Totuus ja oikeus voittoon

5193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

"Ajattelin kysäistä sinulta Leo, että miksi saat aina riitaa aikaiseksi? Tämä sama ilmiö oli myös jippii foorumissa ja nyt täällä. Oletko miettinyt syytä tähän?"
(Sisis)


"Tämä ilmiö ei suinkaan rajoitu vain tänne tai jippiin foorumille. Tämä on ollut ilmiönä kaikkialla uskonnollisilla foorumeilla.
Esim. Nettmission foorumilla nousi kolmisen vuotta sitten sellainen mekkala, että siellä meni kiintolevyt säpäleiksi ja sain ReijoR:ltä porttikiellon.
No. Aloin kirjoittaan Sleyn foorumilla, mutta samat Nettmission "verikoirat" tulivat perässäni sinne provosoimaan kaikki keskustelunavaukseni ja viestini: ja kas kummaa - sain Jussi Kauppiselta porttikiellon sinnekin.
No. Jos Jippiin foorumi tai tämä olisi jonkin uskonnollisen suunnan foorumeita, olisin saanut porttikiellon ajat sitten näillekin. Mutta kun eivät ole; ja eivät pysty porttikieltoja uskikset antamaan, he tekevät kaikkensa tuhotakseen kaikki mahdolliset keskustelunavaukseni. Jippiin foorumilla Nyymiö, Härkä, Ryöky ja monet muut."
(Leo Salmela)

Äänestä
  • Vähäateistinen Mirkako se täällä seriffiä leikkii?

    Äänestä

Tässä sinulle viesti Leo, invat eivät pääse taivaaseen.
Muista tämä.

Äänestä
  • tässä on nämä tero mirka nasse troijan tanja
    maria tyttö poika yhdessä ja samassa persuunassa
    saatanan kanssa valehtelemassa !

    ÄLÄ SINÄ LEO VÄLITÄ NÄISTÄ PAHAN PALKKARENGEISTÄ

    Äänestä

  • ruumiissa kirjoitti:

    tässä on nämä tero mirka nasse troijan tanja
    maria tyttö poika yhdessä ja samassa persuunassa
    saatanan kanssa valehtelemassa !

    ÄLÄ SINÄ LEO VÄLITÄ NÄISTÄ PAHAN PALKKARENGEISTÄ

    tuommosista välittämhän.

    On pikkusen kiirus kun vielä tänään pitää lähettää kirjeet oikeusministeri Koskiselle ja sisäministeri Rajamäelle.

    Palailen foorumille illemmalla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu