SUPO puuttuu MK ultran kokeisiin !!

Suomalaisia lapsia huumattu CIA:n toimesta 50 ja 60-luvulla LSD:llä salaisissa MK ULTRA kokeissa
Teemu Vehkala
perjantaina

Suojelupoliisin entinen päällikkö Seppo Tiitinen paljasti kesäkuussa 2013, että Yhdysvaltain keskustiedustelupalvelu CIA:n toiminta oli aikanaan niin rajua, että siihen jouduttiin puuttumaan SUPO:n taholta.

MK ULTRA kokeita suomalaislapsilla

Vuonna 1958 ja 1960 Norjassa ja Itävallassa järjestettiin kesäleirejä lapsille, jonne osallistui myös suomesta lapsia. Monet heistä olivat lähtöisin Tampereelta.

CIA:n huippusalainen tutkimusohjelma MK ULTRA liittyi tähän Norjassa ja Itävallassa järjestettyyn kesäleiritoimintaan niin, että näille leireille osallistuville lapsille syötettiin heidän tietämättään vieraita huumausaineita (yleisin aine MK ULTRA kokeissa oli LSD).

Leirit järjestänyt kesäkylä CISV-järjestö ei kuitenkaan tiennyt mitään Yhdysvaltain keskustiedustelupalvelu CIA:n toiminnasta kesäleireillään.

Suomen ulkoministeriön valtiosihteeri Matti Tuovinen kirjoitti aiheesta päiväkirjaansa aikanaan, että ulkoministeriössä ryhdyttiin toimenpiteisiin kyseisten tietojen tultua julki.

Tämä kyseinen artikkeli oli 18.06.2013 Iltasanomissa ja siitä ei ollut internetissä mitään mainintaa, joka kertoo taas Suomen valtamedian linjasta näiden asioiden suhteen. On kuitenkin yllättävää, että entinen suojelupoliisin päällikkö uskaltaa pistää julkisuuteen näinkin arkoja tietoja, varsinkin tämän vuosi sitten alkaneen NSA-skandaalin vanavedessä.
Todellisuudessa tämä CIA:n salainen MK ULTRA ohjelma ei ole minnekään loppunut, vaan on jatkunut näihin päiviin saakka salaisesti.

Jokelan koulusurmaaja Pekka-Eric Auvinen sekä Kauhajoen koulusurmaaja Matti-Juhani Saari olivat molemmat MK ULTRA:n mielenohjelmoinnin uhreja.
Samoin myös 1999 helmikuussa Helsingin, Kampissa ampumaradalla 3 ihmistä surmannut Sanna Sillanpää oli MK ULTRA:n uhri.
Hyvinkään keskustassa keväällä 2012 kaksi ihmistä surmannut Eero Hiltunen oli myös MK ULTRA:n uhri, sekä myyrmannin kauppakeskuksessa syksyllä 2002 omatekoisen pomminsa räjäyttänyt Petri Gerdt.
Joten on täysin typerää yrittää väittää, etteikö tämä CIA:n salaisten ohjelmoitujen tappajien aivopesuohjelma vaikuttaisi myös täällä kotisuomessa.
Suomen suojelupoliisi SUPO ei ole voinut tehdä näille edellämainituille tapauksille yhtään mitään, estääkseen niitä. Sillä kaikki nämä tapaukset ollaan suoritettu Suomen kamaralla ja rikottu sillä kansainvälisiä sopimuksia. Mutta yhdysvaltojen sotilasmahdin alla ihmisoikeudet eivät merkkaa mitään, kun pelissä on valtaeliitin uusi maailmanjärjestys ja sen väkivaltainen hegemonia.
Tähän vielä mainittakoon, että Norjassa 2011 heinäkuussa toteutettu teurastus, joka vei 77 pääosin norjalaisnuoren hengen, oli sionistisen valtaeliitin kosto norjalle siitä, että norja halusi irti NATO:sta.
Utöyan saarella oli vielä tämän MK ULTRA:lla ohjelmoidun Anders Breivikin lisäksi muutama Israelin Mossadin kommando, jotka lahtasivat näitä nuoria tuolla Utöyan saarella. Tämän vuoksi norjan poliisilla kesti tulla tuolle n. 600 metrin päässä olevalle saarelle yli 1 h 19 min. ensimmäisestä hätäpuhelusta. Israelin tiedustelupalvelu Mossadin kommandot piti saada ensin suojaan sieltä.
Lähteet: http://www.nwohavaintoja.blogspot.fi/2013/06/suomessa-tehty-salaisia-mk-ultra.html
http://postimg.org/image/6ncunsv6r/

http://i.imgur.com/XEFzbip.jpg
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/155307
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=3505
http://www.nationalreview.com/corner/297413/can-you-prove-mossad-iisnti-behind-breivik-daniel-foster

Simola, M. (toim.), 2009. Ratakatu 12,
Rislakki, J. 2010. Paha Sektori, Suomi, J. (toim.) 2012.
Salaisuuksien vartija, Helsingin Sanomat,
www.foia.cia.gov
523377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 52

Vanhimmat

minäkin syön meriheinää :)

Äänestä
  • Poliisiklle 100 uutta virkaa-

    100 miljoonaa lisärahaa

    salaisia poliisvirkoja- kukaan kansasta ei saa titää näiden nimiä- näillä myös salaiset palkkaluokat-

    tervetuloa KGB-EU-Suomeen.

    yotube kertoo:
    https://www.youtube.com/watch?v=0D35GZ8DcLY

    Äänestä


  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuoretta tietoa YLE Suomi SALAINEN palkkaus fasismi:

    https://yle.fi/uutiset/3-12379279

    Sanna sillanpään mies oli vanha KGB-herra.

    Vaihto-oppilaana USAssa ollut Sanna: " ... näinhän siellä FBI-opistossa opetettiin..."

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Poliisiklle 100 uutta virkaa-

    100 miljoonaa lisärahaa

    salaisia poliisvirkoja- kukaan kansasta ei saa titää näiden nimiä- näillä myös salaiset palkkaluokat-

    tervetuloa KGB-EU-Suomeen.

    yotube kertoo:
    https://www.youtube.com/watch?v=0D35GZ8DcLY

    Nkvd käy kylässä kyselemässä.

    Äänestä



Olisiko lisää Mantsurian kandidaatteja ??

Äänestä

Vanha juttu!
Tiietty, ja katottu dokumentti jo yli 20v sitten.

Äänestä

Dokumentissa kylmänsodan aikaan CIA testasi LSD huumetta tuhansiin ihmisiin.
CIA kokeili Vietnamin sodan aikana myös omiin sotilaisiinkin, jotka vapaaehtoisesti suostu kokeiluun.
Ja sillä yrittivät kääntää nämä koekaniinit armottomiksi tappajasotilaiksi näitten huumeitten kanssa.

Mutta kokeilu lopetettiin aika lyhyeen, kun sen huomattiin epäonnistuneen kokonaan.

Äänestä

Äkkiä yksisarvisterapiaan, ennen kuin paavin homokaasu annostuksesi ylittää suojarajan

1Äänestä
  • Naurettavaksi-tekeminen on osa supo-nettimiliisien ohjekirjaa uskottavuuden heikentämis-tarkoituksessa.

    Äänestä

Jaaha. No niin, mitähän vielä. Sori siitä, sanoi aleksi kun rahat loppui.

1Äänestä
  • suomi fasistivaltio

    Äänestä

Eivät sentään vieneet lapsia hiekkakuopalle, jotta olisivat voineet kuvitella olevansa kuussa.

1Äänestä

Tähänkö se maalariteipillä varustettu inttikuva vuodelta 1991 liittyy... kun suomessakin saatu projektiin tutkimusapurahaa... kuvassa lukee tornilka.... en tiedä tekstin tarkotusta tulisko ulvilan vaakunasta.... pyhän olavin vallanmerkki teipillä tuolinjalkaan että on toisinpäin.... kirves varmaan kuvassa nyrkissä olevat kädet.... tiedä tätä.... inttikuvien vaan kuulus olla ilman suurennettavia merkintöjä.... mihin sitäkin käytetty vai onko mihinkäään... sattumaako yhtyeen 1991 laulu maailmalta kameroineen ja suurennuslasineen... outoa huumoria... pyhä olavi, norjan pyhimyksiä tai jumalia sotilaiden suojelija....

Äänestä

Suomeen perustettiin vuonna 2016 Psykedeelitutkimusyhdistys ry, joka edistää psykedeeleihin liittyvää tieteellistä tutkimusta Suomessa sekä tutkimukseen pohjautuvan, kansantajuisen tiedon saatavuutta.
Helsingin yliopiston Brain & Mind tohtoriohjelman opiskelijat organisoivat Brain & Mind Symposiumin vuonna 2017.
Samassa yhteydessä heidän Suomeen kutsumansa brittitutkija Robin Carhart-Harris London Imperial Collegesta vieraili myös Psykedeelitutkimusyhdistyksen tapahtumassa syyskuussa.

Tietysti.fi on Suomen Akatemian sivusto, joka kertoo yleistajuisesti Akatemian rahoittamasta tutkimuksesta sekä tieteestä ja tutkimuksesta yleensä. Sivuille kootaan muun muassa tutkijahaastatteluita, tieteen yleisötapahtumia, tiedeuutisia ja tutkimuksesta kertovia taustajuttuja.
LINKKI:https://www.aka.fi/fi/tietysti/kysy-tieteesta/miten-operaatio-mk-ultra-edesauttoi-laaketieteen-kehitysta-1950-luvulta-tahan-paivaan/

Äänestä

  • Sadisti-virkamiehet pääsee tuhoaan lääkkeillä uhriensa aivot ja mielet- ja valtio maksaa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sadisti-virkamiehet pääsee tuhoaan lääkkeillä uhriensa aivot ja mielet- ja valtio maksaa?

    Pahempaa kuin eläinkokeet- mutta ei mitään hyötyä kenellekään, -

    eläinkokeista sentään jotain hyötyä joskus- tosin sadisti-tiedemiehet ja -muut hiihtäjät tekee suurimman osan eläinkokeistakin ihan turhaan eli toistavat jo aiemmin tehtyjä kokeita.

    Äänestä

Onpa taas sontaa syljetty tuutin täydeltä ! Ei ole edes ehditty pyyhkiä välillä

Olen tehnyt asiasta ilmoituksen ylläpidolle.

Kertokaa kaikki se mitä Ryssä on puuhannut Suomea vastaan ja Suomen kanssa !
Ei kukaan uskalla paljastaa Ryssän tekoja !

USA on Suomen ystävä ja Ryssä Suomen vihollinen !

1Äänestä
  • Harmi, et Ryssiltä sodassa tuli turpaan,
    ei kannattas kokeilla uudestaan. Tulee Suomeen taas ruumiita.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Harmi, et Ryssiltä sodassa tuli turpaan,
    ei kannattas kokeilla uudestaan. Tulee Suomeen taas ruumiita.

    Sulje tv ja älä lue lehtiä- saatat selvitä vielä järkiisi NATO- ja sota-harhaisuudestasi.

    Äänestä

Onko nää oikeasti CIAssa työskennelleitä natseja.

CIA on natsipohjalla perustettu sodan jälkeen.
JA ne tuli tänne kokeilemaan huumeita lapsille?

hohohoho

Ilmankos Koivistolla ja niinistöllä on
saksa ja natsi sympatioita ja historiaa.

Eikö edes tämä herätä nuorissa mitään alueellista
suojeluvaistoa? Pitää natsit ja CIAt pois
vahingoittamasta suomalaisia/ tässä maassa asuvia?

Äänestä

Natsit perustivat CIA:n. Liittyisikö tuo CIA:n ohjelma jotenkin natsien tai Hitlerin käsitykseen suomalaisista mongoloideista? Jos natsit katsoivat, että nämä ovat eläimiä. Väkisin maahan poljettua porukkaa ainakin.

Äänestä
  • "Jokelan koulusurmaaja Pekka-Eric Auvinen sekä Kauhajoen koulusurmaaja Matti-Juhani Saari olivat molemmat MK ULTRA:n mielenohjelmoinnin uhreja. "

    Kaikki mongopoimuisia "itäisiä". Jurttaryssäläiset eivät tarvitse mitään MK-ULTRAA ollakseen elukoita.

    Äänestä

  • Kuulostaa vähän siltä.

    CIA osaa olla raaka ja tyhmä, mutta
    ihmiskokeet ja tietyn kansan edustajat koekaniineina kuulostaa saksalta ja natsilta.

    Natolla taitaa olla samankaltaista historiaa.
    Se on perustettu sodan jälkeen ja se itse järkkäs
    pommi-iskuja mantereelle, että ne sai rahoituksen jatkumaan.
    "ei täällä mitään rauhaa ole - agentteja ja rahaa tarvitaan..."
    ja niin pommit ja terrorit jatkui.

    Nyt nato myy pyssykeron jäsenyyksiä kovaan hintaan.
    Myyntipuheissa on pelotteita - tottakai.
    "Venäjä syö teidät ellette liity natoon".


    Eu jatkaa siitä mihin natsit jäi. Ihmiskokeita ja -siirtoja, kansojen ja maiden haltuunottoa, pakottamista, pakkoveloitusta jne.

    Äänestä

  • Toisaalta vaikea uskoa, sillä SDP on tiiviissä yhteydessä CIA:han, kuten kevään vaalivilpistä muistetaan. Samoin ylemmän linkin neljä suomalaista sairaalaa ovat kaikki SDP-johtoisia. SatSHP on Suomen ainoa SDP-johtoinen sairaanhoitopiiri.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Toisaalta vaikea uskoa, sillä SDP on tiiviissä yhteydessä CIA:han, kuten kevään vaalivilpistä muistetaan. Samoin ylemmän linkin neljä suomalaista sairaalaa ovat kaikki SDP-johtoisia. SatSHP on Suomen ainoa SDP-johtoinen sairaanhoitopiiri.

    Vaalivilppi on kokkareiden ja unionistien alaa.

    Nehän ovat ostaneet myös someen banneja.
    Verkko tietoblokit on UNIONISTIEN ALAA.

    EU ON YKSI ISO MARKKINOINTITOIMISTO JA
    SE SÄÄNTELEE MITÄ SAA PUHUA, AJATELLA JA KIRJOITTAA.

    EU VALTIOPETOS ON KOKKAREIDEN ALULLEPANEMA
    JA KAIKKIEN PUOLUEIDEN JATKAMA.

    Olis kiva tietää mitä face laskuttaa käyttäjien bannaamisesta
    Suomen alueella?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vaalivilppi on kokkareiden ja unionistien alaa.

    Nehän ovat ostaneet myös someen banneja.
    Verkko tietoblokit on UNIONISTIEN ALAA.

    EU ON YKSI ISO MARKKINOINTITOIMISTO JA
    SE SÄÄNTELEE MITÄ SAA PUHUA, AJATELLA JA KIRJOITTAA.

    EU VALTIOPETOS ON KOKKAREIDEN ALULLEPANEMA
    JA KAIKKIEN PUOLUEIDEN JATKAMA.

    Olis kiva tietää mitä face laskuttaa käyttäjien bannaamisesta
    Suomen alueella?

    Kyllä vaalivilppi oli CIA:n ja Goldman Sachs:n käsialaa yhteistyössä Tieto Oyj:n kanssa.
    http://nwohavaintoja.blogspot.com/2019/04/7-tahden-liikkeen-kahdelta.html
    Kannattaa lukea koko kirjoitus, ei pelkkä otsikko.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Toisaalta vaikea uskoa, sillä SDP on tiiviissä yhteydessä CIA:han, kuten kevään vaalivilpistä muistetaan. Samoin ylemmän linkin neljä suomalaista sairaalaa ovat kaikki SDP-johtoisia. SatSHP on Suomen ainoa SDP-johtoinen sairaanhoitopiiri.

    Vaikuttaa siltä, että SDP:n voitto persuista oli järjestetty. Kalevi Sorsan muistelmissa luki, että SDP sai tehtäväkseen hyvinvointivaltion romuttamisen, koska kukaan ei uskoisi sitä juuri vasemmistosta. Näin kävi, järjestetty lama tuli ja Koivisto konklaaveineen suisti monet yrittäjät itsemurhaan. Kullberg oli sanonut, että tarvitaan lama ja laman on oltava tarpeeksi syvä. Järjetön vahvan markan politiikka ym. oli ihan tietoista.

    Mutta ei liene arvoitus, mikä taho on käskyttänyt SDP:tä tuhoamaan hyvinvointivaltion. Saa nähdä mikä linja niillä nyt on.

    Äänestä

Aikamoista höpönpöpöä taas kerran! Kuka oikeasti uskoo aloittajan harhakuvitelmiin? Vai oli P E Auvisenkin teon takana CIA? Vai ettei sitten kuitenkin KGB:n seuraaja FSB?

Kaiken maailman sienensyöjät ja kannabiskahjot tuollaista paskaa täällä jauhavat! Modet hei, poistoon ihan oikeiden hullujen jutut!

Äänestä

Entäs ne omat lääkkeet? Jäikö ottamatta?

Äänestä

Ja joku tietysti luulee ettei tällaista tehdä enää nykyään??? 🥶🤯🥶🤯🥶🤯

Koko kansa on koekaniinina eikä poliisi tee mitään. 😈

CIA on Suomen rakas kaveri.

Äänestä
  • CIA toimii Tikkakoskella, Malmilla ja Turussa.

    Äänestä

Helvetissä heille itselleen tehdään samaa ikuisesti mitä ovat muita kiduttaneet.

Äänestä

Ilmestyskirjassa puhutaan portosta, jonka nimi on Salaisuus.

Raamatussa on käännetty siten, että voisi luulla että nimeä ei tiedetä koska se on salaisuus.

Mutta todennäköisempää on että tuo sana "Salaisuus" juuri on se nimi.

Nythän on kaikkialla salaisuus mitä suunnitellaan ihmiskunnan tuhoksi, on salaisuus mitä ministerit päättää eduskunnassa, on salaisuus miten tutkitaan koronaa, on salaisuus mikä on syynä sotaan tai hintojen nousuun ja on salaisuus mitä ne suunnittelee seuraavaksi eun diktatuurissa.

Yhdessä dokumenttiohjelmassa toistettiin sana "salaisuus" niin monta kertaa että oivalsin :
Tämä aika on sen porton aika, jonka nimi on Salaisuus.

Nimihän kuvaa luonnetta ja tämän huoran lempi harrastus on pitää kaikki salaisuutena. Se luulee, että hänellä on kaikki valta ja se saakin Ilmestyskirjan mukaan koko maailman diktatuurin 3,5 vuodeksi. Sitten se tuhoutuu.

Äänestä
  • Avoin EU...

    - POLIISIT SALAISIA, KELA-päätöksentekijät salaisia, ilmiantajat salaisia, jne.-...

    Äänestä

Lisäksi Supo om 70-luvulla useana keväänä värjännyt koivun lehtiä vihreiksi, jotta ihmiset villiintyisivät aikaseen kevääseen.

Äänestä
  • Akuankka vitsit eivät poista sadismia maanpäältä mutta hyvin mahdollistavat sen jatkumisen.

    Onneksi sekä vitsit että sadistit tuhoutuu pian.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lukekaa tämä kirjoitti:

Suomalaisia lapsia huumattu CIA:n toimesta 50 ja 60-luvulla LSD:llä salaisissa MK ULTRA kokeissa
Teemu Vehkala
perjantaina

Suojelupoliisin entinen päällikkö Seppo Tiitinen paljasti kesäkuussa 2013, että Yhdysvaltain keskustiedustelupalvelu CIA:n toiminta oli aikanaan niin rajua, että siihen jouduttiin puuttumaan SUPO:n taholta.

MK ULTRA kokeita suomalaislapsilla

Vuonna 1958 ja 1960 Norjassa ja Itävallassa järjestettiin kesäleirejä lapsille, jonne osallistui myös suomesta lapsia. Monet heistä olivat lähtöisin Tampereelta.

CIA:n huippusalainen tutkimusohjelma MK ULTRA liittyi tähän Norjassa ja Itävallassa järjestettyyn kesäleiritoimintaan niin, että näille leireille osallistuville lapsille syötettiin heidän tietämättään vieraita huumausaineita (yleisin aine MK ULTRA kokeissa oli LSD).

Leirit järjestänyt kesäkylä CISV-järjestö ei kuitenkaan tiennyt mitään Yhdysvaltain keskustiedustelupalvelu CIA:n toiminnasta kesäleireillään.

Suomen ulkoministeriön valtiosihteeri Matti Tuovinen kirjoitti aiheesta päiväkirjaansa aikanaan, että ulkoministeriössä ryhdyttiin toimenpiteisiin kyseisten tietojen tultua julki.

Tämä kyseinen artikkeli oli 18.06.2013 Iltasanomissa ja siitä ei ollut internetissä mitään mainintaa, joka kertoo taas Suomen valtamedian linjasta näiden asioiden suhteen. On kuitenkin yllättävää, että entinen suojelupoliisin päällikkö uskaltaa pistää julkisuuteen näinkin arkoja tietoja, varsinkin tämän vuosi sitten alkaneen NSA-skandaalin vanavedessä.
Todellisuudessa tämä CIA:n salainen MK ULTRA ohjelma ei ole minnekään loppunut, vaan on jatkunut näihin päiviin saakka salaisesti.

Jokelan koulusurmaaja Pekka-Eric Auvinen sekä Kauhajoen koulusurmaaja Matti-Juhani Saari olivat molemmat MK ULTRA:n mielenohjelmoinnin uhreja.
Samoin myös 1999 helmikuussa Helsingin, Kampissa ampumaradalla 3 ihmistä surmannut Sanna Sillanpää oli MK ULTRA:n uhri.
Hyvinkään keskustassa keväällä 2012 kaksi ihmistä surmannut Eero Hiltunen oli myös MK ULTRA:n uhri, sekä myyrmannin kauppakeskuksessa syksyllä 2002 omatekoisen pomminsa räjäyttänyt Petri Gerdt.
Joten on täysin typerää yrittää väittää, etteikö tämä CIA:n salaisten ohjelmoitujen tappajien aivopesuohjelma vaikuttaisi myös täällä kotisuomessa.
Suomen suojelupoliisi SUPO ei ole voinut tehdä näille edellämainituille tapauksille yhtään mitään, estääkseen niitä. Sillä kaikki nämä tapaukset ollaan suoritettu Suomen kamaralla ja rikottu sillä kansainvälisiä sopimuksia. Mutta yhdysvaltojen sotilasmahdin alla ihmisoikeudet eivät merkkaa mitään, kun pelissä on valtaeliitin uusi maailmanjärjestys ja sen väkivaltainen hegemonia.
Tähän vielä mainittakoon, että Norjassa 2011 heinäkuussa toteutettu teurastus, joka vei 77 pääosin norjalaisnuoren hengen, oli sionistisen valtaeliitin kosto norjalle siitä, että norja halusi irti NATO:sta.
Utöyan saarella oli vielä tämän MK ULTRA:lla ohjelmoidun Anders Breivikin lisäksi muutama Israelin Mossadin kommando, jotka lahtasivat näitä nuoria tuolla Utöyan saarella. Tämän vuoksi norjan poliisilla kesti tulla tuolle n. 600 metrin päässä olevalle saarelle yli 1 h 19 min. ensimmäisestä hätäpuhelusta. Israelin tiedustelupalvelu Mossadin kommandot piti saada ensin suojaan sieltä.
Lähteet: http://www.nwohavaintoja.blogspot.fi/2013/06/suomessa-tehty-salaisia-mk-ultra.html
http://postimg.org/image/6ncunsv6r/

http://i.imgur.com/XEFzbip.jpg
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/155307
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=3505
http://www.nationalreview.com/corner/297413/can-you-prove-mossad-iisnti-behind-breivik-daniel-foster

Simola, M. (toim.), 2009. Ratakatu 12,
Rislakki, J. 2010. Paha Sektori, Suomi, J. (toim.) 2012.
Salaisuuksien vartija, Helsingin Sanomat,
www.foia.cia.gov

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu