Onko CD vaunuja paljon vielä suomessa liikkeellä. Kuinka paljon näitä on yleensä tehty.Onko samanlaisia vuotavia kuin Soliferit
CD asuntovaunut
ALLU
205020
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kävin 2 viikoa sitten vaihtamssa uuteen isompaan vaunuun CD 640 -91 ja oli kuiva ja todella siisti. Voi vielä löytyä ylivieskasta myynnistä jos kiinnostaa (viitamaancaravan).
Jo vain mulla on yksi cd 640 myynissä helmi yksilö.Katso netti autosta tai caravaanista . Terv.Timo Aalto 0400 633767.
Onko vielä myynnissä?
Olisin kiinnostunut ostamaan cd vaunun.
sami 0405848435
Ei oo yhtään CD vaunua nettikaravaanissa myynnissä, taitavat olla lahonneet multiin.
Minun vaunussa on myös cd, aivan alkuperäisvarusteena, mutta en myy sitä enkä vaunuakaan vielä.
Amis laittaa taas parasta kun ei tiedä että CD on ollut parasta mitä rahalla on saatu!
Voi veikkonen, toki mikä CD on, onhan minullakin sellainen ollut, ja sattumalta myös mallia 640, pattikattoinen, cd:llä varustettu. En kyllä sanoisi että parasta mutta melko laadukasta.
Oletko nähnyt yhtään CD-vaunua ilman "pattikattoa"? Katon takaosan korotus on ollut kaikissa tietämissäni CD-vaunuissa.
Toki olen nähnyt ilman pattia olevan CD:n, en ole yhtä sokea kuin sinä.
Enkä myöskään käytä yhtä typerää ja lapsellista nimimerkkiä kuin sinä.
Laita kuva "patittomasta" CD-vaunusta nähtäville.
HUPS !!!!!!!!!! Ei nyt mennyt tieto ihan oikein vai mitä??????
http://www.m-partners.fi/kuvia/cd/6.jpg
Ei ole hobbyn voittanutta vielä tehty!!!!
minulla on myynnissä cd vaunu vuosmallia 89 ja on korotuksella teli 640 cd harmailla raijoilla soita 046-8839348 siisti wc oli joskus pieni kosteus vaurio mutta ei ole enään
kun oli joskus pieni kosteus vaurio mutta ei ole enään niin onko nyt sitten jo iso kosteus vaurio?
Onko vaunu jo myyty?
Ei ole vielä, sillä vaurio etenee hitaasti. Todettiin kotimaisessa kosteusvaurio ikkunan alakulmassa 1998 ja nyt vasta 2014 se on jonkin verran isompi.
Pikku vaurioita on ilmestynyt myös muualle, mutta ei 26-vuotiaalle enää mitään isompaa purkutyötä kannata tehtä, JOs ajattelee vuosikustannusta lähtien hankintahinnasta 36.000 mk = 6000 € /18 v. = 333 €/v = ei ole kallista.
Ja voi saada vielä tonnin, kun myy työmaaparakiksi talonrakentajalle.
olisi cd 640 myytävänä 0465252102
Olisiko jollain sellainen myynnissä olisin kiinnostunut ostamaan.
Oliko tosiaan laatuvaunu Rumatikillä?