o Jos joku harrastaa antisemitismiä niin se on nimen oman ISRAEL joka on viime aikana tappanut jo yli 2000 Gaasalaisia, he ovat oikeeta SEEMILÄISIÄ. Suurin osa ihmisistä kotoisin keski idästä ovat seemiläisiä kuten saudiarabi, iraki ym, ja israelin osuus tästä väestöstä on alle 10%.
Tulisi muista että yli 80% maailmaan ja 90% USAn kansainvälisiä juutalaisia ovat Ashkenazi-juutalaisia joka ovat kotoisiin entisen Khazaaria valtiolta joka sijaitsee Kaspian meren ja Mustan meren pohjoisella puolella, sen lisäksi Ashkenazi juutalaiset ei oikeastaan ole juutalaisia tai seemiläisiä, vaan he konvertoi judaismiin joskus 800 vuotta sitten. Tänä päivänä suurin osa kansainvälisiä "juutalaisia" löytyy itä-ukrainast (arvapas miksi sionisti USA on niin kiinnostunut ukrainasta?), monessa itä-eurooppan maassa, jenkkeisä ja muutamia toista paikoja.
Joten nyt stoppille oikean antisemitismiin jota israeli harrastaa keski idässä!!!!
Tulisi muista että yli 80% maailmaan ja 90% USAn kansainvälisiä juutalaisia ovat Ashkenazi-juutalaisia joka ovat kotoisiin entisen Khazaaria valtiolta joka sijaitsee Kaspian meren ja Mustan meren pohjoisella puolella, sen lisäksi Ashkenazi juutalaiset ei oikeastaan ole juutalaisia tai seemiläisiä, vaan he konvertoi judaismiin joskus 800 vuotta sitten. Tänä päivänä suurin osa kansainvälisiä "juutalaisia" löytyy itä-ukrainast (arvapas miksi sionisti USA on niin kiinnostunut ukrainasta?), monessa itä-eurooppan maassa, jenkkeisä ja muutamia toista paikoja.
Joten nyt stoppille oikean antisemitismiin jota israeli harrastaa keski idässä!!!!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Unohdat mukavasti ne yli 2.000 rakettia, jotka Hamas puolestaan on laukaissut Israeliin! Hamas pitää Gazassa omaa kansaansa ikään kuin panttivankina. Se haluaa sotatoimien jatkuvan vaikka tappioluvut ovat 200:1:een Hamasin tappioksi!
Israelissa on Hamasin toimien johdosta konfliktin aikana kuollut yli 70 henkeä! Koeta saada stoppia sille toiminnalle tai edes tunnusta sen olemassaolo!
Kaltaisesi kuumakallet menettävät heti uskottavuutensa kun suunsa aukaisevat!
taisit olla aika umpitampio tyyppi kun näin näet asian, hamas ei ole ammunut mitään raketteja juuri ennen israeli aloitti koston sen jälkeen kun 2 israeli nuorukaisia läydettiin kuolena.
Ja se että hamas on ampunut 2000 raketteja tai vaikka 2000000 on ihan saman tekevä luku jos joka tapausessa on kuollut vain 70 israelilaisia, se kertoo enemmän siitä kuina tehotont kalusto hamasilla on, ja kyllä jokainen ymmärää että 2000 kuolleita on paljon pahempi kun 70 vaikka molemmissa tapauksessa on pahaa kun ihmisiä kuolee.
Tuon havnghila jätkän matika ihan pers estä 2000 raketteja ja 70 kuolleita, siis jokainen raketti pystyy tappaa noin 0,035 ihmisiä, ei voi verratta hamasin kiviluvun tavarat israelin laserohjattu huipputarkat ohjuksen kans joka tappaa 100 kertaa enemmän ihmisiä per isku.
Suomen kieli ei sinulta irtoa kovin hyvin, jotenlienet kotoisin sieltä suunnalta!
"se kertoo enemmän siitä kuina tehotont kalusto hamasilla on, ja kyllä jokainen ymmärää että 2000 kuolleita on paljon pahempi kun 70 vaikka molemmissa tapauksessa on pahaa kun ihmisiä kuolee."
Se oili juuri pointtini! MIKSI Hamas haluaa jatkaa sotimista KUN KERRAN tappiosuhde on Israelin eduksi 1:200? Kerropa sinä se? Luulisi, että olisi parempi solmia aselepo kuin jatkaa tuolla tappiosuhteella? Ymmärrätkö nyt?
"kuina tehotont kalusto hamasilla on, ja kyllä jokainen ymmärää että 2000 kuolleita on paljon pahempi kun 70 vaikka molemmissa tapauksessa on pahaa kun ihmisiä kuolee."
VAIN HAMAS ei ymmärrä, että se 2.000 on pahempi??!! HAMAS HALUAA jatkaa sotimista ja estää aselevon! Sitähän minä juuri ihmettelen, tonttu!
Löytyykö kommentteja 'liikkuvista kuolleista'? Ei taida ollakaan kaikki 2.000 oikeasti kuolleita?
Taas yks tälläinen länsi-rottenshiId-AP-Reuters-mainstream-media narkkari...
Niin, mitäs sille voi, ihan samaa vaikka ei "ymmärrä" mutta pitää kuitenkin kehua hamas kun niin rohkeasti yrittää antaa takaisin samalla mitalla.
Gaza ja palestiina on maailmaan suurin nyky-nazin keskitysleiri, ISIS-ra-heIIin ansioista.
Jokainen tulisi kuunnella tällä radio nauhalla, 2 tuntia
Australialainen mies kävi salassa Gazan puolella piilo tunnelien kautta ja on mielenkiintoisia kertomuksia kerrottavana josta länsimedia vaikenee.
https://www.youyube.com/watch?v=2_nKd-8Nlfo
https://www.youtube.com/watch?v=2_nKd-8Nlfo
Hamas esittelee Israelin iskuissa 'kuolleita'!
http://www.liveleak.com/view?i=65c_1407974037
yksi kuva kertoo enemmän kuin 6 miljoona sanaa pitkä valhe, siitä huolimatta muistan kun Netayahuijari puhui YK's ja taas vedi tuota lahe luku koko maailman edessä.
kuvan linkki
http://aijaa.com/e0l9jj