajan valvomiseksi”, ja ”Suomi vaatii, että Venäjä käyttäisi kaikkea käytettävissä olevaa vaikutusvaltaansa separatistien suuntaan”.
Haluaisin sanoa, että kannatta kasvattaa vaativa-elin (munat) ennen kuin aikoo vaatia jotain. Sitä paitsi tuo tapaus ei kuuluu Suomeen, lentoyhtiö on Malesialainen ja matkustajien joukossa ei ollut suomalaisia. Sen takia pidän Tuomiojan vaatimuksia epäasiallisena.
Onpa ihmeellistä, että Venäjältä ylipäätään vaaditaan jotain. Kone ammuttiin Ukrainan yllä. Ukraina ja aina Ukraina on vastuussa tapahtumasta. Miksi ihmeessä Ukraina on antanut luvan lentämisestä sota-alueella?
Kukaan ei ole vaatinut Poroshenkolta lopettamaan siviilien tappamisen Itä-Ukrainassa. Kukaan ei ole vaatinut Poroshenkolta aloittamaan neuvotteluja. Päinvastoin, länsimaat ja Yhdysvallat haluavat toimittaa Poroshenkolle lisää aseita Ukrainassa asuvien venäläisten tappamiseksi. Kukaan ei ole kirjoittanut säälittävä kirjoituksia kun tapettiin lapsia Luhanskissa. Heillä oli väärä syntyperä.
At least 250 civilians were killed and over 850 wounded in June and July in the opposition-controlled city of Lugansk, which is besieged by the Ukrainian military, the daily report by the OSCE Special Monitoring Mission said.
Nyt kuoli eurooppalaisia ja puhkesi maailman kohu.
On valitettava, että kuoli 298 ihmistä. On valitettavampi, että länsimaat tukevat Ukrainan hallituksen, joka käyttää armeija omia kansalaisia vastaan.
-------------------------------------------------------
Siinä "puolueettoman venäläisen" näkemys! Tää paskakasa asuu vielä suomessa!!!
milloin Venäjän armeija tulee tuotakin paskakasaa puolustamaan.
Armeijallahan on Duuman valtuutus.
On suomalaisille onni, että Suomen naapurina asuu loistava venäläinen kulttuurikansa, joka lahjoitti Suomelle itsenäisyyden ja säästi säälistä 2. maailman sodassa.
Nyt tätä jaloa kansaa johtaa suuri humanisti, luonnon ystävä ja tutkimusmatkailija, eversti Vladimir Putin.
Olkaamme ylpeitä, että saamme olla hänen ystäviä.