Tammikuussa 1989, helluntaisurakunnan Talvipäivien aikaan, Herra ilmoitti eräälle Soinin helluntaiseurakunnan vanhimmistoveljelle, että pian Jumala antaa jollekin toiselle seurakunnan vanhimmistoveljistä ilmoituksen, joka koskee koko Suomen kansaa, ja tämä sanoma tulee antaa julkisuuteen. Noin kuukauden kuluttua eräs vanhimmistoveljistä näki valveilla ollessaan seuraavanlaisen ilmestyksen.
Hänen silmiensä eteen tuotiin Suomen kartta. Se oli ikään kuin pöydällä, jossa oli mullikka teurastusta varten. Kaksi teurastajaa aloitti työnsä ja paloitteli mullikan. Lihat asetettiin kahteen eri kasaan. Toiseen laitettiin syötäväksi kelpaavat, hyvät lihat ja toiseen huonot, jätteet ja sisälmykset. Sen jälkeen Suomeen tuli kaksi henkilöä ulkomailta, ja poistuessaan Suomesta peräjälkeen nämä vieraat veivät mukanaan syötäväksi kelpaavat lihat ja jättivät jäljelle vain arvottomat jätteet.
Mitä tämä ilmestys tarkoittaa?
Keväällä 1989 tulivat Suomeen vierailulle peräjälkeen PLO:n johtaja Jasser Arafat ja Rooman paavi. Molemmat vierailut saivat osakseen hyvin suurta huomiota tiedotusvälineissä. Vieraiden isäntinä toimi valtiovallan ja kirkon korkeinta johtoa.
NL:n politiikka oli juuri muuttunut myötämielisemmäksi juutalaisten maastamuutolle, ja muuttovirta Israeliin oli myös hyvin voimakkaassa kasvussa. Tämä seikka oli saanut arabimaat hyvin vihaisiksi niitä maita kohtaan, jotka olivat myötämielisiä tätä muuttoa ajatellen, ja varsinkin niitä maita kohtaan, jotka edesauttoivat tätä muuttoa. Suomen virallinen taho antoi ymmärtää, että myös meidän maamme on avaamassa ovet NL:sta tuleville juutalaisille. Reitti Lappeenranta - Tel Aviv oli juutalaisten suunnittelema ja valmistelema hanke.
Tarkkaavainen tiedotusvälineiden seuraaja huomasi kuitenkin, että jotain epäilyttävää oli neuvotteluissa, koska ne eivät näyttäneet johtavan mihinkään, vaikka paine Leningradin juutalaisten kohdalla muuttoon Suomen kautta oli hyvin suuri. Jälkikäteen on selvinnyt, kuinka kulissien takana oli otettu niin vakavasti Jasser Arafatin uhkaukset terrorivaaran leviämisestä myös Suomeen, että kansainvälisistä sopimuksista huolimatta Suomi sulki ovensa juutalaisilta. Suomalaiset jäivät siihen uskoon, että Suomi on avoin kauttakulkumaa juutalaisille, koska oli pieni kiintiö, joka salli muutaman kymmenen juutalaisen kuukaudessa kulkea Suomen kautta. Tarve olisi ollut SATAKERTAINEN!
Kiintiö on ollut voimassa koko ajan, paitsi että kevään 1993 aikana sitä hiukan nostettiin (50 juutalaista viikossa saa tulla Suomen kautta). Tämä ovien sulkeminen on paljon vakavampi asia kuin Suomen poliitikot ymmärtävät. Se on sohaisu JUMALAN SILMÄTERÄÄN (Sak.2:8). Kaiken lisäksi Jumala oli varoittanut tästä Suomen päättäjiä keväällä 1983. Silloin eräs uskovainen kansanedustaja oli järjestänyt Suomessa vierailevalle amerikanjuutalaiselle profeetalle, Steven Lightlelle, tilaisuuden puhua eduskunnan kahviossa. Hän oli saanut muutamia vuosia aikaisemmin Jumalalta ihmeellisen sanoman koskien NL:sta tulevaa juutalaisvirtaa. Jumala oli kehottanut ihmisiä auttamaan omaisuuskansansa paluuta eikä estämään sitä. Tämä oli Steven Lightlen sanoma kokoustilaisuuksissa Suomen kansalle ja kansanedustajille eduskunnan kahviossa: TAISTELETKO JUMALAA VASTAAN, KOVAKORVAINEN SUOMEN JOHTO?
Ilmestys Soinissa v. 1989
10
342
Vastaukset 10
- -lapsi-
Hyvä että aloitit ketjun tuolla otsikolla. Minustakin asia on tärkeä ja ajankohtainen.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12396123#comment-69089819Minä en aloittanut tätä ketjua. Joku on ottanut ilmestyksen sivuiltani ja tuonut sen tänne. Minä en olisi tuonut, koska sanoma on jo täällä.
- -lapsi-
JoukoPiho kirjoitti:
Minä en aloittanut tätä ketjua. Joku on ottanut ilmestyksen sivuiltani ja tuonut sen tänne. Minä en olisi tuonut, koska sanoma on jo täällä.
Shalom Jouko. Ajattelen kyseisen asian olevan niin tärkeän, että Herra päätti järkätä sille lisänäkyvyyttä. Herra varjelkoon arvokasta työtäsi kansamme hyväksi. Älkäämme unohtako.
http://www.youtube.com/watch?v=arKxCiTZoyQ
- Selvä juttu
Selvästi lukee, että Pihon sivulta. Mitä epäselvää?
- Näin meillä
Opettaja ei nyt vaan rupea liian tärkeäksi tällä sivustolla. Juuri äsken tilanne, jossa osa asiasta linkin takana ja osa kopioitu viestiin, mutta mitä seurasi? Sitä, että seuraava kirjoitti, että miksi ette kerro rehellisesti asiaa. Ei avannut linkkiä, jossa selitetty tarkemmin asiaa. Lienee liian vaikeaa .
Niinpä samat asiat kertaamme viikottain ja vieläkin jää epäselväksi. Avaus on otettu minun sivultani jonkun henkilön toimesta, joka käyttää nimimerkkiä "Pihon sivulta". En minä ole sitä kieltänyt. Kirjoitin vain, että minä itse en ole tuonut avaustekstiä tänne, koska se oli jo täällä. Halusin vain antaa sille lisänäkyvyyttä laittamalla sanoman myös omille sivuilleni. Sanoman uudelleen laittaminen tälle palstalle oli turhaa, koska viesti oli jo täällä.
- ttkkl
Antaneet ulkolaisille firmoille luvat kaivostoimintaan!
- Se siitä
Arafatin uskoontulo löytyy netistä.toivottavasti myös Sharonin,en ole kyllä löytänyt.
- Entä hedelmät
Herra tietää. Uskoontulo ja uskoontulo.
"Kallion kirkon rippituoli otetaan käyttöön"
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12640577
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on471492Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.59890Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30657- 87637
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14595- 43573
Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.56564- 7532
- 44521
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan70520Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu23517- 61515
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47513- 37496
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj14481Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13472Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.132439- 42418
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa45409Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.26389