Kerro hyvä MEIKINPOISTOAINE!

Katatata

Otsikko ^ !

6

329

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • x<vcvc

      teepuuöljy , pari -kolme tippaa puoleen desiin perusvoidetta... omalla vastuulla

      • kyllälähtee

        Ihan tavallinen maalinpoistoaine käy.

        Aine aiheuttaa pahan palovamman, mutta siihen voit laittaa mitä tahansa aloe vera salvaa, niin haavat paranee parissa viikossa.

        Ja iho on taas kunnossa seuraavia juhlia varten.


    • rawaha

      Lushin valikoimista löytyy joka lähtöön sopiva. Myös sellainen, mikä poistaa vaikka teatterimaskin.

    • BLOOD IS LIFE

      Käytän itse meikinpoistoliinoja ja vanulappuun laitettavaa vedenkestävän silmämeikin poistoainetta

    • harvoinmeikkaan

      Erisan puhdistusgeeli. Aika hyvin herkkä nassuni sitä on sietänyt. Jos tykkää vedellä viimeks lotrata, tää kannattaa kokeilla. Ei maksa monta euroa. Ainakin meikkivoiteet voi sillä poistaa jos silmät ei kestä.
      Silmiin en voi ite laittaa mitään öljypitoisia, mutta tällä saa sen tosipuhtaaks tunteen silmiin kun voi vedellä huuhdella.

      On kätsä retkioloissakn pesulappu vesisysteemillä.

      Tuubissa lukee, ettei tarvita kasvovettä välttämäti lotrauksen jälk. Riippuen ihosta - ja kiireestä :-) - niin saatan lopuksi laittaa erboristica arganöljykasvovettä. Vähä niinkuin voiteen tilalle

    • makeuppi

      Sonya aloe eye makeup remover, voi käyttää ripsienpidennyksienkin kanssa. Ihan paras. Toinen hyvä on Nuxe micellar cleansing water, tehokas ja voi käyttää herkälle iholle sekä silmämeikille!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      49
      956
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      848
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      788
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      717
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      654
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      599
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      56
      487
    Aihe