Jumalan pojista, Jeshua eli Jeesus, on tullut 2 kertaa ihmisen muodossa maan päälle. Ensimmäisen kerran yli 2000 vuotta sitten Jeesus Nasaretilaisen muodossa ja myöhempinä aikoina perustaessaan hengellisen 1000-vuotisen valtakunnan Adolf Hitlerin muodossa. Jeesus Nasaretilainen ja Adolf Hitler ovat siis saman, Jeshua-astraalihahmon, kaksi maanpäällistä ilmenemismuotoa.
Ttodellisuudessa pitäisi puhua siis Jeesus Kristus - Adolf Hitlerin seurakunnasta.
Ttodellisuudessa pitäisi puhua siis Jeesus Kristus - Adolf Hitlerin seurakunnasta.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hei vaan. Ehkä Sinulla on mennyt hieman sekaisin kyseiset henkilöt, koska Jeesus teki hyvää maan päällä ja hitler teki pahaa. Kannattaa tutustua Jumalan sanaan Raamattuun, sieltä löytyy Vapahtajamme Jeesuksen Kristuksen elämä ja Hänen työnsä. Jumalan sana on totuus.
Raamattu on ihmisten kirjoittama kirja. Yksi muiden joukossa.
Kirkolliskokoukset sekä hallitsijat ja uskovaiset ovat sitä käsitelleet mielensä mukaan.
"Jeesus teki hyvää maan päällä ja hitler teki pahaa."
Jeesus kylläkin kyseenalaisti oman hyvyytensä. Miksi lähdet vastustamaan Jeesusta auktoriteettina väittäen hänen tekojaan hyviksi vaikka hän tiukasti väitti että on vain yksi joka on hyvä?
- Kun Jeesus lähti jatkamaan matkaansa, muuan mies tuli juoksujalkaa, polvistui hänen eteensä ja kysyi: "Hyvä opettaja, mitä minun pitää tehdä, jotta perisin iankaikkisen elämän?" Jeesus vastasi hänelle: "Miksi sanot minua hyväksi? Ainoastaan Jumala on hyvä, ei kukaan muu. (Markus 10:17-18)
"Kannattaa tutustua Jumalan sanaan Raamattuun"
Joo pitänee tutustua. Kyllä se Hitler varmaankin päihitti Jeesuksen pahuudessa. Ja kenties myös Jumalan.
https://www.youtube.com/watch?v=6IrtdLukslY
Liittyyköhän muuten ISIS jotenkin Jeesukseen. Sehän kuulostaakin Ieousus -sanalta. Ehkä se Jesse johtaa tota organisaatiota.
- Mutta nuo viholliseni, jotka eivät tahtoneet minua kuninkaakseen -- tuokaa heidät tänne ja teloittakaa heidät minun edessäni. (Luukas 19:27)
- Mutta jos joku johdattaa lankeemukseen yhdenkin näistä vähäisistä, jotka uskovat minuun, hänelle olisi parempi, että hänen kaulaansa pantaisiin myllynkivi ja hänet upotettaisiin meren syvyyteen. (Matteus 18:6)
Maailman alusta asti Kristus on ollut maalmassa:
Johannes 1
10 "Maailmassa hän oli, ja hänen kauttaan maailma oli saanut syntynsä, mutta se ei tuntenut häntä."
Kristus on kaikkialla siellä, missä hänet tunnetaan!
Totta, Jeesus on tullut kahdesti maan päälle, syntyessään Mariasta ja noustessaan kuolleista. :)
1213
Jeesus on keskellämme.