Tässä Kiovan natseille hyvä muistutus.

Nämäkin vangit viettäisivät normaalia sunnuntaipäivää ilman Maidanin vallankumousta ja CIA:n suhmurointia...


http://yle.fi/uutiset/venaja-mieliset_kapinalliset_pakottivat_vangitsemansa_ukrainalaissotilaat_itsenaisyyspaivan_paraatiin/7429355
765
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eikös tuo ole ihan normaalia toisen maailmansodan aikoihin jumiutunutta venäläistä kansallissosialistista käytöstä.
Pelkää nöyryyttämistä ja kostamista yliherruuden tavoittelemisen ohella koko maailman sivu.

Äänestä

Venäläisethän marssittivat nazeja vasta sodan lopulla. Syystäkin.

Kiva, että kaikki eivät tanssi ja marssi merkelin ja pankkien pillien mukaan.

Äänestä
  • Venäjä ja venäjänmieliset etsivät näköjään yhä edelleen paikkaansa maailmassa ja tasa­painoilevat vieraaksi koettujen (läntisten) sekä omien venäläisten tapojensa välissä.

    Politiikassa ja näissä "paraateissa" tämä näkyy epämääräisenä nostalgiana aikaan, jolloin Neuvosto­liitto oli vahva ja pelätty kansainvälisen politiikan toimija.

    Äänestä

Kuvassa on vangittuja Kiovan fasisteja.
He ovat hyökänneet venäläisiä ja Venäjää vastaan. Ei voida olettaa, että anastajien päätä silitettäisiin. Pyhää Venäjän maata ei kukaan anasta virstaakaan ilman rangaistusta, ei varsinkaan Kiovan fasistit.

Äänestä

Putin ja Niinistö ovat pelkkiä sivulauseita, niin Venäjän, kuin Suomen tulevaisuudessa. Kauppasaarto on väärä keino, selvitellä erimielisiä näkemyksiä maailmassa.

Samaa äärioikeistolaista veropakolaiseliitin etujenajajaa, niin idässä, kuin lännessä.

Yksi asia on varma ja selkeä: jo 70 vuotta rauhaa Venäjän naapurina. Kertoo kaiken olennaisen suhteistamme jatkossakin. EI Natolle VAS.

Äänestä

Viides kolonna vaikuttaa ja voi hyvin . Aalto-yliopiston porukka on varmaan kiimoissaan . Muistakaa venäläisten pyllynnuolijat mitä suomalaisille tehtiin 1932-1933 .

Äänestä

Moskovan Tiltut kiihdyttävät itseään palstalla hurmokseen, ja kiihkeimmät bolsut saavat housunsa tahmaisiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tarkka poika kirjoitti:

Nämäkin vangit viettäisivät normaalia sunnuntaipäivää ilman Maidanin vallankumousta ja CIA:n suhmurointia...


http://yle.fi/uutiset/venaja-mieliset_kapinalliset_pakottivat_vangitsemansa_ukrainalaissotilaat_itsenaisyyspaivan_paraatiin/7429355

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu