Aloitan: roskaruuan se korvattaisiin myös ketjuissa kokonaan terveyspohjaisilla! Ei tarkoita makean poistoakaan vaan terveemmin sekin!!! Poistaisin myös ruokatunneilta koulusta poistumisen ! Ovet kiinni kun kaikki paikalla ja ovet aukee vasta syötyä!!!
Mitä kieltäisitte ehdoitta Suomesta?
Kokonaan pois
1150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Voi kuulostaa rumalta, mutta loisivat somalialaiset.
Poistaisin typerien aloitusten tekijät koko sivustolta.
Yhteiskunnallemme todella haitalliset viherpunikit.
Kaikki virolaiset ja ryssänmieliset pois Suomesta.
Ydinvoimalat! Ei olla yhtään ajateltu että uhka voi tulla myös kivimurikoina taivaalta! Se on ennenpitkää erittäin todennäköistä!!!
Huonosti valikoidut maahanmuuttajat, joilla rikollistausta. Itseasiassa kaikki rikolliset maahantulijat, ei vain tänne muuttavia.
Kaikki kartellikaupat, jotka eivät anna vapaankilpailun ratkaista hintoja.
Samoin euro vaikeuttaa vapaata kilpailua, joten EMU-jäsenyys kuuluu kieltää.
Kaikki EU:n direktiivit, Monsanton ja GSK:n tuotteet, EU:n vaikutusvallan, gang stalkingin, kulkukauppiaat, ulkomaiset rikolliset, huumeet, venäjän kielen, eriarvoisuuden lain edessä, kyttäämisen jne.
Kokoomuksen!
Saattaa tulla monelle yllätyksenä,mutta kokoomuksen.
itsehän kysyitte