Israelin juutalaiset ovat pitäneen palestiinalaisia avovankilassa useiden sukupolvien ajan ja muutaman vuoden välein hyökännyt heidän kimppuuunsa ohjuksilla ja panssarivaunuilla. Tappanut säälimättä lapsia ja muita siviilejä.
Sota on koko maailman juutalaisten ja USA:n rahoittama kansanmurha. Maailman kaikkien kansojen on noustava tällaisia hirmuvallan edustajia vastaan kaikkialla maapallollamme.
Rukoilkaamme palestiinalaisten lasten ja äitien puolesta, jotta tällainen teurastus loppuisi heti ja teurastajat asetettaisiin teoistaan vastuuseen kamnsainväliseen tuoomioistuimeen.
Sota on koko maailman juutalaisten ja USA:n rahoittama kansanmurha. Maailman kaikkien kansojen on noustava tällaisia hirmuvallan edustajia vastaan kaikkialla maapallollamme.
Rukoilkaamme palestiinalaisten lasten ja äitien puolesta, jotta tällainen teurastus loppuisi heti ja teurastajat asetettaisiin teoistaan vastuuseen kamnsainväliseen tuoomioistuimeen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos palestiinalaiset haluaa rauhaa miksi ne on vuosikausia ampuneet raketteja israeliin?
Ihmetellä pitää kyllä sitäkin miksei islamistiset arabivaltiot nyt auta näitä palestiinalaisia. Ottasivat vaikka luokseen suojaan. Eurooppaa vaaditaan auttamaan ja kantamaan vastuuta, eikös se kuitenkin olisi ennen kaikkea lähempänä olevien arabiveljien tehtävä. Vaan eivätpä taida joutaa, kun aika menee allahia kumarrellessa ja vaimoja kurittaessa.
Niin noissa maissa ei akat hypi silmille kuten kehitysmaissa vaikkapa suomessa!
Sananlaskut24,7 Koskapa tyhmä olisi tilanteen tasalla! Pysyköön siis neuvonpidossa vaiti.
Sananlaskut 6
16 Kuutta asiaa Herra vihaa,
seitsemää hän ei edessään siedä:
17 ylpeitä silmiä, petollista kieltä,
viattoman veren tahraamia käsiä,
18 sydäntä, joka punoo ilkeitä juonia,
jalkoja, jotka rientävät rikoksen teille,
19 väärää todistajaa ja vilpin puhujaa ja ihmistä, joka yllyttää veljen veljeä vastaan.
Palestiinalaisten kohtalo juutalaisten käsissä ei alunperin juuri eronnut suomalaisten kohtalosta venäläisten kanssa. Mitä nyt arabit aloittivat vihanpidon ja väkivaltaisuudet noin 100 vuotta sitten, kun taas neukut hyökkäsivät Suomeen. Satojatuhansia karjalaisia joutui evakkoon, mutta suomalaiset ottivat heidät vastaan ja yhdessä alettiin rakentaa tulevaisuutta. Tuhansia palestiinalaisia joutui evakkoon, mutta arabimaat eivät ottaneet heitä vastaan, vaan alkoivat yhdessä tuhoamaan tulevaisuuttaan.
Aina kun tuota natsittelua tulee juutalaisia kohtaan, ihan väkisinkin tulee mieleen tämäkin rauhan airut. Ylimpien SS-murhaajien paras kaveri.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Amin_al-Hussein
Yhä vielä paikalliset ovat kiukkuisia, jos tästä hyypiötä sanotaan ruma sana. Joo, ihan kivahan tämä näköjään oli..???
Ja kuinka palestiinalaiset voivat natsitella israelilaisia. Ei ole pitkä aika siitä kun maailma sai ällistellä palestiinalaisia liputtamassa natsilipulla rajallaan.
Jos itse alkaa natsiskelemaan, niin läntisen logiikan mukaan on aika kimuranttia syyttää siitä sitten toista.
Mutta ei se aivan harvinaista ole, että paikalliset syyttävät omista tekosistaan toista. Palestiinalaiset harjoittavat terrorismia minkä kerkiävät, mutta kansainvälisessä keskustelussa syyttävät siitä Israelia.
Juutalaisia ei enää nöyrytetä!
Aijaa? Aika kova väite kyllä. Mistä löytyis faktaa että juutalaiset olis rahdanneet palestiinalaisia junalasteitttain kaasukammioihin alasti "pesulle"? Faktaa kiitos, se riittää niin uskon ;)
Kato ku mä epäilen että juutalaiset on sentään ihmisiä eikä elukoita alhaisempia kuin nuo terroristimuslimit.
Jos itse uskot väitteesees, sulla on joko ruuvit pahasti löysällä tai olet itse kiihkoterroristimuslimi. Toiseen voi auttaa hoito, toiseen ei mikään muu kuin kuolema.