100-vuotinen sota islamia vastaan

Australian puolustusvoimien entinen johtaja Peter Leahy on varoittanut Australiaa, että sen pitää varautua yhä julmempaan, 100-vuotiseen sotaan ​​radikaalia islamia vastaan, jota taistellaan sekä kotikentällä että vierailla mailla.

http://www.theaustralian.com.au/national-affairs/defence/well-fight-islam-for-100-years-says-exarmy-head-peter-leahy/story-e6frg8yo-1227018630297
27118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat
  • "Paitsi että Wien on Itävallassa"

    Nytkö vasta tajusit?

    Wienin porteilla taisteltiin koko länsimaalaisen sivilisaation olemassaolosta, ei pelkästään Habsburgien puolesta.

    Mikäli Puolan kunin­kaan Juhana III So­bieskin komentamat rooma­laiskatoliset joukot eivät olisi kyenneet torjumaan Kara Mustafan johtaman muslimiar­meijan, niin islam olisi mahdollisesti vallannut koko Euroopan.

    Miltä tämä islamilainen Eurooppa, josta Adolf Hitlerkin haaveili, olisi näyttänyt, siitä saa hyvän kuvan Al-Damanhurin, joka toimi 1600-luvulla johtajana Kai­ron yli­opistossa, musli­mimaailman arvovaltaisimmassa opinahjossa, kirjoituksen ei-muslimien (dhimmien) oike­asta kohtelusta:

    "…aivan samoin kuin dhimmeiltä on kielletty kirkkojen rakentaminen, myös muut asiat on heiltä kielletty. He eivät saa antaa apua uskotto­malle muslimia vastaan … pystyttää ristiä islamilaisessa kokoontumis­pai­kassa … nos­taa lippu­jaan salkoon juhlapäivinään; kantaa aseita … tai säilyttää niitä koto­naan. Jos he tekevät jotain tämänkaltaista, heitä on rangais­tava ja aseet on ta­kavarikoitava. … Pro­feetan seuraajat sopi­vat näistä me­nettelyistä osoittaakseen vääräuskoisten hä­peälli­sen alen­nus­tilan ja suojellakseen hei­kosti uskovan uskoa. Sillä jos vähäus­koi­nen näkee heitä nöyryytettävän, hän ei kallistu heidän usko­aan kohtaan, mikä voisi ta­pahtua, jos hän näkisi heidät vallassa, ylpeinä tai ylellisissä tami­neissa. Näh­dessään oman ahdinkonsa ja köyhyytensä tämä kaikki voisi saada hä­net arvos­tamaan heitä ja tuntemaan vetoa heitä kohtaan. Uskot­tomia kohtaan osoitettu arvostus on kuitenkin epäuskoa."

    Äänestä



Pelon toteutuma

Minulla elinaikaa enintään 10v, koska olen jo nyt iäkäs. Islaminuskoisuus leviää estoitta, koska heillä on enemmän ruumiinkulttuuria.
Tarkoitan 5x vrk rukoilu päin virtuaalista Mekkaa. Se vahvistaa kehoa ja mieltä. Tapa islamilaisia se ei koske, mutta se yhteisöllisyys.

Äänestä
  • Valehtelevaa porukkaa pidä pelätä, sillä HE OVAT AINA HEIKOILLA !!!

    Ja Jumala ei siunaa valehtelijoita, mutta muslimit ei tajua totuuden voimaa, ja siksi häviävät AINA ja IANKAIKKISESTI !!!

    Äänestä

En ole perehtynyt hyvin Australian tilanteeseen, mutta ainakin täällä meillä Euroopassa muslimijengit käyvät jo nyt menestyksekästä matalan intensiteetin sotaa muuta yhteiskuntaa vastaan.

Jos mikään ei muutu pian, niin konflikti eurooppalaisen kantaväestön ja muslimimaahanmuuttajien välillä ainoastaan pahenee. Jotkut, kuten Ruotsissa asuva somalisyntyinen ex-muslimi Mona Walter pelkäävät, että edessä on jopa suoranainen sisällissota: http://www.uriasposten.net/archives/57729

Niin tai näin, islam on aiheuttanut historian aikana paljon kärsimystä ja tuhoa, ja on selvää, että se tulee tekemään näin jatkossakin. Islamilainen väkivalta jatkuu niin kauan, kun muslimit vihaavat enemmän "vääräuskoisia" kuin rakastavat omia lapsiaan.

Äänestä
  • Parinkymmenen vuoden sisällä Euroopassa syttyy sota muslimien ja kantaväestön välillä. Se on täysin varmaa. Epävarmaa sensijaan on se kykeneekö nopeasti vanheneva kantaväestö enää tuolloin kääntämään kehityksen suuntaa.

    Äänestä

  • 10-20 vuotta aikaa.. kirjoitti:

    Parinkymmenen vuoden sisällä Euroopassa syttyy sota muslimien ja kantaväestön välillä. Se on täysin varmaa. Epävarmaa sensijaan on se kykeneekö nopeasti vanheneva kantaväestö enää tuolloin kääntämään kehityksen suuntaa.

    Mitä pikemmin sota alkaa, sitä varmemmin eurooppalaiset voittavat. Jos se alkaa vasta vuosikymmenien kuluttua, muslimeja on luultavasti ihan liikaa ja kantaväestö on liian harvalukuista ja vanhaa pistääkseen jihadistit kuriin.

    Äänestä

  • Jep! kirjoitti:

    Mitä pikemmin sota alkaa, sitä varmemmin eurooppalaiset voittavat. Jos se alkaa vasta vuosikymmenien kuluttua, muslimeja on luultavasti ihan liikaa ja kantaväestö on liian harvalukuista ja vanhaa pistääkseen jihadistit kuriin.

    NYT PITÄISI ALKAA POLIITIKKOJEN HERÄTÄ JO LOPULTAKIN TOTUUTEEN !!!
    ETTEI TULE YLLÄTYKSENÄ-TAAS KERRAN !!!

    Ja MUSLIMIEN HYYSSÄÄJÄT ON REKISTERÖITÄVÄ- ja SELLAISET ON AJETTAVA ULOS PÄÄTTÄJIEN PAIKOILTA,- SILLÄ HE OVAT PAHIMPIA MAAN PETTUREITA ,-JOKA PUOLELLA EUROOPPAA !!!

    MUSLIMIEN VALTAAN PÄÄSYN JÄLKEEN TÄÄLLÄ EI HAISE MUU-KUIN KAMELIN PASKA, ja MENNÄÄN KIVITTÄMÄÄN MEKKAAN SAATANAN KIVIPATSASTA; vaikka SAATANAon KOKO TOUHUN TAHTIPUIKKO MESTARINA !!!

    Äänestä

  • Ja euroopan valtioiden johtajat nukkuvat ruususen unta,kohta ikiunta
    kun muslimi viiltää kurkun poikki!

    Äänestä

Sitä vastoin Suomessa uskotaan vieläkin että monikulttuurisuus on rikkaus ja islam on rauhan uskonto.

Äänestä
  • ON TODELLAKIN NIIN USKOMATTOMAN PÖLJÄÄ PORUKKAA, ETTÄ KUNSAATANA KUISKAA, että SUVAITSEVAISÛUS ON NIIN IHANAA IHGUA,-

    NIIN KAIKKI IDIOOTTIEN HÖLÖMÖT NÄKEVÄT VAIN TAIVAAN AUENNEENA-EIVÄTKÄ TAJUA HÖLÖKÄSEN PÖLÄYSTÄ SIITÄ, että MITÄ SE TULEE MAKSAMAAN.
    '
    Ja SITTEN NE SAMAT SUVAITSEVAISUUDEN IDIOOTIT KIELTÄYTYVÄT MAKSAMASTA NIISTÄ IDIOOTTIMAISISTA KUSTANNUKSISTA,-JOITA SAIVAT AIKAAN !!!

    MUTTA- MIKÄ ON SESAATANAN HOURE,-ETTÄ NOUSEVA SUKUPOLVI ON NOIN IDIOOTTIMAISTA PORUKKAA!!!

    Äänestä

  • Tätä kansa haluaa, ainakin jos katsoo äänestyskäyttäytymistä.

    Äänestä

Islam on kuin natsismia ja kommunismia. Se on aikamme suurin uhka kaikille sivistyneille yhteiskunnille. On aika pistää kova kovaa vastaan ja pysäyttää muslimien levittäytyminen.

Äänestä

On suorastaan uskomatonta, miten uskonto joka KÄSKEE uskojiaan taistelemaan aktiivisesti "vääräuskoisia" vastaan ja jonka pääprofeetta Muhammad oli väkivaltainen pedofiili, saa laajasti uusia kannattajia.

Vaikka kristinuskon nimissä on tehty hulluja juttuja, se ei sentään käske aktiivisesti tuhoamaan muita, vaan jättämään koston ja tuomion Jumalan huoleksi.

Äänestä
  • Juuri tämä on se syy, miksi niin monet länsimaalaiset eivät ota islamin uhkaa vakavasti; islam on niin järjetöntä sontaa, että normaalien ihmisten on mahdotonta kuvitella joidenkin ottavan sen ohjeistukset vakavasti.

    Äänestä

Oikeutettu sota, toivottavasti islam hävitetään maapallolta.
Ihmiskunnan pankin vihollinen on islam

Äänestä

Äkkiseltään Peter Leahyn arvio kuulostaa realistiselta, mutta tarkemmin ajateltuna se on yltiöpositiivinen. Muslimeja on lähes kaksi miljardia ja heidän määränsä kasvaa kaiken aikaa. Sota islamia vastaan tulee kestämään huomattavasti pidempään. Se kestää niin kauan kun on olemassa ihmisiä, jotka kokevat jumalalliseksi velvollisuudekseen toisten alistamisen.

Äänestä
  • USA listii islamin!!!

    Äänestä

Meidän aikana tätä ei tapahdu. Nyt syntyvien lasten vanhuudessa kyllä. No, kaikki kääntyvät muslimeiksi tietenkin saadakseen kuulua"parempaan" väkeen. Tämä on kyllä raamatussakin. Mitä sitä murehtimaan. Eihän se meitä nyt eläviä koske.

Äänestä
  • Suomi ei toki islamisoidu kokonaan vielä meidän elinaikanamme, ellei sitten rajoja avata sepposen selälleen ja Turkki liity EU:hun.

    Siitä huolimatta mekin kyllä saamme oman osamme siitä, että Suomi on muuttumassa Lähi-idäksi. Katuväkivalta lisääntyy, raiskaukset yleistyvät jatkuvasti ja ei ole kuin ajan kysymys, kun ensimmäinen muslimiterroristi iskee maahamme.

    Äänestä

E nää ei Wienin porteille muslimit pysähdy. Ovat päässeet viimein perille tyhmien ja sinisilmäisten takia jotka Suomeenkin halusivat halpaa työvoimaa. Nyt kun sitä on niin kärsiköön Eurooppa sivuvaikutuksista. Uhreja tulee tuhansia Suomeenkin.

Äänestä

Hyvä että Eurooppa saa nyt sitä mitä tilasi. Odotan innolla Suomen vuoroa. Oppirahat on maksettava.

Äänestä

Islam laajenee vain siksi, kun USA ja Israel ajaa ne pois ikiaikaisilta mailtaan, ja varastaa niiden luonnonvarat!

Äänestä
  • Ja höpö höpö. Se laajenisi joka tapauksessa, se on sitä globaalia maailmaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Wienin portit kirjoitti:

Australian puolustusvoimien entinen johtaja Peter Leahy on varoittanut Australiaa, että sen pitää varautua yhä julmempaan, 100-vuotiseen sotaan ​​radikaalia islamia vastaan, jota taistellaan sekä kotikentällä että vierailla mailla.

http://www.theaustralian.com.au/national-affairs/defence/well-fight-islam-for-100-years-says-exarmy-head-peter-leahy/story-e6frg8yo-1227018630297

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu