mielipiteitä

inCloset..?

Hei!
Tämä aihe voi olla joidenkin mielestä todella typerä, mutta minua kiinnostaisi tietää mitä ihmiset ovat mieltä seksuaalivähemmistöistä eli homoista lesboista ja bi-seksuaaleista? Miten reagoisit jos saisit tietää että paras ystäväsi olisi joku noista tai sisartuksesi? Ihmisten mielipiteet tästä kiinnostavat minua, koska olen itse tyttö ja bi-seksuaali enkä ole kertonut juuri kenelläkään ja kuolaan salaa siskoni parasta ystävää, joka on tyttö. Itseäni tämä hieman hävättää, en tiedä onko siinä hävettävää mutta silti. Kiitos jos vastaatte jotain tähän!

2

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • whatisthebigdeal?

      Ei tuossa mitään ihmeellistä ole. Munki viiden hengen kilikissä on vain yks hetero: loput on kaks bitä, yks lesbo ja ite olen a. Oikeasti en älyä, miksi ihmiset tekevät niin ison jutun seksuaalisesta suuntautumisesta - ihmisiä kaikki samalla tavalla.

      Ja kysy ihan rauhassa ulos sitä siskosi kaveriasi. Jos ei kiinnostunut susta, niin jatka elämää ja kokka kohti uusia kujeita.

      • inCloset..?

        En kyllä oikein voi pyytää häntä ulos.. En osaa selittää,mutta en vain voi. Tämä tilanteeni on hieman ristiriitainen. Haluaisin, että perheeni ja tuttuni saisivat tietää asiasta, mutta sitten taas en, koska pelkään mitä he siitä sanoisivat ja ajattelisivat,mutta tämä asia kuitenkin vaivaa minua aika paljon..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      80
      6992
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6523
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6313
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4122
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2502
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2419
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      59
      2183
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      143
      1509
    9. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1502
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1240
    Aihe