Onks tääl jotai rikkaita

Kun ne syö niin hienoi tuotteit. Se veromaksajatyyppikin on aina huolissaan verovaroista. Yksi oli mökillään ja saunoi. Toisella on vaimo. Mitä vielä. Mitä ihmettä minä täällä teen tällasten seurassa.
1064
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

kotko on palstan rikkain.

Äänestä

Kunkulla on mökki ja krilli. Täällä on myös psykiatreja ja nehän vetää 6000€kk.

Äänestä
  • Ei psykiatrei oo olemassakaan ne on taruoletoi, on vaan ihmisijä jotka jo varhaises vaihees nuoruuressaa ovat suuntautuneet muiden elämää elämään ja oma jäi retuperälle, ei sellaisist o ketään neuvomaan.

    "trendipsykiatri avautuu naistenlehdessä: mun epäonnistus jo toinen parisuhde ja silti mää niinko annan terapiaa muille ihmisille ja sekaannun toiste ihmiste lapsie kasvatukseen"

    Äänestä

kotko voitti viking lotossa.

Äänestä
  • Voitti? 3 1 ja sai 1 euroa.

    Äänestä

Jos tääl olis yhtikäs rikasta, sitä ei luokiteltais kovin terveeksi. Paitsi kotko mutta tyyppihän ei ole tervettä päivää nähnytkään. Henkisesti ja taitaa sen kroppakin olla melkos slut eli loppuunpalanut.

Äänestä
  • Kyllä on. Aamulla, eli 5 min. sitten taskun pohjalta löytyi 20 euron seteli.

    Äänestä

  • Ei Suomessa ole yhtään rikasta. Siitä piytävät verovirastoissa istuvat demarifeministi huolen.
    Minullakin oli tyhjästä alkuun lähtenyt menestyvä yritys , jossa 200 työntekijää.
    Demariakat tekivät ilkeyttään ja kateuttaan 12 laitonta veropäätöstä, joilla varastivat 7 miljoonaa ja tekivät kaikista 200 työntekijästä työttömiä!
    Itse tein 65-90-tuntisia työviikkoja ilman lomia, jotta yritys pysyisi pystyssä, mutta siinä meni vain terveys ja viimeisetkin pennit enkä saanut pelastetuksi yhtään työpaikkaa.
    27 000 suomalaisyrittäjää on muuttanut maanpakoon Viroon, missä nyt samat demarit vainoavat näitä exyrittäjiä. Suurin osa heistä onkin muuttanut edelleen eri puolille maailmaa , mihin suomalaisen feministisen ämmävallan lonkerot eivät ylety.

    Äänestä

Moi. Parhaat naurut saa Se, kellä on parhaat lääkitys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aamunajatukset kirjoitti:

Kun ne syö niin hienoi tuotteit. Se veromaksajatyyppikin on aina huolissaan verovaroista. Yksi oli mökillään ja saunoi. Toisella on vaimo. Mitä vielä. Mitä ihmettä minä täällä teen tällasten seurassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu