Esko Seppänen panee rikkaat riviin

http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3216341/esko-seppanen-panee-rikkaat-riviin

Riviin laitto on hyvä alku, mutta kaksi elementtiä tästä vielä puuttuu: monttu ja konekivääri.

Ennenkuin hyvä tulee.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Rikkaiden rahoilla loisivat sossupummit olisi syytä teloittaa.

Jos ei pysty elättämään itseään niin poliisin voitaisiin määrätä ampumaan tällaiset haittaeläiminä.

Eläkeläiset ja alaikäiset sekä sairaat saisivat vapautuksen lopetusmääräyksestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ovkk kirjoitti:

http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3216341/esko-seppanen-panee-rikkaat-riviin

Riviin laitto on hyvä alku, mutta kaksi elementtiä tästä vielä puuttuu: monttu ja konekivääri.

Ennenkuin hyvä tulee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu