Mielenilmaus Israelin puolesta!

Tule mukaan ja tuo kaverisikin!

"Osoitamme tukemme Israelille torstaina 24.7. kello 17 Eduskuntatalon edessä



Israelilla on oikeus puolustautua ja suojella kansalaisiaan!

Israeliin kohdistuvien ohjusiskujen tulee loppua!



Tulethan sinäkin mukaan!"

-------------------

Mm. joidenkin kansanedustajien pitäisi puhua tilaisuudessa!
- tule katsomaan siis!

Etenkin kaikkien pääkaupunkiseudulla asuvien pitää aktivoita, kun Helsinki on niin kaukana muusta Suomesta kuitenkin, teillä taas on lyhyt matka!
- Israelin puolesta - Hamasin terroria vastaan!
- VAPAUTTAKAA GAZA - Hamasin terrorilta!!!!!!!!
6206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"Lähes kaikki siviiliuhrit taitavat olla Hamasin ja muiden terroristien aiheuttamia useastakin syystä:

1) Uhreja ei olisi tullut ollenkaan, jollei Hamas olisi aloittanut rakettien ammuskelua.

2) Siviilit eivät altistuisi Israelin iskuille, jos Hamas ei käyttäisi heitä vastoin sodan sääntöjä ihmiskilpinä ja piiloutuisi siviiliasutuksen keskelle.

3) Hamasin siviilikohteisiin piilottamat räjähteet joskus laukeavat "työtapaturmaisesti" itsekseen, ja ns. toisioräjähdyksinä usein aiheuttavat alkuperäistä IDF:n asevaikutusta suurempaa tuhoa sekä siviilitappioita. Tästä esimerkki Wafa-sairaalasta: http://www.timesofisrael.com/idf-targets-hospital-..
.
4) Hamasin raketeista osa jää ns. lyhyiksi, jolloin ne putoavat oman siviiliväestön niskaan aiheuttaen tappioita.

5) Hamas on estänyt siviilien evakuoinnin sotatoimialueelta, mikä sekin on sotarikos kaikkien edellä mainittujen lisäksi."

Äänestä

Kuolema kaikille palestiinalaisille ja Gaza Israelille, Hallelayyaahh, Hallelayyaahh! Jokainen kynnelle kykenevä marssimaan sillä suuri voitto on lähellä! Pian puoli Palestiinaa on vallattu ja vääräuskoiset perkeleet tapettu!

Äänestä

Mikä Palestiina ja ketkä ihmeen palestiinalaiset? Ei ole mitään Palestiinaa tai Palestiinalaisia! Israelilla on oikeus!

Äänestä

Tukekaamme Israelia näissä sotatoimissa jossa Israel vie oikeuden ja rauhan riemusanomaa palestiinalaisille ja saattaa heidät pois alueiltansa jotka on tarkoitettu ainoastaan pyhälle Israelille halleayyaahh !!

Äänestä

Mielenilmaus on Israelin puolesta mutta tässä mielenilmauksessa halutaan rohkaista Israelia voimakkaampiin, rohkeampiin ja suurempiin hyökkäyksiin vääräuskoisia "palestiinalaisia" vastaan koska vain siten Israel voi valloittaa sille kuuluvat alueet itselleen.

Äänestä
  • Israelin tulee valloittaa Suomesta siirtomaita itselleen. Suomalaiset alkuperäisasukkaat tulee asuttaa aidattuihin reservaatteihin Lappiin.
    Jos alkuperäisasukkaat lisääntyvät liikaa tulee järjestää erotuksia joissa urospuolisia teurastetaan.

    Nyt kaikki satanistit vain eduskuntatalolle hihhuloimaan. Kuvitteletteko nykyisen Israelin valtion olevan raamatussa kuvattu Israel vai saatanan juoni?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tule mukaan! kirjoitti:

Tule mukaan ja tuo kaverisikin!

"Osoitamme tukemme Israelille torstaina 24.7. kello 17 Eduskuntatalon edessä



Israelilla on oikeus puolustautua ja suojella kansalaisiaan!

Israeliin kohdistuvien ohjusiskujen tulee loppua!



Tulethan sinäkin mukaan!"

-------------------

Mm. joidenkin kansanedustajien pitäisi puhua tilaisuudessa!
- tule katsomaan siis!

Etenkin kaikkien pääkaupunkiseudulla asuvien pitää aktivoita, kun Helsinki on niin kaukana muusta Suomesta kuitenkin, teillä taas on lyhyt matka!
- Israelin puolesta - Hamasin terroria vastaan!
- VAPAUTTAKAA GAZA - Hamasin terrorilta!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu