Tiesittekö että kommunismin kehitteli illuminati ja kaikki nuo liittyvät tulevaan maailmanhallitukseen (new world order) mikäli se tulee tapahtumaan
(te jotka ette jaksa lukea niin ettepä ole sen tiedon arvoisia) tässäpä vähän luettavaa teille jotka todella jaksatte lukea ja lisää saatte kun menette googleen ja pistätte : illuminati created communism
http://www.cephasministry.com/n1020.html
http://www.100777.com/node/view/517
http://www.savethemales.ca/000166.html
http://www.govsux.com/NWO_table_of_contents.htm
"The battle is not between right and left; it is between us and them."
(te jotka ette jaksa lukea niin ettepä ole sen tiedon arvoisia) tässäpä vähän luettavaa teille jotka todella jaksatte lukea ja lisää saatte kun menette googleen ja pistätte : illuminati created communism
http://www.cephasministry.com/n1020.html
http://www.100777.com/node/view/517
http://www.savethemales.ca/000166.html
http://www.govsux.com/NWO_table_of_contents.htm
"The battle is not between right and left; it is between us and them."
Vastaukset 29
Vanhimmat
No mitäs kommunistit ovat mieltä, oletteko tuon pahamaineisen illuminatin asialla?
se vaikuttaa;)
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000000073&posting=22000000003889021
(Uso pois).
Enkä todellakaan ole mikään natsi. Näin vain on: Kaikilla ei ole oikeutta elää.
Kapitalistit eivät ainakaan ole illuminateja, koska he eivät koskaan ole tappaneet ketään ja ovat aina noudattaneet ihmisoikeuksia.
kapitalistit, eli rikkaat, eli he jotka omistavat pankkeja ovat aivan tuon "illuminati":n ytimessä, siellä on maailman rikkaimmat perheet jotka ovat rahoittaneet sotia ympäri maailmaa kautta ihmisten historian, ja he ovat juuri ne suurimmat murhaajat, etpä voisi olla pahemmin väärässä
otteita: http://100777.com/doc/13
---------
Of course, most of the funds were provided by the Rothschilds and this fund was used to finance Karl Marx and Engels when they wrote "Das Kapital" and the "Communist Manifesto" in Soho, England. And this clearly reveals that communism is not a so-called ideology, but a secret weapon; a bogy-man word to serve the purpose of the Illuminati..
----------
Pike's plan was as simple as it has proved effective. It called for communism, nazism, political zionism, and other international movements to be organized and used to foment three global world wars and at least two major revolutions.
----
"The first world war was to be fought so as to enable the Illuminati to destroy Czarism in Russia, as vowed by Rothschild after the Czar had torpedoed his scheme at the Congress in Vienna, and to transform Russia into a stronghold of atheistic-communism. The differences stirred up by agents of the Illuminati between the British and German Empires were to be used to foment this war. After the war would be ended; communism was to be built up and used to destroy other governments and weaken religions.
----
"During this World War II; international communism was to be built up until it equalled in strength that of united Christendom. When it reached that point; it was to be contained and kept in check until required for the final social-cataclysm.
----------
http://100777.com/search/communism
Mikä/kuka on illuminati ja mikä helvetin salaliittoteoria tämäkin on.
K.M.M: "Nyt herää kysymys; mitä vittua?"
...olisi haukannut suuren palan "vapaan-maailman" propagandaa aivoihisi hiertämään. kommunismiä on syytetty yhdysvalloissa ja niiden vasallivaltioissa (mm. britannia, israel) paljon uskomattomammistakin asioista. kansainvälinen kommunistisalaliitto oli 1990-luvun alkuun asti syy jolla yhdysvalloissa perusteltiin sotilaallisia toimia ympäri maailmaa. nykyään tämän "uhan kansalliselle turvallisuudelle" muodostavat terroristit, pahan akseli yms.
salaliittoja ja etenkin illuminatia tutkiessasi kannattaa kiinnittää huomiota myös symboliikkaan. yhdysvaltain yhden dollarin setelissä oleva "pyramidisilmä" on vapaamuurareiden symboli..
eli entä jos se onkin joku muu osapuoli jonka verhojen takana naruja vetelevät maailmaneliitin miehet?!
..surkein on sen orjan tila joka kuvittelee olevansa vapaa..
paitsi yhdysvallat ja britannia ovat israelin vasalleja eikä päinvastoin
tieto on salakielellä kirjoitettu hänen sukuhistoriaansa. Siksi niitä on kaksi erilaista , toisesta vahingossa jäi koodi poistamatta. Hänen oikea isänsähän oli paroni E. Rothschild, mutta kristinusko piti keksiä jotta tieto ei paljastuisi.
Tämän vuoksi myös jokainen paavi on ollut juutalainen . Salaisessa seremoniassa he kääntyvät kristityiksi ennen virkaanastumista. Siksi Sikstuksen kappelin savupiipusta tulee kuuluisa savu: illuminaatin sukukirja nk "shtujot letipeshim" dokumentti poltetaan erittäin salaisessa seremoniassa ,jossa nykyään on läsnä myös muslimien johtohahmo. Lähi-idän sota on vain silmänlumetta, esim. Osama Bin Laden asuu eräässä kibbutsissa , siksi häntä ei löydetä.
Jo Buddha saarnasi 530-luvulla eKr. sosiaalista reformia, ihmisten tasa-arvoa ja köyhien oikeuksia. Hyi kamalata kommunistia!
Ateismi ja kommunismi ovat lähtöisin samasta lähteestä, perkeleestä.
"Ateismi ja kommunismi ovat lähtöisin samasta lähteestä, perkeleestä."
Eli siis tällä samalla aukottomalla logiikalla orjuuttaminen ja riistokapitalismi, eli yksityisen omaisuuden kartuttaminen luonnon ja toisten ihmisten kustannuksella, on siis lähtöisin jumalasta. Niin kai sitten, en väitä vastaan. Se selittääkin miksi tämä kapitalistien sortovalta on ottanut rautaisen otteen jo koko maailmasta.
Karl Marxin 1848 kekkasu, jota 1917-1991 Lenin, Stalin ja kumppanit jalostivat saa uskonnolita hämyä. Onkko kyseessä uusi kristinoppi, jossa profeetat elivät 1500-2000 ja nyt on evankelistojen vuoro....
Mitäs jos annettaisiin asianosaisten itsekin sanoa sentään jotain? (Seuraavaa tekstiä on lyhennetty, ja myös alkuperäisestä käsikirjoituksesta puuttuu eräitä kohtia, joihin Marx ja Engels palasivat myöhemmin toisissa kirjoituksissa)
Karl Marx
Friedrich Engels
Valitut teokset
6 osaa
Painettu Neuvostoliitossa
Kustannusliike Edistys
1978
Moskova
osa 2, s.280-300:
Friedrich Engels
KOMMUNISMIN PERIAATTEET
Kirjoitettu lokakuun lopulla
ja marraskuussa 1847
Ensi kerran julkaistu
erillisenä kirjasena 1914
1. kysymys: Mitä on kommunismi?
Vastaus: Kommunismi on oppi proletariaatin vapautumisen ehdoista.
2. kysymys: Mitä on proletariaatti?
Vastaus: Proletariaatiksi nimitetään sitä yhteiskuntaluokkaa, joka hankkii toimeentulonsa yksinomaan myymällä työtään eikä elä mistään pääomasta saamansa voiton kustannuksella, luokkaa, jonka onni ja onnettomuus, elämä ja kuolema ja koko olemassaolo riippuu työn kysynnästä, ts. hyvän ja huonon asiantilan vaihtumisesta, hillittömän kilpataistelun heilahteluista. Lyhyesti, proletariaatti eli proletaariluokka on 1800-luvun työtätekevä luokka.
3. kysymys: Eikö siis proletaareja ole aina ollut olemassa?
Vastaus: Ei, ei aina. Köyhiä ja työtätekeviä luokkia on aina ollut olemassa, ja työtätekevät luokat ovat tavallisesti eläneet köyhyydessä. Mutta sellaisia köyhiä, sellaisia työläisiä, jotka olisivat eläneet mainitunlaisissa oloissa, ts. proletaareja, ei ole ollut aina, samoin kuin kilpailukaan ei ole aina ollut täysin vapaata ja rajoittamatonta.
4. kysymys: Miten proletariaatti syntyi?
5. kysymys: Millä ehdoilla proletaarit myyvät työtään porvareille?
6. kysymys: Mitä työtätekeviä luokkia oli olemassa ennen teollista kumousta?
Vastaus: Yhteiskuntakehityksen eri asteista riippuen työtätekevät luokat ovat eläneet erilaisissa oloissa ja ne ovat olleet erilaisessa asemassa omistaviin luokkiin nähden. Muinaisuudessa työtätekevät olivat isäntiensä orjia samoin kuin ovat vielä nykyäänkin orjina monissa takapajuisissa maissa ja jopa Yhdysvaltojen eteläosissakin. Keskiaikana ne olivat maanomistaja-aatelien maaorjia, joiksi ne ovat jääneet vielä nykypäiviin asti Unkarissa, Puolassa ja Venäjällä. Sitä paitsi kaupungeissa oli keskiaikana aina teolliseen kumoukseen asti käsityöläiskisällejä, jotka tekivät työtä pikkuporvarillisille mestareille. Manufaktuuriteollisuuden kehittyessä alkoi vähitellen ilmestyä manufaktuurityöläisiä, jotka olivat palkkalaisina suuremmilla kapitalisteilla.
7. kysymys: Missä suhteessa proletaari eroaa orjasta?
Vastaus: Orja on myyty kerralla ja koko iäkseen, proletaarin on itsensä myytävä itseään joka päivä ja joka tunti. Jokainen erillinen orja on määrätyn herran omaisuutta, ja orjan olemassaolo, niin viheliäinen kuin se onkin, on kuitenkin turvattu, koska herra on kiinnostunut siitä. Erillinen proletaari taas on niin sanoaksemme koko porvaristoluokan omaisuutta. Hänen työtään ostetaan vain silloin, kun joku tarvitsee sitä, eikä hänen olemassaolonsa ole sen vuoksi turvattu. Olemassaolo on turvattu ainoastaan proletaarien luokalle kokonaisuudessaan. Orja on kilpataistelun ulkopuolella, proletaari elää kilpataistelun oloissa ja kokee kaikki sen heilahtelut.
8. kysymys: Missä suhteessa proletaari eroaa maaorjasta?
Vastaus: Maaorjalla on hallussaan tai käytössään tuotantoväline, maatilkku, ja sen korvaukseksi hän luovuttaa osan tuloistaan tai suorittaa joitakin töitä. Proletaari tekee työtä toisen henkilön työkaluilla ja tämän toisen hyväksi saaden korvaukseksi osan tuloista. Maaorja luovuttaa, proletaarille annetaan. Maaorjan olemassaolo on turvattu, proletaarin olemassaolo ei ole turvattu. Maaorja on kilpataistelun ulkopuolella, proletaari elää kilpataistelun oloissa.
9. kysymys: Missä suhteessa proletaari eroaa käsityöläisestä?
10. kysymys: Missä suhteessa proletaari eroaa manufaktuurityöläisestä?
11. kysymys: Mitä lähimpiä seurauksia aiheutti teollinen kumous ja yhteiskunnan jakautuminen porvareihin ja proletaareihin?
Vastaus: Ensiksikin seurauksena siitä, että konetyö alensi yhä enemmän teollisuustuotteiden hintoja, entinen manufaktuurijärjestelmä eli käsityöhön perustuva teollisuus sortui kokonaan kaikissa maanosissa. Kaikki puolibarbaariset maat, jotka siihen asti olivat jääneet enemmän tai vähemmän syrjään historiallisesta kehityksestä ja joissa siihen asti oli vallinnut manufaktuuriteollisuus, tempaistiin siten väkipakolla eristyneisyydestään. Ne alkoivat ostaa englantilaisten halvempia tavaroita ja tuomitsivat siten tuhoon omat manufaktuurityöläisensä. Näin ollen maat, jotka eivät vuosituhansiin olleet edistyneet lainkaan, esimerkiksi Intia, kokivat täydellisen vallankumouksen ja jopa Kiinakin kulkee nykyään vallankumousta kohti. On menty niin pitkälle, että tänään Englannissa keksitty uusi kone jättää vuoden kuluessa leivättömäksi miljoonia työläisiä Kiinassa. Suurteollisuus on näin ollen sitonut toisiinsa kaikki maapallon kansat, yhdistänyt kaikki pienet paikalliset markkinat maailmanmarkkinoihin, muokannut koko maaperän sivistykselle ja edistykselle ja johtanut siihen, että kaikki mitä tapahtuu sivistysmaissa, vaikuttaa välttämättä kaikkiin muihin maihin.
