Otetaan turhat liikennemerkit pois Nyhkäläntieltä ns.tornitalojen kohdalta, koska niiden vaikutusta ei ehditä valvomaan.
Poistetaan samasta paikasta jalankulku- ja pyörätie ja muutetaan ne nykyisen käytännön mukaisiksi parkkipaikoiksi.
Poistetaan samasta paikasta jalankulku- ja pyörätie ja muutetaan ne nykyisen käytännön mukaisiksi parkkipaikoiksi.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mitäs jos poliisit ottaisivat tavaksi, aina kun ne tulevat KARKKILAAN niin sakottaisivat kaikki siinä olevat autot jotka ovat ns. sakkopaikalla. Auttaisikohan se !
Noh olkaas ihan rauhassa taas. Tuollainen kyttääminen tekee jo ennestään ahdistavasta asuinpaikastamme, vielä ahdistavamman paikan elää. Kyllä siitä tosi hyvin mahtuu kulkemaan vaikka jokunen auto onkin pysäköitynä. Ottakaa iisisti! kevät on jo ovella ja saadaan aurinkoa :)