Jos on olemassa kehittyneempiä planeettoja tuolla jossain avaruudessa kyllä ne varmaan ihmettelee kun näkevät tuollaista kokoajan, satoja vuosia, miten ääliömäistä sakkia täällä on, räjäytellään ja tapetaan toisiamme !
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288718306374.html
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288718306374.html
Vastaukset 4
Vanhimmat
Viestisi ja tuon astronautin lausuntohan ovat jo sinänsä ääliömäisiä.
Kaikki eliölajithan maapallolla taistelevat elintilastaan koko ajan monin keinoin. Ei Gazan tilanne poikkea mitenkään muista paikoista tahi ajoista.
AIvan - ihmisen aseet nyt sattuvat olemaan vaarallisempia, mutta mitä hän luonnolleen voi. Samaa reviirikäyttäytymistä on kaikilla eläimillä, ja siihen kuuluu taistelut.
Ketään ei voi pakottaa hyväksymään ja rakastamaan kaikkea, mitä omalla reviirillä tapahtuu. Jossakin vaiheessa tulee raja vastaan.
Tuossa kuvassa ei näy ainuttakaan räjähdystä Gazassa.
Utah Valleyn yliopiston rehtorilta näkyy kestäneen yli kaksi tuntia saadakseen Iltasanomat korjaamaan jutun kertomani tosiasian mukaiseksi. Vain normaalit valot siellä näkyvät.