12. kysymys: Millaisia olivat teollisen kumouksen myöhemmät seuraukset?
13. kysymys: Mitä noista säännöllisesti toistuvista liikepulista seuraa?
14. kysymys: Millainen tuon uuden yhteiskuntajärjestelmän tulee olla?
15. kysymys: Oliko siis yksityisomistuksen hävittäminen aikaisemmin mahdotonta?
16. kysymys: Voidaanko yksityisomistus hävittää rauhanomaista tietä?
Vastaus: Olisi toivottavaa, että voitaisiin, ja kommunistit tietenkin vastustaisivat sitä viimeisinä. Kommunistit tietävät erittäin hyvin, että kaikenlaiset salaliitot ovat hyödyttömiä ja jopa vahingollisia. He tietävät erittäin hyvin, että vallankumousta ei voida tehdä tahallisesti tai mielivaltaisesti ja että vallankumoukset ovat aina ja kaikkialla olleet sellaisten olosuhteiden välttämätön seuraus, jotka eivät ole laisinkaan riippuneet erillisten puolueiden tai kokonaisten luokkienkaan tahdosta tai ohjauksesta. Samalla he näkevät kuitenkin, että miltei kaikissa sivistysmaissa tukahdutetaan pakkokeinoin proletariaatin kehitystä ja juuri siten kommunistien vastustajat tekevät kaikin voimin työtä vallankumouksen hyväksi. Jos tämä kaikki saa proletariaatin lopulta nousemaan vallankumoukseen, niin me, kommunistit, tulemme silloin puolustamaan proletariaatin asiaa teoin yhtä hyvin kuin nyt puolustamme sanoin.
"Kommunistit tietävät erittäin hyvin, että kaikenlaiset salaliitot ovat hyödyttömiä ja jopa vahingollisia. " niinno.. Engels on tossa loppuosassa oikeassa. Toisaalta taas, mikä tahansa instituutio pyrkii aina ylläpitämään itseään, tiedä sitä vaikka NWO olisi jopa parempi ratkaisu. Teuraskarjaahan me tavikset nytkin ollaan.
Nuo mokomat eivät usko JUMALAAN niinkuin oikaet juutalaiset! Saddukealaiset ovat ilmeisesti intialaisia hinduja, jotka valloittivat juutalaisuutta!
Kommunismi toimii teoriassa, muttei käytännössä.Kommunismi on aatesuunta, jota kannatetaan hyvin monessa paikkaa, varsinkin Venäjällä. Kannattajat ovat melkein poikkeuksetta köyhiä, laiskoja, alkoholisteja tai näitä kaikkia yhdessä. Yksinkertaistettuna juuri kommunismi ajaa ihmiset rappiolle.
Kommunismi määritellään lähinnä puutostilana, sillä kommunistisilta mailta puuttuvat McDonald'sit ja Coca-Cola. Sen sijaan heillä on runsaasti esimerkiksi ongelmia, köyhyyttä, vodkaa ja ennen Suomelle kuuluneita maa-alueita. Kommunistiseen perusideologiaan kuuluu mm. se että kaikki, esimerkiksi vaimosi on myös muiden omistuksessa. Kommunismin perusajatus on, että kun nolla jaetaan miljoonalla, lopputuloksena on jotain muuta kuin nolla, ja käytännön toteutus on ollut kautta aikain juuri yhtä onnistunutta.
Kommunismin perusajatuksena on miettiä erilaisia keinoja, joilla kapitalistinen valtio muutetaan kommunistiseksi. Konkreettisesti tämä näkyy siinä, että kapitalistien "olipa kerran" -alkuiset iltasadut muuttuvat "kerranpa on" -aamu-uutisiksi. Kommunistisen valtion kehitys voi periaatteessa olla rauhanomainen prosessi - mutta tämän kommunistit ovat ainakin tähän asti kokeneet aivan liian tylsäksi vaihtoehdoksi. Kommunismin ydin on kovaääninen ja kovatoiminen kapitalismin kritiikki, jonka vastustaminen on kapitalismia ja toisinajattelijoiden vainoa. Mutta myös kommunistista liikettä saa kritisoida - kunhan pitää mielessään sanaparin "julkisuuden kirous". "Julkisuuden kirous" toimii kapitalistisissa valtioissa siten, että jos kirjoitat kapitalistisen maan kansanedustajaa, hallitusta tai presidenttiä vastustavan kirjelmän ja keräät siihen nimiä, ei tapahdu yhtään mitään. Kommunistisessa valtiossa tilanne on aivan sama: jos siellä kirjoitat kapitalistisen maan kansanedustajaa, hallitusta tai presidenttiä vastustavan kirjelmän ja keräät siihen nimiä, ei tapahdu yhtään mitään.
Yleisimmän käsityksen mukaan tavoitteena on kommunistinen ihannevaltio, jonka kaikki jäsenet ovat intiaaneja. Kaikki rotujen väliset erimielisyydet katoavat, kun kaikkien kansojen proletaarit liittyvät yhteen niin, että ei enää ole mustia, valkoisia ja keltaisia. Vaan kaikki ovat punaisia.
Suomestakin yritettiin rakentaa kommunistinen valtio, mutta tässä ei onnistuttu, koska kuuliaiset suomalaiset pysähtyivät heti, kun kadunkulmassa syttyy punainen valo. Lisäksi kansalaissodan aikana Suomessa ei ollut vielä maahanmuuttajia, eivätkä suomalaiset siksi olleet saaneet vielä tuolloin laiskan ihmisen esimerkkiä heiltä
Kommunismi ja mielikuvana on Kapitalismin painajainen. Humasitteko, miten Obamaa syytettiin heti Komminismista kun hän alkoi uudistaa maansa terveyden huoltoa eli kaikilla,- myös köyhillä olisi mahdollisuus terveyspalveluihin.
No, meillä Suomessa tätä pidetään itsestään selvyytenä,- vielä.
teoriassa, ja Kiinan KAPITALISMI toimii käytännössä ?
Kommunismi on teoriassa erittäin hieno mielikuva, mutta tässä on unohdettu kokonaan ihminen ja sen perusolemus. Juuri tämä ihmisen perusolemus/luontainen käyttäytyminen on esteenä Kommunismin toteutumisessa.
Ihmisen perusolemus on kielteistä käyttäytymistä tukeva ja tämän voi havainnoida kapitalismisssa. Kapitalismissa ihminen todella mahdolistuu toteuttamaan sitä ihteään ja todella ihminen toteuttaakin.On itsekeskeinen ahneuksineen jne... oman edun tavoittelija.
Valitettavasti Kommunismi ei koskaan tule toimimaan ihmiskunnassa ja erikoisesti tätä aatetta ei voida siirtää sukupolvelta toiselle.
Mitä tapahtuisi jos Komminismi maassa ,- sen rinnalla, erikoisesti tuettaisiin ja vaalittaisiin Jumalan tahtoa, joka kulminoituu tähän ilmoitukseen;
" Sentähden, kaikki, mitä te tahdotte ihmisten teille tekevän, tehkää te myös samoin heille, sillä tämä on laki ja profeetat".
Jos tuon mielikuvan ja ihmisen käytäytymisen yhdistää Kommunismiin, niin silloin se toteutuisi. Kommunismi vaatii juuri ihmisiltä epäitsekkyyttä ja yhteisen edun vaalimista eli tullaan juuri siihen ajattelutapaan,- jota Jeesus Kristus edusti.
Havainnoikaapa, miten näissä Kommunismi maissa juuri johtajat sokeudessaan vihaavat/kieltävät tämän alkulähteen/Jeesuksen ajattelutapaan uskomisen. Tavallaan sahavat sitä oksaa, jossa itse istuvat. TODELLISUUS on, jos ihmisen tahtotilaa ei muuteta sisältä päin, niin vastoin tahtoaan eläminen ja ajatteleminen ei ihmiseltä onnistu ja juuri tämä tekijä tekee Kommunismi maista todellisen vankilan maan asukkaille.
Aaatteena,ideana on vanha, mutta kommunistiset puolueet ovat syntyneet reagtiona kapitalismiin, eli puolueet
äiti kapitalismin synnyttämiä, jotka nyt ovat palaamassa äiti kapitalismin helmaan takaisin
Vikka nuo puolueet vetosivat kommusimin aatteeseen, niin ne eivät todellisuudessa olleet kommusintisia, ne vetosivat vain aatteeseen, niinkuin kapitalismi kritinuskoon.
Mistä johtuu, että kumpikaan järjestelmä ei tule onnistumaan, se johtuu ihmisen psykologisesta perimästä, joka on kaikilla ihmisillä sama, eli toisen hyväksikäyttö sekä taloudellisesti, että henkisesti, ja nuo aatteet ovat keksitty tuon tosiasian peittämiseksi, ihminen kuitenkin tekee tieten tai tietämättään, niin kuin häne perimänsä on
Sen takia minkäänlaista oikeudenmukaista järjestelmää voi toteuttaa, sillä vain yksilö voi olla kommunisti ei puolue
Sitä mitä yksilö on sitä on koko maailma, ja näinollen muutos lähtee yksilöstä,sillä kun sinä tai minä muutun, niin sen seurauksena muuttuu koko maailma.
Yhteiskunnalliset vallankumoukset eivät ole muuttaneet maailmaa koska ne ovat aina syöneet omat lapsensa
Eli maailmanhistoria osoittaa, että kun hyvä on voittanut pahan, niin se valtaan tultuaan muuttuu tuoksi pahaksi, ja näin historia toistaa itseään
voi vittu mitä paskaa!
Krman laki toimii kaikkialla maailmankaikkeudessa, niin myös ihmiskunnassa, oli yhteiskuntajärjestys mikä tahansa,sillä kehitys on vaikutusta ja vastavaikutusta, josta syntyy seuraus, ja tuo seuraus on uusi syy joka taas luo vastavaikutuksen ja seurauksen, jne.
Koko maailmankaikkeus on syyn ja seurauksen ketjua, niin myös yhteiskunnassa, jossa tuo ketju alkaa ihmisyksilöstä, ja siitä seuraa yhteiskuntien muodostuminen, joka perustuu siihen millaisia olemme yksilöin'ä
Ihmisen psykologinen perimä on toisen hyväksikäyttäminen sek taloudellisesti, että henkisesti
Sen takia kommunistinen yhteiskunta on mahdoton toteuttaa, kiinassakin se on palaamassa, synnyttäjänsä,
åiti kapitalimin helmaan
Vasta sitten kun me yksilötasolla ymmärrämme tuon perimämme, ja pääsemme sen orjuudesta pois.
Vapaus tusta perimästä on ensimmäinen askel ja samaalla viimeinen, tiellä kommunismiin
joten ymmärtänette, että tämän hetkisestä tasosta johtuen tie kommunismiin on pitkä ja kivinen
TÄMÄN hetkiset sosialimit ovat irvikuvia siitä
vaim niin
Ei voi kasittaa sita etta on olemassa kaksi totuutta jotka kohtaavat,eli materiaalinen ja ideaalinen.Jakautuneelle mielelle on olemassa vain materiaalinen tai ideaalinen maailma,nain on myoskin pienella lapsella.Siksi jotkut henkilot ovatkin keksineet materialismin ja idealismin.
Kommunismia ylläpidetään venäjällä esimerkiksi siten. Että jos tulee johtaja joka vaatii uudistuksia niin kommunistit tyhjentävät kaupat ruoasta. Köyhä venäläinen tavallinen kansalainen äänestää vaaleissa kommunisteja koska he lupaavat että ..ruoka ei lopu kaupoista. Mitä tavalliset köyhät venäläiset joita on enemmistö ja jotka halutessaan voisivat äänestämällä saada demokratian aikaan. Mitä nuo köyhät raukat voivat muuta tehdä kuin äänestää edelleen niitä vanhoillisia kommunisteja jotka sanovat. Äänestäkää meitä niin ruokaa piisaa.
Oletko jotenkin sekaisin?
Ei Venäjällä ole kommunismia kuin se pieni kommunistinen puolue, sillä ei ole mitään valtaa maassa, ruokaa voit mennä katselemaan Venäjällä Stockmannille, sitä riittää ja rahalla sitä saa sieltä ihan samaan tapaan kuin Suomessakin.