Voiko olla rytmihäiriö??

Voiko olla rytmihäiriö...Toistuu muutaman minuutin välein saattaa mennä kauemmankin tuntuu kun tunnustelee pulssia että jäis tavallaan yks sydämen lyönti välistä ja seuraava on sitte kovempi lyönti ja hieman tuntuu myös rintakehässä mutta ei ole mitään kipuja.Ei huomaa muuten ku jos illalla kattoo tv:tä rauhassa aika lailla makuu asennossa jatkunnu muutama iltana ollu joskus aiemminki mutta menny itestään pois.
Voiko olla rytmihäiriö ku toistuu n.viiden minuutin välein ja sitte saattaa olla 30min ku tulee seuraava ja tuntuu vain levossa vai viittaako ennemmin johkain ruuansulatukseen hiema ollu röyhtäilyä jossain oli että se oli merkki rytmihäiriöistä??Ja pitääkö mennä lääkäriin vaikka ei sinänsä tunnu vaivaavan mitenkään?

1

110

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eihätää

      Ei kuulosta rytmihäiriöltä, ennemminkin närästykseltä. Ja jos ei vaivaa niin ei kannata lääkäriin mennä. Eikä sitä pulssia kokoajan kannata ihmetellä. Pieni apu närästykseen on purkan jauhaminen noin 30minuutin ajan ruokailun jälkeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      75
      1420
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      248
      1322
    3. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      1106
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      255
      1088
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      51
      795
    6. 65
      774
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      62
      757
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      39
      728
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      701
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      30
      647
    Aihe