Rysssät käyvät yhä saaatanallisimmiksi;

476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

pitää perustaa 1000km leveä demilitarisoitu vyöhyke Suomen turvallisuuden parantamiseksi. !

Joo, heti !

Äänestä
  • Se parantaisi myös venäläisten turvallisuutta !!!

    Äänestä

Kannatan, karjalan kannas siihen käyttöön, pysytään erossa natosta,
Putin voisi suostuakin, tämä olisi hyvä molemmille.

Asiani oli, lopettakaa tuo ryssittely se on ala-arvoista.

Äänestä
  • mitä vikaa on sanassa ryssä....sehän on supisuomalainen ilmaus veäläisistä jotka jatkuvasti ovat ryysimässä milloin mihinkin ympärillänsä olevaan naapurimaahan!?
    venäläinen oin liian pitkä ryssä on hyvä ja napakka nimitys!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tapattavat itsensä.. kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/nain-venaja-vastaa-uutiseen-suomen-ilmatilan-loukkaamisesta/4269644

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu