Nyt on Vieno Huttilalla todellinen näytön paikka. Ei muuta kuin käyntiin projekti uuden Lenin Museon rakentamiseksi Venäjälle, vaikka Pietariin, jonka nimi voitaisiin samalla palauttaa.
Onhan Huttila käynnistänyt Aallon kirjaston rakentamisen Suomeen. Projekti on aloittamista vaille valmis.
Nyt olisi tilaisuus hoitaa kaksi kärpästä yhdellä iskulla.
Onhan Huttila käynnistänyt Aallon kirjaston rakentamisen Suomeen. Projekti on aloittamista vaille valmis.
Nyt olisi tilaisuus hoitaa kaksi kärpästä yhdellä iskulla.
Vastaukset 152
Vanhimmat
Saapa nähdä, kuka huttilan oppilapsista tulee raivoamaan. Aika häijy on tuo avaus ja erityisen totta.
Hyvä avaus.
Oikein Huttilalle
jekkkk
Eikö Putinilta todellakaan heru rahaa. Eikös Venäjän valtio rahoita nykyään Leninin muumion ylläpitoa.
olla käyttöä Leninin muumion sijaisena. Ajatusmaailma kun on sama.
Pari vuotta sitten tämän saman konkurssipesän johtaja uhosi ottavansa Leninin muumion pesään mikäli Venäjälle käy ylläpito liian kalliiksi.
hoitavat, jos siitä alkuperäisestä nyt on mitään jäljellä.
Mutta huttilalle olisi suuri hyöty ryhtyä vetämään uutta Lenin Museota.
Kyllä se kohta ilmoittautuu.
Vieno ota kantaa, vaikka on saanut rehellisen työtarjouksen.
Vai onko niin, että Vieno ei ole koskaan työtä tehnyt, joten ei siihen sukalla ryhtyä nytkään.
Huttilan ryppyista naamaa pelästyisi museon venäläisetkin asiakkaat.
tasoittaa. Lenin-muumion hoitajat tietävät kyllä konstit.
Kauneusleikkaus plastiikka sirurkilla.
Huttilalle töpsii enää lobotomia.
Putin on rikas, niinkuin kommunisti johtajat on" kansa kärsii"
juuri näin
juuri näin.
Päivitetään museo Putin-museoksi.
Tai Stalin.
Kyllä dentist:sellä on varaa maksaa Lenin-Museo.
Kuka se on. Kaleviko?
tarkkis
tosiaan mennä kykyjään vastaavaan työhön.
Saataisiin se Aallon kirjastokin Suomeen.
Valehtelu historiasta ja maailman tapahtumista ei oikein mene läpi.
Lähtee loputkin asiakkaat.
,,,, mennä kykyjään vastaavaan työhön,,,,,
Sinä mitä ilmeisimmin ole jo kykyjäsi vastaavassa työssä, Putinin ja Bäckmanin sekä muiden Suomen syöjien pikku apulaisena.
huttilat taas hullujanne tolkuttako. Putinin ja Bäckmanin linjoilla olette nimenomaan te, kuten Ukraina-keskustelustakin näkyy.
Turha on teidän maanpetturien yrittää esittää isänmaallista,
Onko Strelkov huttilana luona siellä paskaisessa mökinrähjässä Lahdessa.
.....
http://tampereenhistoria.fi/ihmisia/verner-lehtimaki/
venäjä o nhyvä maa,punikit vain soramontun reunalle.
Tuossa ylläolevassa linkissä on tarkkiksen muotokuva.
https://www.youtube.com/watch?v=cOsmBUp526o
Törnin veroista punikeista ei koskaan tule.
Näkee miten ehdotus Aallon taideteoksen saamiseksi Suomeen Venäjän asemesta on loukannut sinua todella syvästi ja rajusti. Noin syvälliseen närkästykseen tarvitaan todellinen aitovenäläinen isänmaan ystävä, Suuren ja Mahtavan iki-ihailija.
Jatka samaa rataa, kyllä teitä venäläisiäkin johonkin vielä joskus tarvitaan.
Älkää väärentäkö idolinne Vieno Huttulan ehdotusta. Alkuperäinen kirjasto jää Viipuriin. Huttila halusi KAKSOISKAPPALEEN Suomeen. Se on vähän eri asia, vaikka on jäänyt teiltä raukoilta ymmärtämättä.
Projekti on enää aloittamista vaille valmis. Hienoa, että kannatusta riittää. Kai teillä on jo tili, jolle voi pistää rahaa? Ilmoittakaa, niin laitan jonkun summan heti.
"Jatka samaa rataa, kyllä teitä venäläisiäkin johonkin vielä joskus tarvitaan."
En tiedä, kun en ole venäläinen. Heitä on maassa noin 50 000. Mikä sitten tarve lieneekin.
Vieno kulta, kun se sinun sairaseläkkeesi hädin tuskin riittää edes omiin laskuihisi.
Venäjän valtion rahoittama propaganda-asema sai Kiurulta tyrmäyksen. Sallisiko Tampereen kaupunki tai Suomen valtio edes Putinlandian osallistua museon tukemiseen.
Kommarien pitää alkaa kerämään rahaa Lenin-museota varten?
on huttilalle ehdotettu. Se olisi isänmaallinen teko, kun huttila nyt on ilmoittanut yhtäkkiä isänmaakseen Suomen.
Miten on mieli muuttunut?
on aiemmin keskittynyt mustamaalamaan Suomea ja suomalaisia ja ylistämään Venäjä/NL:a.
Nyt hän yhtäkkiä vaatii Aallon kirjaston rakentamista Suomeen ja väittää sitä isänmaallisuuden mitaksi.
Ei Huttilan KELALTA saamat rahat kampanjointiin riitä.
Lokatorvi,Reporadio.
Lenin museon voisi säilyttää vaikka varoituksena jälkipolville bolsevikeista. Tosin suomessa asia on mennyt perille. Kommareiden kannatus on pudonnut jo alle 0,5% iin ja nekin kolmessa keskenään riitelevässä porukassa,
Hyvä näin.
Menee kiinni mikäli Putin ei pistä jotain miljardööriä vankilaan ja maksa siltä saaduilla miljardeilla.
Kyllä kommareista on tässä maassa saatu jo tarpeeksi,en haluaisi olla missään tekemisessä näiden kanssa.
siirtäminen Suomeen on Huttilan seuraava projekti.
Kaikki hankkeen vastustajat ovat Bäckmanin agentteja.
ovat henkiystäviä Putinin ihailijoina ja kehuvat Itä-Ukrainan terroristeja. Bäckman on julistautunut Donetskin kansantasavallan edustajaksi Suomessa. Huttila lienee hänen avustajansa.
Möhömaha on Strelkovin Goebbels Pohjoismaissa. Toivottavasti on saanut mahansa täyteen niistä Donetskin mummoilta otetuista eläkkeistä.
Tampereen arhakka.
Tiedän tasan tarkkaan punaisten aikomukset 1918.
Punaiset halusi liittää Suomi Venäjään?
"Tampereen Lenin-museo pulassa!! "
Hyvä, jos sekin hämmähäkinpesä viimein siivotaan pois.
Uskon Putinin tarjoavan siihen rahaa, mikäli pysyy pulju auki vuoteen 2017.
huttila saa raivokohtauksen.
kyllä huttila maksaa museon.
Pois tuo saatanan Minkkinenkin voinu sentää sitä kunnon englanti opetella jos meinaa internationalistia leikkiä
http://www.youtube.com/watch?v=dqPdZXIUPSM
Tampereen smurfi ei muuta kuin rahat museoon ja punainen lippu käteen.
Putin ei halua Lenin-kulttia kilpailijaksi. Putin toivoo Leninin ja Stalinin hautautuvan ja Putinin jäävän. Muistan miten Breznevillä oli aikoinaan satoja merkkejä läskissä mahassaan ja kymmeniä kuvia itsestään ympäri Neuvostoliittoa. Tämä on ainut järkevä syy siihen miksi Venäjältä ei olla edes ehdotettu museolle rahaa. Venäläisille on kaiken hyvän päälliseksi kipeä asia myöntää Stalinin tavanneen Leninin ensimmäisen kerran Tampereella. Sitä en tiedä missä Jooseppi väitti omana valtakautenaan tavanneensa Leninin.
http://www.lenin.fi/uusi/
smuurville
ssii stallari.
Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari? Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari? Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari? Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari? Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari? Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari? Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari? Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari?
aivan oikein.
HYva hyva
Tampereen työväentalossa Lenin ja Stalin kohtasivat ensimmäisen kerran 1905.
Mitä sitten. Konkkaan on menossa.
Mannerheimin patsas keskustorille.
Punikkien lapset ja lapsenlapset vihasi Mannerheimia Tampereella. Uhkasivat räjäyttää jos tuodaan.
minka takia punikit vihaa Mannerheimia.
PELASTI PUNIKIT.
Mänttinenkö? Eikö se ole jo eläkkeellä, kuten sinäkin.
Punikit aina valittaa vaikka aloittivat sodan.
Olisiko punikeille mieluisampi verner lehtimäen ja rahjan patsas.
Tietääkseni useat "korkea-arvoiset neuvostoliittolaiset vieraat" kävivät kyseisessä rotiskossa. Sitä en tiedä kuinka monta kertaa ylimmät pääpirut siellä kävi. Olen yllättynyt siitä miten vähän esimerkiksi Stepanovin ja Kasarevin kaltaiset "kaaderit" ovat olleet asiasta kiinnostuneita. Felixhän saisi Putin-sedältä rahaa asiaan jos vain pyytäisi.
Räjäyttihän punikit pankin olisivat voineet räjäyttää patsaakin???
kehta smurfia kohti lentää joku.
http://keskustelu.plaza.fi/plaza/kotimaa/1748749/punikkien-sairas-mieli/
http://www.keski-uusimaa.fi/artikkeli/58131-punakaarti-tahtaa-vallankumoukseen
https://www.youtube.com/all_comments?lc=6qhekgQf5udvO6JBs3aFMw08ES0CGC84FQy8nmPqzVc&v=XjVnbVStaDA
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/tallainen_on_putinin_sota-25422
Keräämäänk olehtia kommareilta,että saadaan leninin museoon rahat.
Mitä, os kumpikaan heistä ei maksa?
Mutta eihän sinusta vanhasta dementoituneesta paskasta ole enää töihin sitä taksia ajamaan.
Ajan Porvoossa taksia.
Eihän sinusta vanhasta dementoituneesta paskasta ole enää lääkäriksi, sitä työtä et ole koskaan osannutkaan.
Kommunisti lääkäri on syylinen etten pysty taksia ajamaan,hän yritti tappaa minut sairaalassa. Tahallinen hoitovirhe.
Sirolan komumnisti rahaam useoon.
Kuinka monen ihmisen terveyden olet konitohtori pilannut???
http://www.vapaasana.net/node/459
Saisi lopettaa koko museo.
https://www.google.fi/search?q=kommunismi&espv=2&biw=1067&bih=533&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=yY8hVLarCKaaygPXtoCgAQ&ved=0CDUQsAQ&dpr=1.5
Punikeille.
1970-luvulla Leninmuseo oli pakollinen kohde neuvostoturisteille. Leninmuseon jälkeen paikalliseen halpahalliin ostamaan sukkahousuja.
Tampereen kaupungin taloutta saataisiin korjattua aika paljon jos se Lenin museo myytäisiin Helsinkiin Guggenheimin museon "alamuseoksi".
Hyvä idea, mutta ne Tampereen "ikinuoret" leninistit vastustavat ajatusta. Tampere on edelleen suomalaisten leninistien päämaja.
Tampereella on vielä vanhoja punikki sukuja jotka haaveilee,Suomen liittämistä Venäjään.
Yksi tällä palstalla möykkäävä häiriintynyt Kalevi-niminen typerä vanha paska siellä kyllä on.
Kalevi on joskus tällä palstalla pääasiallisesti kuitenkin on tämä Senior physician.
Kuulehan sie kommari älä valehtele porvoon miehelle,miulla on vahvat voimat.
Kyllä Lenin-museo pysyy ja paranoo,siitä pitävät huolen valistuneet kansalaiset ja tutkijat mutta ennen kaikkea kansallinen ja kultturelli spiriritti eli sivistysval-
tion tarve tuntea historiansa vaiheita,vaiheita siksi koska aina tulee uutta esille,
eikä työ lopu koskaan.Nii että alahhan porvoon mieskin muistella missä eilen rehentelit naruillasi,sekin on jo historiaa!
Tarkoitit varmaan vahvat lääkkeet. Ei ne tunnu kovin vahvoja täällä kirjoitetusta päätellen olevan.
Porvoon mies ei menisikään kommunisti museoon.
Tietäneeköhän Porvoon mies edes museon tarkoitusta,vai onko ehkä liian viisas siihen?
Sen tarkoitus oli tarjota kaltaisillesi "aivovammaisille tovereille" suojatyöpaikka.
Porvoon mies tietää. Miksei kaikki kommarit menneet venäjälle vuonna 1918.
Vain osa meni Venäjälle.
Tampereen Leninmuseo on ainoa ja viimeinen Leninmuseo. Seoli pakollinen kohde kaikille Neuvostoturisteille. Tampereen työväentalossa tapasivat Lenin ja Stalin ensikertaa.
Lokatorvi.
Kyllä Lenin museo säilyy,meitä sivistyneitä on kumminkin enemmän kuin teitä
sivistyksen perss aukisia käenpoikia.Joilla on paha ääni mutta sairas näkemys.
Eiks jeh,tomppelit?
Bupi voi omasta puolestaan mennä vaååumerkkejä myymään museon hyväksi.
Valtion tai kunnan rahoja ei siihen kannata enää käyttää!
Lennu kuoli kuppaan 1924. Ei siitä sen enempää..
http://www.youtube.com/watch?v=FnPmjrs-K4U
Kaukasialainen ja joku bolsu antifa ämmä vastasivat oikein.
Siinäpä vasta "Venäjän toivoja". Näilläkö se maailmanherruus saavutetaan ja Annista tehdään Suomen putinitar.
Reporadio. Sulkekaa museo.
Osui ja upposi. Tämä on sada viesti tässä ketjussa.
Harmi jos upposi.Mikä mahtanee olla sada viesti? Oletko spiritisti?
http://www.mannerheim-museo.fi/
http://yle.fi/uutiset/stalin-museo_keskittyy_jatkossa_totuuteen/5538096
Tarjoavat vapaapääsyä Kuusisesta kertovaan näyttelyyn. Ei mene hyvin, ei.
Tieto on valtaa!
Mutta kun eihän se jää sinne tyhmään päähäsi.
Se on oikein Huttilalle?
Päin vastoin kuin monilla on aivoni aika valistunut.Ajattelu on juhlaa pääkopal-
leni kuten tulisi sen tehdä hyvää kaikelle kansallekin kunhan vain kauppojen eri-
koistarjous helveteistä joutaisivat.
Mutta Lenin-Museosta.Sen asema on psykoanalyyttinen kuin Lenin itse maailmanhistoriassa.Pysyvä on Lenin historiassamme,sitä ei voi kieltää matalim-
massakaan tynnyrissä kasvanut Suomen natsi.Karvahattua kourissa rutistellen kä-
vivät itsenäisyysmiehet anomaan itsenäisyyttä Leninin vallankumousneuvostolta.
Ja Lenin lausui:Da. Kyllä on Leninillä paikka Suomen historiassa kun tunnusti
Suomen rajat suuremmiksi mitä nykyään ovat.
Leninmuseon seinäreliefi katosi oudosti keväällä 1996 museon seinästä ja päätyi lopulta 4.6.1996 Mannerheim-patsaan jalustaan runneltuna ja reikäisenä.
Se oli oikein isänmaallinen tuhotyö. Suuret kiitokset sen tekijälle.
Näin pitäsi käydä koko mörskälle.
https://www.youtube.com/watch?v=nVuLb_0po68
alkaa olla työn alla, Huttila?
hhttilan mueo.
http://www.laakarilehti.fi/uutinen.html?type=1/news_id=5461/Murhamieskin+kelpaa+l%E4%E4k%E4riksi
Putinilla ei rahat riitä sekä Lenin-museoon että Ukrainaan. Putinistien verotiedoista päätellen nämä voisivat kerätä kolehdin, mutta taitaa Bäckmanillekin lopulta oma möhömaha olla tärkeämpi.
Ei taida riittää edes Ukrainaan.
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu//showthread.php?t=734039
Siirretään museo venäjälle?
Tampereen Lenin museo on viimeinen lajissaan koko maailmassa. Sitäpaitsi Tampere oli punaisten pääkaupunki 1918.
Säilyttele sinä omilla rahoillasi omassa vaatehuoneessasi! Ei muita kiinnosta kuppakasan jäämistö!
Stalinin museo myös Tampereelle.
Kusimutterilla ei taida olla museota EDES Venäjällä!
http://www.tyovaenperinne.fi/tyovaentutkimus/2002/leninmuseo.htm
Mannerheimin patsas keskustorille Tampereelle.
Törnin museo Tampereelle.
Törni oli sankari ,punikit ampuivat asettomia valkoisia.
Törnin patsas pitäisi pystyttää Tampereen keskustorille, saisivat kommarit käydä katsomassa suuren sankarin patsasta.
Homorantaruotsalaiset pohjanmaalta pakeni paskat housuissa punakaartin naiskonekivääritulta kalevankankaalla.
Ruotsalainen prikaati ammattisotilaita näytti sitten miten kansa kukistetaan, ja valtasi
tampereen.
Helsingin asukkaiden vastarinnan tuhosi saksalainen eliittijoukko.
Lahtarit kunnostautui sitten massamurhissa.
Tarkoitat tietenkin punikki lahtareita.
Tuossa Tampereen työväentalossa kohtasivat Lenin ja Stalin. Tuli tieto että Tsaarin salainen poliisi oli kärryillä. Tilaisuus lakkautettiin välittömästi ja Lenin ja Stalin ohjattiin piiloon välittömästi. He katosivat Tampereen yöhön.
Tampereen Kyttälässä oli pitkään 1970-luvulle eräässä vanhassa puutalossa kyltti eli "tässä korttelissa Lenin pakoili". Talo on nykyään purettu mutta voi olla totta että Lenin pakoili Tampereella.
Stalinin ja Hitlerin patsas Tampereelle ,koska Venäjä ja Natsi-Saksa olivat liittolaisia keskenään jaettuaan naapureitaan toisilleen sulle- mulle periaatteella.
Tampereella on vielä 18-jutut muistavia. Siksi Mannerheimin patsa on ja pysyy Vehmaisissa. Metsässä.
Ehkä nykyään jo aika kaukaa haettua tuo Mannerheimviha. Mutta uusi ilmiö on kiakkoviaraat. He vihaavat kaikkea. He ovat valmiina vastustamaan.
He ovat ällistyttävän orginisoituja. He pystyivät ihan mihin vain. Tampereella poliisi oli sekaisin.
Pari tyyppiä oli jo menemässä Herrain tykö Tampere Taloon. Kun itsenäisyysjuhlat Tampereella vietettiin. Käytiin hevosien kimppuun joka virhe. Jätetään ne eläimet kapinasta ulos ja pois. Mekkala seoli.
Joo oltiin jo menemässä herrain luo. Jätetään kuitenkin ne hevoset pois vihanpidosta.
Porvarit provosoi tuomalla hevosia .Ei mennä siihen mukaan enää.
Anarkisti" häijy" rusikoi hevoosta parkaa Tampereella -lukee iltapäivälehdistä . Kiakkovierasjuhlien jälkeen
Kiakkoviraitten kommentti on ihan varteenotettava kommentti. Siksi itsenäisyysjuhlat pidetään tutussa ja turvallisessa Helsinkissä vastedes ja visusti.
Jutinaamariin sopustautuneita pääsi kuin pääsikin oho ja ohi Polliissin. Kohti Tamperetaloa.
Huttila ei osaa mitään, eli tarkkis.
Mutta miten Huttila ylipäätänsä liittyy Leniniin tai Staliniin? Ei kai äärioikeiston tai isänmaahörhöjen näkemyksistä eriävien mielipiteiden esittäminen tee kenestäkään stallaria tai kommaria?