Ostin Lidlistä uuden sadon perunoita mutta mitä hittoa? Uusia perunoita, jotka keitettäessä KUORIVAT ITSE ITSENSÄ! Siis LIDLin uusita perunoista IRTOAA KUORI omia aikojaan keitettäessä! Normaalilla keittoajalla, ei ylipitkällä! Ikinä en ole muiden kauppojen perunoilla nähnyt vastaavaa. En uusilla enkä vanhoila perunoilla.
ÄLÄ OSTA MONSANTON VILJELIJÖIDEN LIDLILLE MYYMIÄ GEENIMANIPULOITUJA PERUNOITA!
GMOnsanto! GMOnsanto!
ÄLÄ OSTA MONSANTON VILJELIJÖIDEN LIDLILLE MYYMIÄ GEENIMANIPULOITUJA PERUNOITA!
GMOnsanto! GMOnsanto!
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ja minkä ihmeen takia uudet perunat olisivat millään tavalla geenimanipuloituja?
Avaaja on Magneettimedian (juutalaisvainon ja hömppähuuhaauskontojen levittäjä) ja Verkkomedian (Putinin rahoittama propagandakanava) lukija.
Siksi, että Monsanto-niminen firma päättää nykyään kaikesta, mitä me saamme syödä! Se sanelee LIDLillekin ne ehdot, mitä voidaan ostaa, ja Monsanto-hirviö pakottaa LIDLin ostamaan GEENIMANIPULOITUJA PERUNOITA!
koska juuri Magneettimedian ja Verkkomedian tyypithän nimenomaan ovat juuri niitä, jotka palvovat Lidliä Jumalana!
Peruna on helppo ja nopea kasvattaa, ja uudet perunat myydään pieninä. Joten missä välissä sitä geenimanipulaatiota tarvitsee? Varsinkin kun perunat ovat todennäköisesti kotimaisia, eikä täällä mitään GMO hommia harrasteta.
Kyllä harrastetaan, koska mitenkään muuten sinä et voi selittää sitä, että vain LIDLin perunat kuorivat itse itsensä! Se on geenimanipulaatioita, ja ilmeisesti LIDL ostaa Monsanton sopimusviljelijoiden geenimanipuloituja perunoita.
MONSANTON HIRMUVALTA ON PYSÄYTETTÄVÄ!
Kuules, minun kotitilallani ilmiö ei ole ollenkaan harvinainen. Peruna kuoriutuu itsekseen tietyissä olosuhteissa. Emme osaa geenejä itse manipuloida ja siemenperuna on tietääkseni ollut aina omaa tuotantoa ja kellarissa idätettyä. Mieti nyt hörhö vähän mitä täällä kirjoittelet.
Se johtuu ihan Niburun vetovoimasta.
Kemikaalivanat saa myös Perunat kuoriutumaan.
Mutta sehän on vaan hyvä. Säästyy kuorimisen vaiva.
[:]
Lidlin hovihankkija.
Tuollaista se Kannabis sitten teettää...
Hohhoijaa...
Joo mä kallistuin kans ton saman diagnoosin puolelle! :/
[:]jauhoisat lajikkeet tekee juuri noin[:]
en enää koskaan asioi Lidlissä! Onneksi vieressä on Siwa - se vähän parempi lähikauppa!
Eksoo ikinä enne uusii pottui syöny!?!
Niihä niist AINA irtoo, ku niis on nii onnettomat ne kuoret!
PS: ja ainaki tän kylän liiderin potut o iha kotimaista disainia, et jos sä oot löytäny jostai GMO-pottui, ni me poliisin pakeille!
Niitä ei saa EU alueella myyä ku Itävallassa!
En nyt ota kantaa tuohon muuten kuin siten että minäkin olen
todennut osan perunoista käyttäytyvän omituisesti,
vesi ikäänkuin pääsee kuoren sisään ja kuori on ryppyinen,
ja irtoaa kerralla,peruna on keskeltä omituisen valkoinen ja
maistuu pahalta, tämä vain joissakin perunoissa, mutta haluni syödä
perunoita on kadonnut tuon seurauksena.
Ostan muuten perunani K-kaupasta.
Itse epäilen että perunoita lannoitetaan liikaa tai kyseessä on
jokin sairaus, vaikuttaako tuo perunoiden peseminen noin,
en tiedä mutta jotain on pielessä.
Ihme juttu.