kokoomusnuoret itsemurhan partaalla!!

Niinistön yllättävä valoilmiö on saanut entistäkin pettyneemmät kokoomusnuoret raivon valtaan.
Se että entinen kokoomuslainen ,nykyinen presidentti on nähnyt valon idässä ja alkaa edes yrittämään venäjänsuhteiden palauttamista normaaleiksi,on terroristinuorille liian suuri pala nieltäväksi.
Nyt nuo häiriintyneet vihan apostolit ovatkin suomi24 palstalla etsimässä vallankumousta ja neuvostoliiton palauttamista,että olisi edes jokin koira jota potkia.
974
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat
  • Näin on. Luin juuri Valituista Paloista artikkelin "Onnettomat kokoomusnuoret".

    Äänestä

  • Tunnen tuon piisin jo nuoruudesta,meillä Suomessa on myös vanha kappale koulukirjoissa nimeltä,mun isäin oli sotamies.Tuo kappale joka on melodinen ja kertoo sodan raakuudesta ja sotilaan kuolevaisuudesta laitettiin kuitenkin kieltoon,eikä sitä ole kuultu enää missään ainakaan kouluissa musiikin oppitunnilla.Minä kuitenkin muistan sen sanat.samoin kun muistan kokoomuksen tuhoisat tihutyöt aina Esko Ahon hallituksesta lähtien.valitettavasti noistakin vaan puhutaan mediassa niin vähän ,eli tuskin ollenkaan

    Äänestä

  • vanha hitti kirjoitti:

    Tunnen tuon piisin jo nuoruudesta,meillä Suomessa on myös vanha kappale koulukirjoissa nimeltä,mun isäin oli sotamies.Tuo kappale joka on melodinen ja kertoo sodan raakuudesta ja sotilaan kuolevaisuudesta laitettiin kuitenkin kieltoon,eikä sitä ole kuultu enää missään ainakaan kouluissa musiikin oppitunnilla.Minä kuitenkin muistan sen sanat.samoin kun muistan kokoomuksen tuhoisat tihutyöt aina Esko Ahon hallituksesta lähtien.valitettavasti noistakin vaan puhutaan mediassa niin vähän ,eli tuskin ollenkaan

    https://www.youtube.com/watch?v=Nb33fjDkBH8

    Äänestä


Nato keskustelussa on yksi kokoomusnuori kaikkien kimpussa.

Äänestä
  • Kokoomuksen kannatus on laskenut jokaisessa vaaleissa ainakin kolmesti ,silti jotkut pitävät tuota häviävää taistolaissiipeä suurena puolueena.Suomessa ei ole yhtään suurta puoluetta,kuten esimerkiksi Ruotsissa jossa pääpuolueiden kannatus on yli 30 %:syynä tähän käsitykseen on tietenkin ymmärrettävä,kokoomuslaisten huono laskutaito.Kuinka ihmiseltä voidaan vaatia prosenttilaskutaitoa ,kun yhteenlaskutaitokin on vielä kehittymättä.
    Seuraavat gallupit tulevat kuitenkin romuttamaan kokoomuksen viimeisimmätkin luulot ,kun Stube päästelee kunnon sammakkoja vielä parikertaa.

    Äänestä

Joks on kokoomus-jugendin Schuubalttiki kaivettu ylös kuopastaan aivoriihelöimään täysmittainen ja välitön rintamahyökkäys kohti Kremliä? Sotakoira Zyskovitsi keulalla räksyttäen "RYSSÄ!!! RYSSÄÄÄÄÄ!!!" Ja nuuhkii et missä ne Oligarkien rahakätköt luuraa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kolli57 kirjoitti:

Niinistön yllättävä valoilmiö on saanut entistäkin pettyneemmät kokoomusnuoret raivon valtaan.
Se että entinen kokoomuslainen ,nykyinen presidentti on nähnyt valon idässä ja alkaa edes yrittämään venäjänsuhteiden palauttamista normaaleiksi,on terroristinuorille liian suuri pala nieltäväksi.
Nyt nuo häiriintyneet vihan apostolit ovatkin suomi24 palstalla etsimässä vallankumousta ja neuvostoliiton palauttamista,että olisi edes jokin koira jota potkia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu