Mikähän siinä on niin vaikeaa, että Venäjää ei voida asettaa täydelliseen kauppasaartoon - koskien myös lentoja, kaikkea matkustamista ja rajanylitystä. Tepsisi varmasti.
http://www.kauppalehti.fi/5/i/etusivu/
Ei muutaman liikemiehen "boikotoinnilla" sotia ratkaista. Nuo on ihan yhtä tyhjän kanssa.
http://www.kauppalehti.fi/5/i/etusivu/
Ei muutaman liikemiehen "boikotoinnilla" sotia ratkaista. Nuo on ihan yhtä tyhjän kanssa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ja linkki varsinaiseen uutiseen...
http://www.kauppalehti.fi/etusivu/eun tuorein ehdotus pakotteista julki illalla/201407691588
Lähinnä pakotteita Suomessa kannattavat Venäjän uudesta lainsäädännöstä nokkautuneet homoseksuaalit. Heidän mielestään pakotteiden pitäisi olla rajuja, johtuen Venäjän kielteisestä asenteesta homopropagandaan.
Tavallinen kansalainen ei pakotteita aja, päin vastoin, moni on hyvillään kun venäläiset tulevat Suomeen ostoksille ja vastavuoroisesti voimme ostaa ja myydä tavaraa Venäläisten kanssa.
Viimeisimmissä uutisissa lukee että Ukraina on ampunut reilusti kranaatteja Venäjän puolelle.
Jos Venäjä laitetaan saartoon, Venäjä keskeyttää kaupankäynnin Suomen kanssa. Suomen pitää nyt olla ihan hissukseen ja enemmänkin puolustaa Venäjää jotta välit säilyvät hyvinä. Muuten tulee konkurssiaalto ja tuotteet eivät käy ikinä enää kaupaksi Venäjällä.
Venäjä on Suomen tärkein liittolainen ja kauppakumppani.
Miksi tavallisen kansan elämä pitää kurjistaa herrojen riitojen
vuoksi, eikö Venäjän kansa ole kärsinyt tarpeeksi neukku-aikaan?
Suomessa on työpaikat hyvin vähissä, tuhotkaa nyt loputkin.
Venäjän edessä on oltava nöyrä.