Antaisitko rahaa Ukrainalaisten ruoka-apuun?

Useat kyllä ottaa kärkkäästi osaa keskusteluun mutta moniko on valmis auttamaan konkreettisesti?

Itse annan palkastani joka kuukausi johonkin hyväntekeväisyyteen viisi prosenttia.
564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

jos vaan joku viitsisi järjestää jonkun keräyksen. Mutta valitettavasti Ukraina ei vain eurooppalaisena ja pääasiassa valkoihoisten kansoittamana valtiona taida olla yhtä cool keräyskohde suvishipeille, jotka noita keräyksiä tykkäävät kyhätä, kuin vaikkapa joku eksoottinen Afrikan maa tai aina in olevat palestiinalaisalueet Lähi-idässä, joten eipä ole paljoa kerääjiä näkynyt.

Äänestä

Punainen Risti. Apu menee perille.

Äänestä

"Itse annan palkastani joka kuukausi johonkin hyväntekeväisyyteen viisi prosenttia."

Hyvä, mutta oletko antanut Ukrainalle?

Minäkin harrastan aika paljon hyväntekeväisyyttä (pari plan-lasta, huumevastaiseen työhön Suomessa, jne.), mutta en ole nähnyt mitään Ukraina keräyksiä. Muuta kuin rahaa minulla ei ole annettavana.

Äänestä

Avustusrahan voi antaa suoraan venäläiselle avustustyöntekijälle. Näin se menee lyhentämättömänä perille ilman välikäsiä.

Äänestä

Ruoka ei lopu maaimasta
sen laatu heikkenee

vain diktatuureissa ei ole ruokaa
katsokaa USA:a jossa mustilla on pahin ylipaino-ongelma maailmassa

Musta läski on suurin läskiongelma USA:ssa
http://thegrio.com/2010/06/21/how-obesity-has-become-a-part-of-black-culture/

Among African-Americans 20 years and older, more than two-thirds are overweight or obese— defined as a body mass index (BMI) of 25 pounds or more (h). According to BMI charts, a woman who is 5-feet 5 inches tall and weighs 150 pounds is considered overweight. A man who stands at 5-feet 8 inches is considered overweight once he hits 175 pounds. What is often considered normal is actually unhealthy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suvaitsevainen kirjoitti:

Useat kyllä ottaa kärkkäästi osaa keskusteluun mutta moniko on valmis auttamaan konkreettisesti?

Itse annan palkastani joka kuukausi johonkin hyväntekeväisyyteen viisi prosenttia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu