Maltillinen Kokoomus saisi 25%, ja kaksi pienintä hallituskumppania huuhtoutuisivat pois koko valtiopäiviltä,,,todella katastrofi ovella ja vaaleihin vain kuukausi!
Demarit eli SAP saisi yksistään 30% - mitenkähän Ruotsin politiikan suunta muuttuu ja mitä se Suomen kannalta merkitsee..
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288726093090.html
Demarit eli SAP saisi yksistään 30% - mitenkähän Ruotsin politiikan suunta muuttuu ja mitä se Suomen kannalta merkitsee..
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288726093090.html
Vastaukset 2
Vanhimmat
Katainenhan(kok) kopioi koko kokkareiden hallitusohjelman suoraan 100% Fredrik Reinfeldtin moderaateilta(m).
Katsokaapas vaikka Google kääntäjällä (jos ette osaa rååtsia).
Kokkareiden hallitusohjelma on tosiaan 100% plagioitu rååtsista "työvoimapula" (brist på arbetskraft), "hyvinvointiyhteiskunta"(välfärdssamhälle) sun muine tyhjine hölpötys sanoineen.
Mitä muuta kokkareilta voisi odottaakaan kuin plagioita?
Rååtsi ei tosin ollut mukana niissä eu-pankkien rahanpesuoperaatioissa (tai se ei oikeastaan ole tullut vielä ilmi, vaalien jälkeen selviää se(kin)
Mielenkiintoista muuten, et rååtsissa(kin) sikäläiset sosdemit ovat miljonäärejä nykyään, mm. Göran Persson osti itselleen vasta-aikoihin ei vain talon, vaan kokonaisen kartanon.. on siinäkin "työväen edustaja".. ihan samaa show:ta kuin meillä täällä.
Kyllä...ja ne "työväen edustajat" poistivat perintöveronkin Ruotsissa kymmenisen vuotta sitten,,,,,,,,,,,:P