Tässä vähän hyvinkään reppanalle

ja muille ruotsalaisuuden palvojille oikeaa faktaa,eikä mitään keksittyä pas.kaa Suomi24-palstoilta.

http://svenska.yle.fi/artikel/2013/08/02/herberts-anti-finska-attityder-pa-manga-hall

Todistaa että hur.rit ovat aika sikoja.
11236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tuo asennevamma elää vielä surujen keskuudessa. Kyse ei todellakaan ole vanhoista ja entisistä ajoista.

Äänestä

Vammainen fenno.

Äänestä
  • Todistaa että te hur.rit olette rasisteja.

    Äänestä

Joskus suomalaisten solvaaminen saa omituisia muotoja. Vantaan Jokiniemessä tehdään arkeologisia kaivauksia kivikaudelta ( kampakeraamiselta kaudelta 6000 vuoden takaa) Kaivauksista vastaa Helsingin yliopiston arkeologi, suru - Jan Fast ja Tiedekeskus Heureka.

Koska kaivauksia tehdään Suomenlahden rannikolla, jota suomenruotsalaiset pitävät "pyhänä" omana rannikkonaan, täytyy asutushistoriasta olla aina tarkkana, vaikka puhuttaisiin kivikaudesta. Tässä Fastin taidonnäyte:
"Hyljeihmisiä", kutsuu arkeologi Jan Fast alle 200 hengen kivikautista populaatiota. Niin tärkeässä osassa hylje oli ruokavaliota. Sen todistavat monet Vantaalta löytyneet hylkeenluut. Myös kala oli tärkeää ruokaa. Vihanneksia edustivat pääasiassa marjat.

"Yritän koko ajan nähdä, keitä täällä on ollut. Sitkeitä ja tummia ihmisiä", sanoo Fast."


Siis mitä kettua? "Tummia"? Eiköhän kampakeraamikot olleet vaalempia kuin nykysuomalaiset keskimäärin ja puhuneet suomalais-ugrilaista kieltä !
Ei ole mitään todisteita kampakeraamikkojen ihon tai silmien väristä, mutta voimme päätellä siitä että nykysuomalaiset ovat maailman vaalein kansa, että esi-isät ja äidit eivät voineet olla tummia.

Milloin sitten Fastin mielestä Suomen-niemen asukkaat "vaalentuivat"? Vasarakirveskansan myötä, vai peräti vasta ruotsalaisten tullessa 1200 l.? ? Tässä annetaan ymmärtää ymmärtämättömille että idästä tuli tummia ja lännestä vaaleita, vaikka totuus on juuri toisinpäin.

On ollut myös sinisilmäisiä nomadeja, kuten Keski-Skandinaviassa asuvat saamelaiset. Myöskään Espanjasta löytyneet 7000 vanhat luut joista saatiin DNA:ta joka osoitti henkilön olleen tummanahkainen , ei todista mitään Suomen osalta, kosks Suomi oli asutettu jo 11 000 vuotta sitten.


Svekkuleita ohjeistetaan solvaamaan suomalaisiea missä vain on mahdollista, tässä tapauksessa solvaus on p askanpuhumista.
Tekisi mieli leipoa kuonoon tuota läskiposkea.

http://janfast.blogspot.fi/

Äänestä

Suomenruotsalaisuus on perseestä konsanaan.
Hurriloiset on on oikeita loisia muuta heistä ei osaa sanoa.

Äänestä

Svekot ei voi totuuksille mitään.

Äänestä

Sinä senkin pikku tolvana, onko helle pehmittänyt pääsi kokonaan?

Ensinnäkin minä en palvo "ruotsalaisuutta" tai mitään muutakaan sellaista, sillä olen isänmaallinen suomenkielinen suomalainen. En palvo Ruotsin valtiota (koska se laiva uppoaa kohta maahanmuuttajiensa painosta) enkä suomenruotsalaisia. Tunnen peräti kaksi (2) kpl:tta suomenruotsalaisia, yhden entisen ryyppykaverini ja entisen pomoni. Kumpikaan ei ikinä edes sanonut olevansa ruotsinkielinen eikä maininnut asiasta sanallakaan. En edes kuullut heidän puhuvan ruotsia.

Joten miksi sinä tolvana luulet minun "palvovan ruotsalaisuutta"? Oletkl jotenkin kehitysvamnainen kun et ymmärrä asioita vai mikä sinulla on? Voitko kertoa? Ihan omin sanoin.

Äänestä
  • Palvot RUOTSIN kieltä ja kaikkea sitä mitä se edustaa Suomessa eli entisen siirtomaaisännän suomalaisuuden sortamista. Jos puolustat kieltä, puolustat myös itse maata ja kansaa eli Ruotsia.

    Yksinkertaista.

    Äänestä

> Olen yksinkertainen.

Niin olet, myönnetään.

Äänestä
  • Tarkoitin että asia on yksinkertainen, en minä.

    Tämän varmasti tiesitkin.
    Taidat olla kotivammainen kun suomenkielisenä noin ruotsia puolustat. Katso mitä käsite tarkoittaa.

    Äänestä

  • isä sanoi: Reppana!! kirjoitti:

    Tarkoitin että asia on yksinkertainen, en minä.

    Tämän varmasti tiesitkin.
    Taidat olla kotivammainen kun suomenkielisenä noin ruotsia puolustat. Katso mitä käsite tarkoittaa.

    > Tarkoitin että asia on yksinkertainen, samoin minä.

    Ymmärsin asian kyllä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


totuus ei pala kirjoitti:

ja muille ruotsalaisuuden palvojille oikeaa faktaa,eikä mitään keksittyä pas.kaa Suomi24-palstoilta.

http://svenska.yle.fi/artikel/2013/08/02/herberts-anti-finska-attityder-pa-manga-hall

Todistaa että hur.rit ovat aika sikoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu