Paddy Kirk, julma possun näköinen "mies"

Kuole Paddy Kirk

On kyllä törkeä tyyppi ja miten törkeästi kohtelee parasta ystäväänsä.

Ensin vei parhaan ystävänsä naisen ja peuhasi tämän kanssa parhaan ystävänsä selän takana. Jo tämä on kaikkia sääntöjä vastaan, että edes koskee kaverin eksään. Eihän tämä possu sitä tajua.

Sitten yrittää viedä todella julmalla tavalla ystävänsä vammaisen lapsen toiseen maahan, lasta joka ei montaa vuotta elä ja pois isänsä luota. Tämä sieppaus siksi että possu pääsee uuteen työhön!

Mitä tälle aina ennen symppis tyypille on tapahtunut? Ehkä se on tuo ällöttävä ämmä joka vaihtoi marlonin hänen parhaaseen ystäväänsä.

15

612

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jeps.

      On typerä ukko kyllä, eikö se hemskatti voi mennä yksin ensialkuun sinne uuteen seelantiin ja varmistaa se työpaikka, sitten Rohna voi tulla perässä lapsen kanssa kunhan asiat selviää, muttaa eeeeih.. Paddy ei pysty uksin menemään kun on kidnapattava se kersa mukaan.

      On se jukoliste ettei noi iso mies yksin pärjää mualimalla?

    • åke

      Ystävän pettäminen on sama asia kuin tuntemattoman henkilön tappaminen. Se on rikos.

      Saunan taakse ja kuula kalloon petturille.

    • musjee

      Mä olen hurjan pettynyt ollut Paddyyn tämän sydeemin aikana. Hän syyllistää Marlonia kokoajan siitä, kun ensin lupasi lähteä mukaan. Marlonin syytä kaikki. Höpsis ja töppöset. Kyllä ihmisellä on oikeus muuttaa hetken päätöstään, ihan vaan elämällä, jota hän viettää kys kylässä. Ei siihen tarvita muuta.
      Mikäpä se Paddy onkaan asiaan edes noin räyhäämään? Ei ole kyseessä hänen lapsensa, vaikka upeesti on hoitanut varaisän touhut.

      Lisäksi Marlonilla on nykyään kuitenkin sukunsa tuki, ettei joutuisi edes yksin vastaamaan Leon tarpeista.

    • _Fiktiota

      On se hyvä, että ette ota TV-sarjaa liian tosissaan...

      • isudgfi

        Juonikuvio on juonikuvio. Mikä sinä olet arvioimaan kenenkään "ottamisia"?


      • Pertana kun...
        isudgfi kirjoitti:

        Juonikuvio on juonikuvio. Mikä sinä olet arvioimaan kenenkään "ottamisia"?

        Kirjoitustyylistä voi päätellä, että "otetaan"...


    • Luulin, että eka viesti on vähä niinku trolli, mutta ei vissiin sit. Lapsi-/muuttokeississä Marloni ei kyllä osoita todellista ystävyyttään. Aatellaan nyt, että yleensä äijät ovat ihan alistuvia, jos heidän oma muijansa muuttaa yhteisen lapsensa kanssa kauas. Nyt on ällö-Marlon niin ritaria ja urhoollista, kun piti jäädä sarjan kakkosällötyksen vaikutuksen tossun alle, siis Laurelin. Mainittakoon, että ykkösällötys on Katie.

      Paddy näiden asioiden kohdalla on jo jotenkin selkärankainen.

      Hienosti taas kirjoitettu kaksi itsekästä "hyvää" ihmistä yhteen, l. Marlon ja Laurel. Muija vaan pistää tyhmää Marlonia kuus nolla.

    • serw4terb

      Marlon se tässä kuviossa mielestäni itsekkäämpi on. En ala tähän enempiä perusteluja tilittämään.

      Paddyn pitäisi haastaa Marlon oikeuteen pahoinpitelystä.

    • ymmällään

      Marlon Dingle, julma apinan näköinen mies.
      Miksi hän nimittelee Rhonaa lapsensieppaajaksi ja vie juttuja poliisile ja oikeuteen, saa kai äiti kulkea tai asua lapsensa kanssa missä haluaa. Ja äidin vihitty mies myös, en oikein ymmärrä tätä kuviota.

      • kysyn vain.

        Onko Rhonalla ysinhuoltajuus?


    • Jyystöö

      Paddy on kälttäri !

      • Ei ulkonäkökysymyksi

        Mielestäni ulkonäkökysymys ei pitäisi olla esillä. Jokainen on sen näköinen kun on.
        Rooliin valinneet henkilöt ovat etsineet juuri tällaisia henkilöitä osiin.
        Olet ruma tai kaunis, ei tarvi moittia.


      • oikeassa olet
        Ei ulkonäkökysymyksi kirjoitti:

        Mielestäni ulkonäkökysymys ei pitäisi olla esillä. Jokainen on sen näköinen kun on.
        Rooliin valinneet henkilöt ovat etsineet juuri tällaisia henkilöitä osiin.
        Olet ruma tai kaunis, ei tarvi moittia.

        Paddy on kuin kuka tahansa suomimies, vähän ylipainoinen.


    • Emmestiina

      Ei tuota kuviota oikein kukaan kestä.
      Tosielämässä Paddyn rouva on Cainin vaimo. Voisiko kukaan uskoa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      275
      4992
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      111
      2559
    3. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      117
      1560
    4. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      101
      1120
    5. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      338
      1020
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      139
      956
    7. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      274
      921
    8. Rakastin sua niin paljon ettei löydy sanoja sille tunteenpalolle mitä silloin koin

      Sellaista tunnetta ei koe kuin ehkä kerran elämässä. Tuntui, että sekoaa, että menee järjiltään. Tuntui että räjähtää si
      Ikävä
      33
      807
    9. IS Viikonloppu 4.-6.4.2026

      Nyt on Viitamäeltä pääkuvaton ristikko. Nimimerkki happonen kehui kovasti "On kyllä laadukas pahis, iso kiitos tästä ja
      Sanaristikot
      82
      787
    10. Hitto mulla

      On sinua ikävä ihana.
      Ikävä
      39
      775
    Aihe