Nyt valmistelemaan Ahvenanmaan myyntiä

http://www.hs.fi/kuukausiliite/Ahvenanmaa on maailman paras paikka mutta yhtä asiaa siellä pelätään suomea/a1406600406952
2134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ruotsi ei osta, koska se ei halua kiviriippaa itselleen. Ahvenanmaalaiset haluavat pysyä Suomen yhteydessä, koska saavat tyhmiltä satoja miljoonia rahaa.
Samasta syystä Ahvenanmaalaisten istsenäisyys hanke on lopetettu.

Kukaan suomalainen politiikko ei uskalla puuttua Ahvenanmaan tukiaisiin.
Miksi? Vastaus on pelko. Elämme ns demokratiassa, jossa pelko tukkii median ja politiikkojen suut.

Äänestä
  • Juu Timo Soini uskaltaa puolustaa Israelia, joka tekee kansanmurhaa.
    Sulo Aittoniemi aikoinaan ehdotti Ahvenanmaalle itsenäisyyttä, koska siellä ei ole tippakkaan suomalaisuutta. Päinvastoin suomalaisuutta vastustetaan henkeen ja vereen. Eipä ole Persuissa enää uskallusta tehdä samaa, koska Soini on määrännyt, ettei pakkoruotsia saa vastustaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ruotsi ostaa kyllä kirjoitti:

http://www.hs.fi/kuukausiliite/Ahvenanmaa on maailman paras paikka mutta yhtä asiaa siellä pelätään suomea/a1406600406952

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu