Nostan hellehattua Mari Kiviniemelle.

Nainen oli viisas ja pelasi itselleen reetin eli värisuoran.
Mikäpä on nyt ollessa. 15 000 €gee kuukaudessa lapsilisukkeet, hulppea työsuhdeasunto Pariisissa jne. Mahtaa nauraa käkättävää naurua, että tulipa huijattua mukavasti pöhköjä idioottikeskustalaisia äänestäjiä ja perinne jatkuu Juha Sipilän muodossa.
Sipilä heittää 4 vuoden keikan seuraavassa hallituksessa, pistää suomen rähmälleen enemmän kuin nyt ja simsala pim petaa paikan itselleen EU parlamenttiin tai johonkin muuhun huippuvirkaan Euroopassa - JA NAURAA mennessään.

http://www.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1288721751839.html?pos=ok-nln
1051
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Nosta pois vaan! Tosin ihan aiheesta , pätevä meni sopivaan hommaan!
Mahtaa nyt persua jurppia, ei Soinikaan pääse koskaan kuin Ulko-Hebridien kakkoskonsuliksi.
Kunhan vielä Urpilainen saa jonkun viran ,niin kyllä persun hellehattu ottaa ja sulaa!

Äänestä

Muista äänestää meitä SKP:tta...lupaamme kaikille pärstäkertoimeen katsomatta ainakin 15 000 ruplaa/kk perustuloa...

Ja nyt kesäkuumilla tarjoamme puukkoja, puntareita ja muita virvokkeita!

Äänestä
  • Kehtaavat vielä kehuskella ahneet, joiden takia kolmasosa kansasta, elää köyhyysrajan alapuolella, tai sen tuntumassa.

    Veropakolaiseliitin etujenajajapuolueet boikottiin.

    Äänestä

Kaikki jotka on edes eduskuntaan pääseet,saavat sen verran hyvät eläkeet,ettei ole huolen häivää,sopeutumis eläke vai mikä se oli juoksee niin kauan kuin horsmaa kasvaa,siihen pääle vielä normaali eläke,juuri oli juttua tänään jossain lehdessä.

Äänestä

Lautakasa ei unohdu, eikä Talvivaara Rikos. Ne väärin perustein myönnetyt kaivosluvat, joilla Kainuun järvet laskettiin täyteen, tappavaa uraanijätettä. Ex-ympäristöministeri Lehtomäen omat ja lähipiirin osakkeitten edistämiset, poliittisista virka-asemista käsin, eivät ole vanhentuneita rikoksia.

KeputPersutKokoomuksen veropakolaiseliitin etujenajajakopla, ovat MONINKERTAISTAMASSA maahanmuuton, pakottamassa Suomen kansan veropakolaiseliitin sotilasliiton ja asebisneksien nettomaksajiksi. Kepu pettää aina.

Äänestä
  • JA Lehtomäen kusivesijäteasetus ...sen takia äänestin Jytkyvaaleissa juurikin PS:ia....se raivostutti todella.
    Mutta onneksi sain kunnassamme vapautuksen kalliista liittymästä anomuksesta...

    Äänestä

Uutiset
Politiikka

Politiikka 4.8.2014 klo 9:41 | päivitetty 4.8.2014 klo 10:37
Entinen kansanedustaja yllättyi: "Saan tuplaeläkettä"

Ks.YLE

Äänestä

Jos suomalaiset loispummi kommarit opiskelisivat ja perustaisivat yrityksiä niin hekin voisivat tienata itse palkkansa sen sijaa että nämä työttömät pskiaiset elävät veronmaksajien rahoilla.

Parempi olisi kun työttömät ja köyhät yhteiskunnan elätit karkotettaisiin Suomesta tai vaihtoehdoksi maanvaivoille annettaisiin nieltäväksi syanidipilleri.

Suomen tuhoaa nimenomaan valtion varoilla elävä roskajoukko josta pitäisi päästä eroon.

Äänestä

Lopeta sä oleskelijoiden rahtaaminen,niin me muut tukipummit menään töihin !

Äänestä
  • Sinäkin olisit hyödyllisempi jos sinut jauhettaisiin minkinrehuksi.

    Mietipä sitä mokoma pummiprkle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ÄÄ Nestä KEPUA! kirjoitti:

Nainen oli viisas ja pelasi itselleen reetin eli värisuoran.
Mikäpä on nyt ollessa. 15 000 €gee kuukaudessa lapsilisukkeet, hulppea työsuhdeasunto Pariisissa jne. Mahtaa nauraa käkättävää naurua, että tulipa huijattua mukavasti pöhköjä idioottikeskustalaisia äänestäjiä ja perinne jatkuu Juha Sipilän muodossa.
Sipilä heittää 4 vuoden keikan seuraavassa hallituksessa, pistää suomen rähmälleen enemmän kuin nyt ja simsala pim petaa paikan itselleen EU parlamenttiin tai johonkin muuhun huippuvirkaan Euroopassa - JA NAURAA mennessään.

http://www.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1288721751839.html?pos=ok-nln

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu