Hermokivun hoitoon apua!

Olen nyt kärsinyt kohta vuoden hermokivusta joka tuli masennuslääkkeitten äkillisestä lopettamisesta, vieroitusoire. Nyt syön siihen tramalia, mutta olisiko mitään muuta kuin tämä lääkehuume?
3173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lyrica joka on kylläkin myöskin lääkehuume =) Vuorottele ja ole mahd paljon ilman kun vaan pystyt ettei riippuvuutta kumpaankaan pääsis syntymää? Triptyl masennuslääkettäkin määrätää joihinki kipuihi, hermokivust en oo varma. Hevoslinimentti tai mikä olikaan niin on aika tehokas voide joihinkin kipuihin.

Äänestä

Varaa aika kivun hoitoon erikoistuneelle lääkärille.

Äänestä

Kipulaastari...kysyppä lääkäriltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hermoraunio kirjoitti:

Olen nyt kärsinyt kohta vuoden hermokivusta joka tuli masennuslääkkeitten äkillisestä lopettamisesta, vieroitusoire. Nyt syön siihen tramalia, mutta olisiko mitään muuta kuin tämä lääkehuume?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu