Ostaisinko vanhan lava auton , vaikka dieselin. Sitten maksaisin pakollisia menoja vuodessa noin 700 euroa. Hmm. Aika kallista!
Ostaisiko vanhan lava auton?
10
564
Vastaukset
- mun mielestä
Mutta ajattele että jos polttaa askin päivässä tupakkaa se maksaa jotain kaksi tonnia, aika paljon.
- PuSe
Mistä saat tuon summan "kiinteät kulut? 700 euroa?
- 345e vuosi
Arvailemallahan saa aikaan vaikka minkälaisia summia, ja tuloksia.
- kuin
lava auto on rupisenakin kallis saa henkilöauton ja peräkärryt ja bensa rahaa sillä hintaa.
- H-M-N-T-I
Lava-autossa on tunnelmaa.
Meikällä on ollut Hiluxia, MB 207/508/609, Useampi Nissan, Transit, Isuzu ja kaikki nuo ovat olleet lavallisia, sekä dieseleitä. Välissä kokeilin henkilöautoa ja peräkärryä, mutta se on kuin kortongilla nus...
Jälleen on lavapaku ja elämä hymyilee.
- Älä osta lava autoa
mulla ollu 11 kpl lavaautoja kaikki lahos käsiin ei enää ikinä lavaautoa
- Lava kauhu
Ei ne mitään lahoa, jos niistä pitää huolta, samalla lailla lahoaa henkilöautotkin jos niistä ei huolta pidetä.
- t3t4
Mua kiinnostaa Peugeot 404/504 diesel pick up , on kiinostanut jo pikkulapsesta saakka. Saas nähdä päätyykö sellainen joskus käyttöautokseni.
- wgtrgy
Nyt kiinnostaa skoda felicia pick up.
- pikku lavainen
menisi tuolainenkin etuveto ja kohtu kulutus. kuinka kestää sitten ajoa tekniikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392783Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2702402Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261456- 1191157
- 991109
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041033Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13982Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58886Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.291857Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.62854